Przez strajk nauczycieli uczniowie nie będą mogli zdawać matur? "Mam nadzieję, że MEN coś wymyśli"

Pomimo strajku sprawdzian ósmoklasisty odbył się we wszystkich szkołach. Wyzwaniem stała się matura. Trzeba szybkich decyzji, których nie ma się co spodziewać po okrągłym stole

wróć do artykułu
  • ~Gburek
    (2019-04-16 16:58)
    Wrocławskie Krasnoludki całym sercem popierają Polskich Dumnych Nauczycieli. Pisowskie czerwone sprzedajne trolle niech zmiatają do Duloc.
  • ~jola emerytka
    (2019-04-16 08:35)
    A ja mimo wszystko popieram nauczycieli, za ich ciezka prace nalezy im sie podwyzka.
  • ~falsyfon
    (2019-04-16 11:35)
    Za sytuację w oświacie ODPOWIADA PISOWSKI RZĄD, a nie Broniarz, Kowalski czy Malinowska!
  • ~prezes
    (2019-04-16 09:32)
    PiS w nocy przeprowadzi przez sejm i senat , a prezydent podpiszę ustawę, że maturę otrzymają wszyscy uczniowie bez egzaminów.
  • ~ariel
    (2019-04-16 08:24)
    Wstrętna postawa nauczycieli. Grają uczniami. Brak rady klasyfikacyjnej,niedopuszczenie do matur.... Super pomysł. Co ich obchodzi, że ludzie stracą rok życia, stracą szanse na studia, będą musieli odłożyć swoje plany. A wszystko w imię garści srebrników. Wstyd! Zero szacunku dla nauczycieli,
  • ~Pola
    (2019-04-16 08:29)
    4 lata za PO żadnych podwyżek po pierwszych podwyżkach Pisu STRAJK.To elektorat PO to taki nauczycielski pucz!!!
  • ~żwińskie nauczyciele
    (2019-04-16 08:49)
    uczniowie i rodzice powinni pozwać tych szkodników o ochronę dóbr osobistych w tym prawo do edukacji
  • ~prawda
    (2019-04-16 08:55)
    broniarz najlepiej będzie jak cię wywiozą na taczkach tylko nie nauczyciele tylko POLACY ,.
  • ~Żenada
    (2019-04-16 09:45)
    Pan Broniarz zadeklarowany KODziarz i przeciwnik PiS w akcji. Przespał suche 8 lat poprzedników teraz zrobił się waleczny.
  • ~jaki nauczyciel, taki strajk
    (2019-04-16 08:58)
    Strach POmyśleć co by ci nauczyciele zrobili w czasie niemieckiej okupacji.
  • ~Taki jeden
    (2019-04-16 09:30)
    Walczymy o godność. To znaczy,że ponad 20 lat nie przeszkadzała im praca niegodna? A to ciekawe. Broniarz im to uświadomił? Przez ponad 20 lat sami nie byli w stanie tego dostrzec? Ot, inteligencja!
  • ~kizak
    (2019-04-16 09:22)
    większość nauczycieli to życiowi nieudacznicy i intelektualne miernoty
  • ~ssak
    (2019-04-16 11:32)
    Po co komu matura, wyborcy PiS-u, nie mają matur, a i większość ich polityków skończyła edukację na szkole średniej i to ze słabymi wynikami. Prawdziwy polak i patriota zna na pamięć trzy zdrowaśki a jak trzeba to i kolejne dziesięć odmówi. Matka boska wyleczy go, a wszystkie jego potrzeby zaspokojone zostaną przez firmy i urzędy zawierzone bogu. Jak to dobrze, że znów wróciliśmy do średniowiecza. Tak trzymać. Ramen.
  • ~Ella
    (2019-04-16 09:48)
    Łamiecie Konstytucję . Uczniowie maja prawo do nauki. Ale Czarny charakter ma misje do spełnienia.
  • ~matka maturzysty
    (2019-04-16 10:27)
    Panie ZBrodniarz, egzaminy gimnazjalistów i ośmioklasistów wam nie przeszkodziły w strajku. Ale matury mogą sPOwodować, że maturzyści z rodzicami wywalą Was na zbity pysk.
  • ~zac
    (2019-04-16 16:14)
    "MEN" i "wymyśli" to niedobre zestawienie, prawie oksymoron
  • ~Dyrektor
    (2019-04-16 10:44)
    Właśnie patrzę na listę do wypłaty na pierwszego dla nauczycieli. Wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 3 483,00zł (brutto) + 20% wysługi czyli 3483,00zł + 696,60zł = 4179,60zł, przy uwzględnieniu ulgi ustawowej i podwyższonych kosztach na rękę dostaje 2.983,99zł za 18 godzin lekcyjnych w tygodniu (13,5 godzin zegarowych). Niektórzy nauczyciele mają dodatek motywacyjny i dodatek za wychowawstwo ale nie uwzględniłam tego w wyliczeniach. Zerknęłam jeszcze na listę godzin ponadwymiarowych płatnych na koniec miesiąca (podaję w netto): od 200zł - 1614,68zł oczywiście u dyplomowanego nauczyciela czyli u takiego co najwięcej krzyczy za strajkiem. Godzina ponadwymiarowa nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 46,44zł z tego netto to 32,36zł za 45 minut. Ktoś ma więcej? Do tego dodamy przywileje socjalne, nagrody oraz "13" i oglądając PITy za 2018 rok oświadczam, że średni dochód nauczyciela dyplomowanego netto!!! wynosi 4400 zł - 4700zł miesięcznie. Proszę zerknąć na plan lekcji nauczyciela, często się zdarza, że maja jeden dzień w tygodniu wolny. Pracują 9 miesięcy w ciągu roku a za 3 miesiące laby płatne jak wyżej
  • ~nie do uwierzenia
    (2019-04-16 11:36)
    A jeszcze niedawno tak wspaniale bawili się z uczniami na studniówkach, oczywiście płacili uczniowie. Część z nich do dziś bierz kasę za korepetycje . Patrzcie ludzie na morale tych pseudo nauczycieli.
  • ~tttt.
    (2019-04-16 12:01)
    Pewnie ze rzad cos wymysli.Co by to byl za rzad ktory klekalby przed takimi nierobami jak Broniarz.
  • ~Maturzyści zakładnikami???
    (2019-04-16 11:24)
    "Przez strajk nauczycieli uczniowie nie będą mogli zdawać matur? Mam nadzieję, że MEN coś wymyśli" Co za podłośc!! Najpierw sparaliżował pracę szkól, a teraz krzyczy, że MEN ma cos wymyślić. Jak nazwać osbę, która w tak newralgicznym czasie dla ucznów torpeduje egzaminy maturalne. Przecież ci młodzi ludzie chcą przystąpić do matury i potem ubiegać się o indeks wymarzonej uczelni. W polskim zasobie leksykalnym brakuje słów, żeby opisać draństwo tegp szkodnika.

Może zainteresować Cię też: