Polacy nie chcą religii w szkołach? NOWY SONDAŻ

Polacy nie chcą religii w szkołach; w badaniu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" aż połowa pytanych opowiedziała się za usunięciem religii jako przedmiotu nauczania szkolnego - podaje "SE" w środowym wydaniu.

wróć do artykułu
  • ~Fram
    (2019-04-17 11:57)
    Nauka religii powinna odbywać się w salkach katechetycznych .Tak było dawniej , Niech kościół ponosi koszty nauczania religii .Zobaczymy wtedy ile dzieci będzie uczęszczało na te zajęcia , które będą się odbywały po lekcjach .Odpowiedź jest prosta .Księża stracą ciepłe posadki w szkołach i to im się nie będzie podobało . Mam nadzieję że kiedyś powróci normalność .
  • ~Wolna wola
    (2019-04-17 10:16)
    Usunac religie, soonczyc z emeryturami z moich podatkow dla Ksiezy, skonczyc z ulgami i prefenecjami dla Kosciola. Wierzysz -> plac sobie na soj kosciol ile chcesz. Kato-patolickiemu panstwu STOP
  • ~Tadek
    (2019-04-17 10:04)
    A ci co maja wiare w twojego boga sa cacy, a ze przy okazji krada co sie da, seksualnie wykorzystuja dzieci, dziela Polakow na gorszy i lepszy sort, podejmuja JEDNOOSOBOWO najwazniejsze decyzje panstwowe nie bedac za nic odpowiedzialni, to juz jest w porzaku???
  • ~Qukawka
    (2019-04-17 11:16)
    A ja jako miłośnik historii, wiem, że były czasy inkwizycji, wojen religijnych które spustoszyły całe kraje (walka z katarami np., " zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich" to słowa biskupa). Nie tędy droga wiesławie. Liczy się to co teraz. Trzeba uczyć umieć krytycznie myśleć, a nie uczyć opierać się na dogmatach. Co po nauce religii 13 lat, kiedy na zapytanie jakie jest ostatnie przykazanie na tablicach mojżeszowych, nikt z ok. 10-ciu starych i młodych nie potrafił mi prawidłowo odpowiedzieć - czyli nie będziesz warzył koźlęcia w mleku matki jego. A Ty to wiesz?
  • ~m-53
    (2019-04-17 09:54)
    Proponuję ankietę - czy szkołą powinna nauczać matematyki. Wynik zadziwiłby najtęższe głowy i ekspertów
  • ~dla przypomnienia pseudo patriotom i agentom watykanu
    (2019-04-17 12:53)
    "religia jest dla ludzi bez rozumu". - Jozef Pilsudzki
  • ~Marzena z miasta
    (2019-04-17 10:22)
    za malo jest religii i nauk o patrotyzmie w szkolach! za malo o propolskosci czas zmienic nauki aby ucznie byli bardziej wyedukowane
  • ~Pola
    (2019-04-17 09:52)
    Nasza reeligia jest pełna miłości i przebaczenia I dobra.Kto nie wierzw Boga ten nie ma żadnych hamulców by zejść na złą drogę Lepiej gdy kapłan przyjdzie do dzieci niż cała szkoła do kapłana.Jest bezpieczniej.Jeżeli nasza religia uczy dobra nie należy tego zabraniać takie dziecko łatwo trafia do sekt
  • ~wiesław g.
    (2019-04-17 11:00)
    czy to prawda że na forum POjawili się POtomkowie stalina i berii Ja jako stary już człowiek pamiętam czasy prześladowania kościoła i jego zohydzanie przez aparat komunistyczno ubecki w latach 50. Tekst wypisz wymaluj z tamtych "wspaniałych" dla komunistów lat........
  • ~zero zdziwień
    (2019-04-17 11:37)
    Czy SE przeprowadzał sondaż na ulicach Warszawki pod siedzibą PO ?????????
  • ~ma do tego prawo
    (2019-04-17 14:20)
    moje dziecko już nie chodzi na religię . Boi się głaskania .
  • ~stp
    (2019-04-18 07:49)
    Ja proszę jeszcze do szkoły wprowadzić nauki guseł, magii i wyplatania koszyków (to ostatnie to żart jest). Leśny dziadek za niedużą kaskę poprowadzi.
  • ~zin
    (2019-04-18 09:51)
    Pilsudzki mial racje
  • ~SJJ
    (2019-04-17 15:39)
    Religia w szkole ? - TAK, ale tylko w takiej, którá prowadzi prywatnie którys kosciół. Panstwowe szkoły nie powinny sié tym zajmowac. Juz dawno powinnismy oddzielic kosciół od panstwa, poniewaz kazda wiara i przynaleznosc do jakich s gróp społecznych jest osobistá sprawá kazdego człowieka - do tego nikogo zmuszac nie wolno. Sam JEZUS nauczał "to co jest cesarskie oddajcie Cesarzowi, to co jest boskie BOGU". Nauczanie religijne powinno sié odbywac tylko i wyłácznie z woli kazdego rodzica (jesli o dzieci chodzi, poniewaz, to oni sá odpowiedzialni przede wszyskim, za moralnosc młodego człowieka), na swojej plebanii, które to muszá zapewnic do nauczania odpowiednie warunki.
  • ~Tomm
    (2019-04-17 16:30)
    Nie ma czegos takiego jak "nauka religii" Jest tylko skandaliczna indoktrynacja młodzierzy ideologią katolicką, prowadzona za pieniądze podatników.
  • ~księża do roboty /nie do polityki/
    (2019-04-18 07:53)
    Ksiądz na etacie. Dobre sobie, ale dziś bardzo bijące po oczach /w świetle palonych przy kościele książek/. Lekcje religii były prowadzone w szkołach, ale nieinwazyjnie i wyrzucone przez Gomułkę do przykościelnych sal, gdzie księża byli gospodarzami, nauczali i nie urządzali publicznych szkół na swoją modłę za więcej niż średnie pensje nauczycielskie.
  • ~Kowal
    (2019-04-18 15:51)
    Polacy nie chcą religi w szkołach. Polacy chcą choinki, karpia, święconki, prezentów a większość zapomina, że świętowanie wiąże się z wiarą.
  • ~WYPOWIEDZIEC KONKORDAT
    (2019-04-18 16:31)
    …..
  • ~y
    (2019-04-18 11:14)
    Co za bzdury piszecie? Można było napisać że 99% Polaków nie chce religii oraz 99% chce nauki o zboczeńcach - też by przeszło!!!!!!!!!!!!!
  • ~ale jaja
    (2019-04-18 11:37)
    Ilu? na próbie 1094 dorosłych Polaków-twierdząco odpowiedziało 38 proc. ankietowanych, Sami sobie policzcie , ilu.

Może zainteresować Cię też: