Broniarz: Nie zawiesimy strajku na czas egzaminów

Nie zawiesimy strajków na czas egzaminów - powiedział w poniedziałek w Polsat News Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

wróć do artykułu
  • ~AR15
    (2019-04-08 21:42)
    Polak, dokonaj wyboru, albo jesteś ze swoimi bohaterami lub wrogami swojego narodu !!!!!
  • ~ ~~
    (2019-04-08 21:09)
    Brawo Nauczyciele! Nie odpuszczać! Trzymać kaczego pokurcza za wydmuszki aż się p o s r a! i w końcu da pieniądze!
  • ~uczeń
    (2019-04-08 20:52)
    Nauczyciele powinni pracować na KONTRAKTACH, wówczas nastąpiłby przesiew przez sito i ci z powołania pozostaliby a nieroby, zadymiarze i beztalencia zostali by wyeliminowani. Nareszcie dzieci nie musiałyby brać korki ,żeby się czegoś nauczyć.
  • ~Rt.
    (2019-04-08 21:04)
    Ten strajk to przedwyborczy paskudny maraton totalnej opozycji,dobro dzieci i młodzieży im dyńda.
  • ~PRL-owiec emeryt
    (2019-04-08 20:59)
    Ja bym dziada z miejsca na bruk.
  • ~matka
    (2019-04-08 21:12)
    Jaką trzeba być miernotą żeby dzieciom uniemożliwić zdawanie egzaminu w godziwych warunkach. Los wam jeszcze zapłaci za wasze podłe uczynki.
  • ~peło to dno
    (2019-04-08 20:55)
    nie zawiesicie ? to my was powywieszamy
  • ~łi pipul
    (2019-04-08 20:59)
    Pan ZBro(d)niarz zapomniał, że wysoka podwyżka za Tuska była związana z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, ze zarobki nauczycieli stażystów i kontraktowych poniżej minimalnego wynagrodzenia są niekonstytucyjne
  • ~soros
    (2019-04-08 21:14)
    Gdzie było antynauczycielskie znp kkiedy likwidowano szkoły, warto przypomnieć o tym, co działo się w polskiej oświacie w latach 2008 - 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół, a z pracy musiało odejść 47 tys. nauczycieli. Co istotne - nie odbywała się wówczas żadna reforma systemu edukacji. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Warto, aby co niektórzy rozpolitykowani członkowie ZNP o tym pamiętali.warto przypomnieć. Zgodnie z danymi, do których udało mi się dotrzeć, w latach 2008 - 2011 z polskiego krajobrazu zniknęło 595 szkół (podstawowych, gimnazjów i średnich). W latach 2012 - 2014 ilość likwidowanych placówek oświatowych przyspieszyła. W ciągu trzech lata zamknięto łącznie 551 szkół. Razem, w latach 2008 - 2014, zlikwidowano aż 1146 szkół.Powyższe nie było efektem reformy systemu oświaty. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Niejako "przy okazji" z pracą pożegnało się wówczas 47 tysięcy nauczycieli.
  • ~Alina
    (2019-04-08 21:09)
    I pamiętajcie misie popierające ten strajk - to nie jest strajk polityczny. Rząd nie powinien ustapić ani kroku, bo po pierwsze postawiłby Solidarność w bardzo kiepskiej sytuacji a po drugie strajkujący nauczyciele to w 100% wyborcy totalsów. Jak kiedyś PO wygra wybory , to im to wynagrodzi 500 % podwyżką
  • ~urakool
    (2019-04-08 21:18)
    Broniarz uprawia politykę. Najpierw pokazuje się na marszach KODu, teraz próbuje zniechęcić Polaków do rządu. Bo przecież za cały bałagan będzie chciał winą obciążyć rząd. To przemyślane jest wszystko bardzo dobrze. Przecież od początku było wiadomo, że kwota 1000 złotych + składki od tego, jest niemożliwa do spełnienia. On to zrobił z pełną premedytacją.
  • ~pau rool ma
    (2019-04-08 21:16)
    Was się wszystkich panie Broniarz powinno natychmiast wywalić z roboty. Co to ma być? Szantaż? Póki co to my z naszych podatków was opłacamy więc wsadźcie sobie gdzieś te absurdalne żądania. Nie ma zgody na takie podwyżki.
  • ~uczen
    (2019-04-08 22:00)
    BRONIARZ=KOMUNA
  • ~Batko
    (2019-04-08 21:27)
    Broniarz JEDYNA rozsądna propozycja ,to ZDELEGALIZOWANIE ZNP.A Wy Towarzyszu do Kryminału.Pani Szydło na milimetr nie ustąpić. A zainteresowanym proponuję przeczytać Echo Dnia ,obejmuje Podkarpackie ,Radomskie ,Świętokrzyskie.Strajkuje 46%,tylko w jedynym Mieście Kielce 72%. Deklaracje Wójtów Gmin ,Włodarzy Powiatów: Egzaminy w Terminie się odbędą.
  • ~madera123
    (2019-04-08 21:28)
    A moze tak: 1000 zł tylko w zamian za to wakacje letnie i ferie zimowe są traktowane jako urlop bezpłatny, nauczyciel ma wymiar urlopu jak każdy pracujący na etacie, likwidacja karty nauczyciela i innych przywilejów. Zgadzacie sie?
  • ~radamenes
    (2019-04-08 21:32)
    Natychmiast zmienić kodeks pracy!!! Cały naród powinien pracować tylko 18 tygodniowo. Co wy na to??!!
  • ~bella donna
    (2019-04-08 21:29)
    Towarzysz Broniarz powinien dostać dla nauczycieli takie podwyżki jakie dała PO, czyli - ZERO złotych przez cztery lat !!! Byłby wtedy zadowolony.
  • ~zwolnic Broniarza
    (2019-04-08 23:36)
    Cwaniak Broniarzt wygląda na agenta politycznego Sorosa. To nie jest nauczyciel.
  • ~J.B.
    (2019-04-08 22:11)
    ZNP to partia polityczna.Schetyna powinien ich wziasc do KE i wtedy na pewno wygra wybory. Sieroty po PZPR mieliby swoich prawdziwych przywodcow i wraz z KOD przestaliby karac alimenciarzy.Wspolne Demos kochanego Grzegorza, Broniarza i Kijowskiego pokazuja to wyraznie.Biedne dzieci. Bez egzaminow i alimentow.O tempora,o mores.
  • ~Studenci WAT-u
    (2019-04-08 22:06)
    My studenci WAT-u murem za porozumieniem wynegocjowanym przez propolski rząd i podpisany przez propolski związek nauczycieli "Solidarność"!

Może zainteresować Cię też: