Nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia za czas strajku? Broniarz: To próba zastraszenia, ale mamy plan

"Nauczycielom wynagrodzenie za czas strajku się nie należy" - podkreśliła w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska. "To ciąg dalszy wojny propagandowej, emocjonalnej, próbującej pokazać i wystraszyć nauczycieli" – ocenił Sławomir Broniarz, szef ZNP. Jego zdaniem takie stanowisko MEN nie ma podstaw prawnych.

wróć do artykułu
  • ~olaf
    (2019-04-10 12:28)
    Tytuł artykułu manipuluje bo ministerstwo przekazało opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej że za czas strajku nauczycielom kasa się nie należy.Drugim razem nauczyciele pomyślą przed strajkiem że nie mogą być rozgrywani przez totaslów i Broniarza bo oni sobie kasę wypłacą .
  • ~W
    (2019-04-10 12:14)
    I bardzo dobrze. Terrorysci z ZNP powinni byc obciazeni kosztami zorganizowania zastepczych, prawdziwych nauczycieli. Oprocz tego powinna byc przeprowadzona redukcja liczy pseudo nauczycieli celem zmuszenia ich do normalej pracy 40 godzin w tygodniu.Sprawdzanie zadan domowych, klasowek czy przygotowanie do lekcji musza odbywac sie na terenie szkoly w ramach 40 godzin pracy.
  • ~NOR
    (2019-04-10 12:23)
    Czy sie stoi czy sie lezy jeden tysiaczek wiecej sie nalezy . Nauczyciele lepsza kasta tylko im sie nalezy 30 % podwyzki za 18 godzin pracy tygodniowo ? Wszyscy zarabiamy za malo , ale nikt nam nie da takiej podwyzki , bo to jest niemozliwe ! W niemczech jest 800 tys nauczycieli na 83 miliony ludnosci ! W Polsze 700 tys na 38 mil. ludzi !
  • ~filon
    (2019-04-10 12:34)
    Nauczyciele narzekają że mało zarabiają i muszą w domu jeszcze pracować, w takim razie niech siedzą po 8 godzin codziennie w szkole i to co robią w domu niech zrobią w szkole to wtedy zobaczą co jest lepsze i przestaną narzekać
  • ~Barbara
    (2019-04-10 12:33)
    ZNP niech wypłaci nauczycielom. Państwo wywiązało się ze swojego obowiązku. Dostali podwyżki i powinni przystąpić do pracy ,a jak tego nie zrobili to ich problem. Proponuję powołać nową kadrę nauczycielską ,Obecni nie zasługują na miano pedagoga ,pozostawiając uczniów w tak dla nich ważnym okresie egzaminów na pastwę losu.
  • ~praująca 8 h dziennie matka
    (2019-04-10 12:54)
    Ja muszę ZAPŁACIĆ pani, którą uprosiłam żeby mi przypilnowała dzieci, a siedzącym przy kawce, herbatce i ciasteczkach plotkujacym nauczycielom ma państwo płacić z MOICH PODATKÓW! Nie zgadzam się!
  • ~antyMOnia
    (2019-04-10 12:48)
    W 93 nauczyciele masowo strajkowali i też nie dostali kasy, bo za co. Nie pracujesz, nie zarabiasz. To kapitalizm, nie komuna!
  • ~Batko
    (2019-04-10 12:47)
    Przeciętna dniówka uczyciela to plus-minus 160 zł plus dodatki ,czyli 200zł. Jak na razie są 600zł w plecy. Jeszcze tylko 10 dni tego szantażu-ruchawki ,a uczyciele będą Państwu dopłacać. A mądrzy rodzice powinny zaskarżyć Związek Nauczyciel Polski o ODSZKODOWANIA ,za molarne straty uczniów. Plus-minus 30 tyś. na osobę.
  • ~Zenek z Opola były nauczyciel
    (2019-04-10 16:08)
    Zapłata za strajk? Nie .....to jakiś dowcip. Wmawia się nam, że strajk pedagogów jest dla dobra naszych dzieci. poprawy systemu edukacji itd. Dlaczego teraz moje dziecko ( czwarta klasa szkoły podstawowej) musi poświęcać około 3 godzin dziennie na odrabianie lekcji. To co dzieje się na lekcjach ?jaki program realizuje szkoła? Czy w ramach poprawy edukacji i przyszlości naszych dzieci w następnych klasach moje dziecko będzie musiało w domu poświęcać 5 godzin na odrabianie lekcji bo sie okaże, że nauczyciele mają więcej godzin i są zmęczeni? TEN CAŁY SYSTEM JEST CHORY. CZY KTOŚ WRESZCIE ZREORGANIZUJE TE PROGRAMY NAUCZANIA I DURNE WYMAGANIA NAUCZYCIELI WOBEC UCZNIÓW. DLACZEGO JEDNI NAUCZYCIELE MOGĄ PRZEKAZAĆ PODCZAS LEKCJI " ZE WSZYSTKIEGO CO DOSTĘPNE TO CO NAJNIEZBĘDNIEJSZE" A INNI KARZĄ DZIECI SWOJĄ "MISJĄ" I KOŃCZY SIĘ TO TYM, ŻE DZIECKO KILKA GODZIN DZIENNIE SPĘDZA NA ODRABIANIU ZADAŃ DOMOWYCH, KTÓRYCH PÓŹNIEJ I TAK NIKT NIE SPRAWDZA. Czy to nie jest chore, że na sprawdzianach egzekwuje się to co dziecko nauczyło się w domu a nie w szkole? Gdy pracowałem w szkole to znajomi ironicznie mówili, że " uczę baranów za psie pieniądze". Owszem młodzież jest różna - ale nigdy nie żałowałem tego kim byłem. Zmieniłem pracę bo: - zwyczajnie znudziło mi się powtarzanie tego samego na tych samych przedmiotach kolejny rok z rzędu w kolejnych klasach.
  • ~krystek
    (2019-04-10 12:07)
    oczywiscie ze nie ale skrzywdzili oni ludzi ktorzy prowadza dzialalnosc czyli sklepiki a przeciez to ich praca oni traca ato jest ich zarobek nauczyciele widza tylko swoj czubek nosa innych nie widza ze to jest ich zrodlo utrzymania
  • ~Saak45
    (2019-04-10 13:19)
    I tak trzymać, tysiąc do tyłu! ZNP zapłaci
  • ~praca i płaca
    (2019-04-10 13:21)
    No, jeszcze tego brakuje żeby im za strajk płacili... Jak posłuchali buntownika to do buntownika po wypłatę.
  • ~Kodziarska paranoja
    (2019-04-10 13:55)
    PIS jeśli chce nadal rządzić musi oprócz tego co robi dla Polaków,zacząć postępować stanowczo,wobec tych wszystkich,którzy jawnie łamią prawo,uderzając w demokratyczne struktury państwa.
  • ~czas najwyższy
    (2019-04-10 13:38)
    Nauczyciele którzy nie przyszli do komisji egzaminacyjnych powinni zostać wyrzuceni z zawodu. To nie są ludzie godni zaufania . Oni zostawili swoich uczniów w imię politycznych rozgrywek. Po pierwsze należy przeprowadzić dekomunizację. Po drugie dokładnie sprawdzić kompetencje nauczycieli.
  • ~ja ja
    (2019-04-10 13:06)
    Broniarz o tym wiedział, ale nie POinformował o tym wyraźnie nauczycieli kiedy ich buntował. Z zapłatą zresztą deklarowały się zaprzyjaźnione z nim samorządy POdżegające do strajku. Oj będzie kolejna draka!
  • ~nauczyciele to Totalna Opozycja.
    (2019-04-10 13:40)
    Nauczycielom za szkodzenie Polsce nic bym nie dal. Strajk ma polityczny cel ,zaszkodzic legalnej wladzy. Mogli wybrac inny czas na strajk.
  • ~amber i mirabelllka
    (2019-04-10 13:07)
    do maszyn do pracy nieroby nauczyciele ,układy w gminach dosc
  • ~sic.
    (2019-04-10 12:06)
    Pisowscy zlodzieje ... lajdacy.
  • ~czuczo
    (2019-04-10 13:20)
    nauczyciele są przemęczeni powinni strajkować 10 lat a pani minister zatrudni młodych po studiach którym się chce
  • ~skorpionx
    (2019-04-10 13:13)
    Tak jest w kazdym kraju na zachodzie Europy (np. w RFN). Za okres strajku strajkujacy dostaja pieniadze z kasy zwiazku.

Może zainteresować Cię też: