PiS szykuje się do zwiększenia pensum, ale po wyborach. "Nikt nie chciał drażnić lwa"

Trzeba wprowadzić większe pensum twardą ręką, i to w pierwszych miesiącach rządu – mówi DGP jeden z wysokich urzędników w resorcie edukacji.

wróć do artykułu
  • ~asdd
    (2019-04-16 07:58)
    Prowadź weź prowadź sobie 8 godzin lekcyjnych przy tablicy, zapewniam, że będziesz miał dość po 3 godzinach.
  • ~Skąd w Was tyle nienawiści ????
    (2019-04-16 08:57)
    Skąd w Was tyle nienawiści ???? przeciwko nauczycielom ??? Ile razy np na wywiadóce (jak byliście) zgłaszaliście problemy !! Czmu nie protestujecie przeciwko np dzinnikarzom tvp zarabiają po 50 tyś miesięcznie i co robią?, ksiądz za chcest 300, slub 1000 zł , Nie chcecie aby wasze dziciu uczyli mądrzy wykształceni i dobrze zarabiajacy nauczyciel ??? Ci co tak krytykujanauczycieli zapraszam do pracy w szkole (jak mają matury) lub wsyłącie swoje dzieci do pracy w szkole - za 30 zł za godzinę z 30 waszych dzieciaków z fajnymi dyżurami na przerwach
  • ~Ed
    (2019-04-16 10:47)
    PiS wpadł we własną pułapkę. Za chwilę zabraknie nauczycieli, pozostaną tylko katecheci. Tak samo obiecywali że poprawią służbę zdrowia a już okazuje się że brakuje lekarzy i pielęgniarek. Natomiast Kaczyński obiecuje pieniądze na krowy+ by uczniowie zamiast do szkół mogli iść wypadać krowy.
  • ~Caryca K.
    (2019-04-16 11:18)
    PiS zamierza ukraść Polakom pieniądze z OFE, nauczyciele mają pracować po ile - po 60 godzin skoro już dziś pracują po 47? Podatki wzrosną do 77% po wyborach?
  • ~Krystyna2016
    (2019-04-16 07:55)
    Czas najwyższy zakończyć dyktat Karty Nauczyciela reliktuPRL,i jednocześnie ostoję byle jakości nauczania.Pensum 18 godz. tygodniowo to kpina ,praca w domu -każdy kto pracuje umysłowo pracuje również w domu.Czyli mit tytanicznej pracy legł w gruzach plus wyniki nauczania i poziom wiedzy uczniów.Autorytet i tam mizerny legł w gruzach,bo pokazali nauczyciele ze mozna mić wszystko gdzieś że liczy się tylko "moja"kasa!Społeczeństwo coraz bardziej jest przeciwko nauczycielom.A ze w takich sytuacjach zawsze przy okazji dostaje sie tym nie licznym świetnym nauczycielom to skutek ich mało słyszalnego głosu a z jakich powodów to nie trudno się domyśleć.
  • ~PIENIENDZY NIMA
    (2019-04-16 08:26)
    radwan BUCU i przyjdzie Tusk z Rostowskim i da po 2000zł
  • ~JM
    (2019-04-16 08:36)
    Szkoda, że nie pracują wg Stowarzyszenia 70 godzin. Moja żona przez parę lat po studiach pracowała w szkole (anglistka). Śmieje się w głos z tych wyliczeń i uważa ją za kompletna bzdurę. A argument żeby nie podnosić pensum bo ktoś ma dodatkowe pół etatu... Co to jest? Monty Python? A karta nauczyciela? Nauczyciel mianowany jest nieusuwalny, nie musi nic robić, może mieć w D... dzieci i tak mu nic nie można zrobić. W starej szkole syna był fizyk - co roku rady rodziców składały wnioski do dyrekcji kuratorium o zwolnienie tego pana. I tak przez prawie 10 lat. I co, i nic Popieram strajk nauczycieli, faktycznie mało zarabiają. ale pracują też najmniej w Europie. A karta nauczyciela powinna trafić do kosza na śmieci.
  • ~W
    (2019-04-16 08:46)
    WPISY SA LIKWIDOWANE PRZEZ CENZORA Z DER DZIENNIK Z PREDKOSCIA SWIATLA. Powtarzam: niezwlocznie nalezy zwiekszyc pensum z 14 godzin zegarowych w tygodniu do 28 godzin (tak jak jest w Niemczech) a pozostale 12 godzin przeznaczone na przygotowanie do lekcji, sprawdzanie klasowek itp. musi odbywac sie na terenie szkoly. Skonczyc z platnymi korepetycjami w godzinach pracy.
  • ~Pola
    (2019-04-16 09:25)
    Nauczycielski pucz
  • ~Karzeł króla jegomościa
    (2019-04-16 08:04)
    Nie można tego sprywatyzować?
  • ~xxxx
    (2019-04-16 10:53)
    Pytanie , kto i jak weryfikuje tę różnicę między 18 godzin pensum a tymi rzekomymi 46 - godzinami .
  • ~Zorro
    (2019-04-16 13:01)
    Przy pensum 18 godzin nauczyciel pracuje dziś średnio 47 godzin tygodniowo. Zwyrodnialcy z PiS chcą zagonić ludzi do pracy na 60 godzin? Może na 80? I oczywiście żeby pracowali DLA IDEI - jak załgany i bezczelny marszałek Karczewski?
  • ~wkurzony antybelf
    (2019-04-16 10:33)
    Bardzo dobrze !!! POPIERAM
  • ~zamiast kwiatka kantówka
    (2019-04-16 13:14)
    rozgonić ten zawód specjalnej troski. Przyjąć tylko tych co się nadają do nauczania, dobrze zapłacić a reszte rozgonić.
  • ~NOR
    (2019-04-16 13:26)
    Za komuny nauczyciele nie mieli komputerow , kopiarek , telefonow i wszystko musieli wykonywac recznie ! Dlatego zajmowalo im to duzo czasu , teraz powinni byc bardziej wydajni , tymbardziej ze wprowdzono testy , ktore nie wymagaja duzo czasu do sprawdzenia ! 18 godzin przy tablicy to farsa i oszukiwanie pupliki .
  • ~derkacz
    (2019-04-16 15:03)
    Znieść też trzeba 3 lata płatnego urlopu na podreperowanie zdrowia. Zdrowie mogą sobie poprawiać na wielomiesięcznych wakacjach i feriach
  • ~maryla
    (2019-04-16 15:17)
    Pensum należy zwiększyć jak najszybciej. To chora sytuacja, że nauczyciele mają tak wielkie przywileje za tak niewiele pracy. A my wszyscy na nich płacimy
  • ~wiesław od pożytecznych idiotów
    (2019-04-16 15:35)
    dość pracy w domu siedzieć w szkole 8 godz i pracować dość leserowania co 2 radny to nauczyciel nudzi się"" przepracowanym" cwaniaczkom
  • ~kusocin
    (2019-04-16 15:02)
    w końcu powinno się zrobić porządek z tym czasem pracy. to chore, że normalni ludzie pracują po kilkadziesiąt godzin tygodniowo a nauczyciele po kilkanaście. i jeszcze jakie wymagania mają, bidulki, wszystko im źle.
  • ~frankowicz
    (2019-04-16 16:11)
    " twardą ręką?" Znaczy będą rozstrzeliwać, czy tylko wezmą w kamasze?

Może zainteresować Cię też: