Rozmowy ostatniej szansy w niedzielny wieczór. Szydło: Rząd jest gotów podpisać porozumienie

Szef KPRM Michał Dworczyk dla PAP: strona rządowa zaproponowała centralom związkowym kolejne spotkanie; miałoby się ono odbyć w RDS w niedzielę o godz. 19.

wróć do artykułu
  • ~Laszlo
    (2019-04-05 17:39)
    Od razu widać, że nauczyciele nie chcą się dogadać, a cel jest inny niż wyższe zarobki.
  • ~JMK
    (2019-04-05 18:26)
    ZNP z Broniarzem to jeden z ostatnich reliktów minionej epoki.
  • ~AR15
    (2019-04-05 18:47)
    Zdrada to nie tylko zbrodnia - to grzech serca, jest tylko jedna kara dla zdrajców !!!!!!!
  • ~w-cek
    (2019-04-05 18:20)
    Dać nauczycielom 1000 zł. zabrać kartę nauczyciela to jest przywilej górników niech pracują po osiem godzin a nie trzy urlop płatny 26 dni roboczych a nie trzy miesiące i to będzie sprawiedliwe.
  • ~bz
    (2019-04-05 18:19)
    Zaraz po wygranej "Solidarnosci" po 1989 postkomuna nauczycieli zgromadzila sie w ZNP a inne branze w FZZ
  • ~uczeń
    (2019-04-05 18:06)
    Uchwalić nową ustawę o oświacie, zwolnić połowę nauczycieli, zwiększyć pensum i pieniądze tych zwolnionych przeznaczyć dla pozostałych, ograniczyć urlop do 1 miesiąca (w wakacje część dzieci nie wyjeżdża, to organizować im zajęcia). Komu się nie spodoba, nie musi się zatrudniać.
  • ~żart
    (2019-04-05 18:06)
    "Ani" mnie to ziębi, ani parzy (dziadek). Nie takie "hocki - klocki" widziałem w wychowaniu dzieci. Dobrze wspomonam moich nauczycieli "zgrywysów" - dzisiejsi to "niepowaźne" Matołki (koziołki). Zająć się nauczaniem "wiedzy", nie "politykowanie" (religią). Co za czasy.
  • ~Uijkkk
    (2019-04-05 18:30)
    Sluchajcie skoro nieroby postanowily nie przyjsc do pracy to po zakonczeniu strajku moze my rodzice moglibysmy nie wpuscic ich do szkol ? Oni bez przerwy mowia ,ze sa madrzy i jak tylko zechca koropracje przyjma ich z otwartymi ramionami. Niech ida.Zadna strata.Mlodzi czekaja na prace.
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-04-05 18:05)
    Uprzejmie prosze, zeby podczas strajku nauczyciele (i uczniowie) pod zadnym pozorem nie odwiedzali mojej Agencji. Z gory dziekuje.
  • ~Hmmmmm
    (2019-04-05 17:37)
    a pani Szydło błyszczy w mediach......I robi sobie kampanie zamiast uczyc sie angielskiego
  • ~Adamekteam
    (2019-04-05 20:21)
    Broniarz zrobił swoje. Zamiast wynegocjować dobre 15% od września i następne np od marca 2020 to wplątał masę nauczycieli w swoje zagrywki polityczne. Warunki zaporowe były od początku, a te 30% z księżyca wzięte. Jestem nauczycielem i nie będę stawał przeciw swoim uczniom. Egzaminy powinny się odbyć.
  • ~Barbara
    (2019-04-05 20:00)
    Jak można w swoje polityczne rozgrywki wciągać dzieci i to w tak ważnym dla nich momencie?! Gdzie powołanie?
  • ~miki
    (2019-04-05 20:52)
    Pensum: 18 godzin tygodniowo. 2 m-ce urlopu płatnego, wolne przed Świętami Bożego narodzenia aż do Nowego Roku w wigilie, sylwestra, W Nowym Roku.Dwa tygodnie ferii zimowych. I jeszcze źle. Rok urlopu na poratowanie zdrowia. Zostawić im tylko płatne 1 m-c urlopu jak w kodeksie pracy i resztę do roboty. A jak chcą strajkować to proszę bardzo ale na własny koszt.300 czy 500 nie wystarczy?? Zmień prace i weź kredyt jak mawiał klasyk . Nikt cię nie zmusza pracować w szkole.Idź do korporacji zobaczysz jak wygląda praca.
  • ~Marian.
    (2019-04-05 19:46)
    Bedzie strajk i napiecie, a moze i zadyma. W środowiskach współczesnej targowicy strzelają korki od szampana. Naiwni nauczyciele myślą ze chodzi w tej grze o nich.
  • ~viktoria
    (2019-04-05 19:49)
    panie broniarz zaliczyl pan wpadke ten strajk mial dzialac przeciwko rzadowi a dziala przeciwko wam kto pod kim dolki kopie ten sam w nie wpada rodzice powinni wytoczyc proces przeciwko panu nerwy dzieci i rodzicow szkodzi zdrowiu a to jest karalne
  • ~jestem przeciwko nauczycielom
    (2019-04-05 21:02)
    Za to ,ze to lewactwo upolitycznia protest , bo jest w nie opowiednim czasie, nie powinni nic dostac i zostac odpowiednio ukarani.
  • ~Batko
    (2019-04-05 19:19)
    Wiem JEDNO ,jeżeli Rząd- (PiS) ustąpi DARMOZJADOM ( zwanymi Nauczycielami 18 godz.pracy tygodniowo)Rząd -Premier powinie ZDELEGALIZOWAĆ ZNP ,a przeciw Broniarzowi SPRAWA o TERRORYZM Moralny.To PiS PRZEGRA Wybory Parlamentarne EUROPEJSKIE i KRAJOWE.Czyli tzw. Twardy Elektorat ( około2-7% poparcia) traktujący PiS jako ,,mniejsze zło",oda swe głosy na Konfederacje Korwina.( Poparcie PiS-40,5-44%,PO-37-41% ,KONFEDERACJA 4,8%) odejście od popierania PiS 5% elektoratu .To PiS-34-39% ,Konfederacja poparcie 7-9% poparcia). Decyzja po stronie PiS.I podstawowe pytanie: czy PiS chce przegrać wybory do Europejskiego Parlamentu ,a w Polsce utrzymać WŁADZE? OTO jest pytanie.
  • ~kilwater
    (2019-04-05 19:46)
    komuna, czyli idole broniarza, wiedzialaby co zrobić żeby całkiem w głowach się nie przewróciło.
  • ~ Gen. Baryla
    (2019-04-06 01:32)
    Nauczyciele to banda bez honoru, poziom nauki czesto jest zenujacy, polowa to typowe matolki, druga polowa to prawdziwi nauczyciele, zenujaca hucpa komuny ZNP
  • ~bertsi