Trzaskowski: W Warszawie matury są zagrożone. Co z wynagrodzeniem dla nauczycieli za dni strajku?

W 80 proc. liceów warszawskich, w których strajkują nauczyciele, zagrożone jest przeprowadzenie tegorocznych matur - ocenił Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy zapowiedział też, że w stolicy nauczyciele dostaną pieniądze za dni, w których strajkują. Będą one wypłacane w formie dodatków.

wróć do artykułu
  • ~Roman
    (2019-04-18 19:55)
    Panie Trzaskowski, nie popieram Pana ugrupowania, ale cieszę się, że stanął Pan po stronie nauczycieli. Na pisowców już nie ma co liczyć, myślą tylko o sobie i kreują wrogów.
  • ~Roztropek
    (2019-04-17 10:53)
    Panie prezydencie, czy wypłaci Pan podwójne wynagrodzenie nauczycielom, którzy nie strajkowali a pracowali ? W przeciwnym wypadku będą się czuli oszukani. Ustawa/kodeks mówi wprost, że za okres strajku wynagrodzenie się nienależy. Czy uważa Pan, że obchodzenie prawa jest OK ? Jeśli tak to dlaczego chce Pan to robić za nasze pieniądze a nieswoje ?
  • ~VS
    (2019-04-17 10:41)
    trzaskoś jest prezydentem stolycy czy ministrem edukacyji?!
  • ~irena
    (2019-04-17 10:47)
    Pajac , ktory pisal rezolucje przeciwko polsce w uni europejskiej, zalosne marionety niemcow
  • ~pisowskie_kibole_na_dopalaczach
    (2019-04-17 21:28)
    Aha, zryte pisowskie trole w akcji ! Naprute kibole na dopalaczach, zdalnie sterowana masa Jakiego, Korwina i Kaczyńskiego...
  • ~rodzic#
    (2019-04-17 10:53)
    Czyli strajk inspirowany politycznie z bezbronnymi dziećmi jako zakładnikami i finansowany z kasy samorządów? Nie wstyd ci Platformo!
  • ~HAN
    (2019-04-17 11:07)
    Trzaskowski - jak zwykle strzał w swoje kolano. Jeżeli samorząd wypłaci "dodatki" jako wynagrodzenie za strajk tylko strajkującym to naruszy zasady równego traktowania pracowników. Jeżeli te "dodatki" wypłaci jako rekompensatę za strajk to de facto wypłaci wynagrodzenia za strajk a to jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych i podlega karze. Wszyscy pracownicy sfery budżetowej odpowiadający za wydatki wiedzą, że naruszenie dyscypliny finansów publicznych jest ścigane i karane tak jak kradzież. Ale oczywiście pewnie się znajdzie sąd, który uniewinni Pana Trzaskowskiego.
  • ~Kuku
    (2019-04-17 11:33)
    Matury są zagrożone dlatego że ten pajac podsypie kasy strajkującym. Bezczelny hipokryta
  • ~Bn
    (2019-04-17 11:41)
    Przy takim podejściu Trzaskowskiego rzeczywiście maturzyści w Warszawie mogą powtarzać rok
  • ~HAN
    (2019-04-17 11:06)
    Trzaskowski - jak zwykle strzał w swoje kolano. Jeżeli samorząd wypłaci "dodatki" jako wynagrodzenie za strajk tylko strajkującym to naruszy zasady równego traktowania pracowników. Jeżeli te "dodatki" wypłaci jako rekompensatę za strajk to de facto wypłaci wynagrodzenia za strajk a to jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych i podlega karze. Wszyscy pracownicy sfery budżetowej odpowiadający za wydatki wiedzą, że naruszenie dyscypliny finansów publicznych jest ścigane i karane tak jak kradzież. Ale oczywiście pewnie się znajdzie sąd, który uniewinni Pana Trzaskowskiego.
  • ~rt
    (2019-04-17 11:31)
    No to ten pan niech już pakuje walizki , nikt mu tego co nawet bredzi nie daruje
  • ~do ciebie mówię
    (2019-04-17 11:31)
    Koleś , do kogo mówisz ???? To twoje obowiązki !!!!! Czyżbyś dotąd nie zapoznał się za co odpowiadasz na swoim urzędzie ???? Czy rżniesz głupa !!!!!!!!!
  • ~dor
    (2019-04-17 11:43)
    Nie ma pracy, nie ma płacy - proste.
  • ~adolf
    (2019-04-22 11:16)
    broniarz i strajkujacy do obozow pracy
  • ~JASNOWIDZ
    (2019-04-22 06:43)
    czaskowski SKOŃCZYSZ JAK TEN RUMUN NICOLAE WYROKIEM SĄDU POLSKIEGO
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-23 12:09)
    ZNP jest spuscizna CRZZ z PZPR a teraz bojowka PO, SLD I Nowoczesnej.
  • ~antyPiterek
    (2019-04-17 11:58)
    jedni pracuja cale zycie ciezko i nic z tego nie maja, a jedyny strajk jaki zorganizuja to zmiana pracodawcy, a inni jak nauczyciele ktorzy moga miec np. 3 lata wolngo w okresie pracy jeszcze maja placone dodatki za strajk. A swoja dorga jaka klauzule prawna Czaskoski znajdzie by wyplacic te dodatki to jest ciekawe
  • ~z
    (2019-04-18 17:11)
    Za strajk sie nie placi. Jesli prezydent domaga sie zaplaty to tylko ze swojej kieszeni. Zreszta obiecywal cos dla nauczycieli, nieprawdaz?
  • ~Młody przystojny z Crakowa
    (2019-04-17 13:39)
    Nie ma problemu. Maturzyści mogą się w tym czasie masturbować.
  • ~matury sie odbędą
    (2019-04-23 07:02)
    co ten burak z POpa pranej bredzi. Czy nie ma tam normalnych CZŁONKÓW tylko POdżegacze i panikarze.

Może zainteresować Cię też: