Prof. Fazlagić: Nauczyciel powinien zarabiać 10 tys. zł brutto [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

Tyle zarabia project manager w firmie. A praca z klasą to jest zarządzanie projektem. Odpowiedzialność ogromna. Do zawodu nauczyciela powinno się rekrutować najlepsze 5‒10 proc. absolwentów polskich uniwersytetów - mówi w rozmowie z "DGP" prof. Jan Fazlagić z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kierownik przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości projektu "Szkoła dla innowatora", który opisywaliśmy na łamach DGP.

wróć do artykułu
  • ~From Vancouver
    (2019-04-04 10:12)
    Dokladnie, tak jest w wielu krajach zachodnich, nie ma jednej standard payment tylko kazda prywatna school placi innaczej na godzine. Niektore school koszuje 10,000 a inne 100,000 ale wiesz ze tam sa najlepsi nauczyciele.
  • ~stary
    (2019-04-04 08:22)
    A dlaczego nie 20 tyś powiem więcej 156 też było by dobrą liczbą, kiedyś już zarabialiśmy wszyscy setki tysięcy a nawet miliony , poziom nauczania w polskich szkołach jest żenujący i dotyczy to też wyższych uczelni więc za co mieli by tyle zarabiać .
  • ~MA
    (2019-04-04 08:08)
    Powinni zarabiać 10tys. i najlepiej pracować 10 godz. tygodniowo. Paranoja.
  • ~czyżby profesura za MASŁO
    (2019-04-04 08:29)
    to czego profesorku MILCZAŁEŚ za NIERZĄDU PO PSL jesteś typowy OBŁUDNIK POspolity
  • ~m-53
    (2019-04-04 08:15)
    Pensja nawet 100 tysięcy nie zrobi z 90% belfrów nauczycieli. Reprezentują ciągle poziom SN. Zarządzający projektem nie ma oparcia w karcie nauczyciela. Coś spaprze i wylatuje na bruk. Takie rozwiązania mogą funkcjonować wyłącznie w prywatnych szkołach i dla nauczycieli kontraktowych - rodzice dający dużą kasę zagłosują po prostu kasą - zabiorą dzieci. W szkole publicznej, kumoterskiej, samorządowej wysokie pensje spowodują wyłącznie utrwalenie, wręcz pogorszenie sytuacji. Belfrzy będą się trzymali synekury pazurami, za wszelką cenę. Powiązania samorząd - szkoła rozłożą szkolnictwo.
  • ~gość
    (2019-04-04 08:27)
    To ile na godzinę ????. Bo pensum: 18 godzin tygodniowo. 2 m-ce urlopu płatnego w wakacje, wolne przed Świętami Bożego narodzenia aż do Nowego Roku w wigilie, sylwestra, W Nowym Roku , przerwa na Wielkanoc. Dwa tygodnie ferii zimowych. I jeszcze źle. Rok urlopu na poratowanie zdrowia. Zostawić im tylko płatne 1 m-c urlopu jak w kodeksie pracy i resztę do roboty.
  • ~uczeń
    (2019-04-04 08:45)
    A dlaczego aż tyle maja zarabiać niech zmienią robotę i idą menadzerować do firm
  • ~sc
    (2019-04-04 09:50)
    Z mojego kierunku studiów na nauczycieli poszli najwięksi leserzy i niedojdy.
  • ~prawda
    (2019-04-04 08:39)
    jak im mało to do Irlandii na zmywak , ponad 2 m-ce wolnego ,może by docenili pracę .,.,.
  • ~sdechłEtos
    (2019-04-04 09:11)
    Jestem software deweloperem i certyfikowanym managerem (obecnie uciekam od "zarządzania"). Mam B&B ekwiwalent 10tyś brutto. Chętnie pójdę do szkoły uczyć z siatką godzin, chorobowym i wakacjami jakie przysługują nauczycielom
  • ~W
    (2019-04-04 09:51)
    Przez 25 lat bylem manager w duzej korporacji w USA. Srednio pracowalem 70 do 80 godzin tygodniowo. Oczkekuje tego samego od nauczycieli I wtedy moga zarabiac Ile chca
  • ~prof.
    (2019-04-04 10:20)
    czyli 60 % więcej niż profesor - super to ciekawa koncepcja
  • ~Akasza
    (2019-04-04 10:44)
    Wszyscy powinniśmy zarabiać minimum 10 000 zł brutto nie tylko nauczyciele.
  • ~Sisia
    (2019-04-04 10:17)
    Centranie Sterowany System Edukacji. Komuna pelna geba.
  • ~TTT
    (2019-04-04 08:14)
    za 50 lat możne tak będzie zarabiał
  • ~head
    (2019-04-05 09:02)
    To jest wypowiedź światła.Nauczyciel to pierwszy przedstawiciel państwa, którego spotyka uczeń na swoje drodze życia. Jesli jego pozycja jest słaba, zarabia on śmieszne pieniądze, uczeń całe państwo traktuje lekceważąco, jako śmieszne. Nauczyciel powinien zarabiać dużo, powinna być ostra selekacja do zawodu, tak żeby uczeń wiedzial, że warto się uczyć, warto mieć wiedzę. Przy PiSie tego nie osągniemy bo jest to partia antyinteligencka.
  • ~ocypo
    (2019-04-04 10:09)
    "Jan Fazlagić - od 5 roku życia trenowałem pływanie w klubie GKS Olimpia-Poznań. W wieku 12 lat zajmowałem się hodowlą i sprzedawaną na giełdzie samochodowej w Poznaniu chomików rasy angora. Później produkowałem chałupniczo z odpadów pozyskiwanych z fabryki korka w Poznaniu klęczniki do kanadyjek wyczynowych w klubie SKS Posnania-Poznań. Na studiach w Akademii Ekonomicznej Poznaniu importowałem i sprzedawałem magnetyzery paliwa Fuel-Save. " i nie mógłby7 wielce szanowny Pan Profesor przy tym pozostać, może dla polskiej wiedzy o szkolnictwie byłoby lepiej !!! A chomiki magnetyzowane miałyby raj !!
  • ~Kebu
    (2019-04-04 12:16)
    Patrząc na polskie warunki, to facet zupełnie odleciał. Bredzenie głodnych kawałków o takiej pensji nauczyciela jest populizmem. Skoro mówi tak pan profesor, to ile powinien zarabiać nauczyciel akademicki? Jak to się ma do "emerytur" zagłodzonych w Polsce solidaruchowej emerytów wyklętych, bo zlinczowanych za pomocą obejścia prawa przez rzekomych prawych, sprawiedliwych i uważajacych się za jedynych, Polaków? Panie profesorze, w Polsce w ogóle ludzie powinni zarabiac po 10 000 w porównaniu do cen wszelkich artykułów. Więc i owszem, nauczyciele powinni zarabiac po 10 000 jak Niemcy w Niemczech. Ale takie pensje powinni mieć i inni ludzie, bo jak w Niemczech. Dla Niemca litr paliwa do samochodu jest 4 razy tańszy niż dla Polaka w Polsce. Z kolei, mówiąc tak nawiasem w świecie katolików wszyscy ludzie są równi. Pan zaś czyni z nauczycieli jaką wyjątkowa grupę. Prawda jest taka, że jest wolność (pan zapewne demokratą i także miłośnikiem wolności). Nic zatem nie sto na przeszkodzie, by nauczyciel zmienił profesje i pracował tam, gdzie ludzie zarabiają. A jak nie, to może wstąpić do polityki lub OTK i robić kasę w lokalnej sitwie. Bo taka jest wasza solidaruchowa wolność dana zwyciezkim Soldiarnościowcom i tak dziła prawo wolnego rynku kapitalistycznego. Mam wrażenie, że pan profesorze, ma wielki kłopot z patrzeniem na rzeczywistość i serce, duszą, i umysłem, wciąż jest wytworem komuny. Że w ten sposób, pan krzewi komune sprzecznie z niby trzeźwymi myślami człowika nauki.
  • ~antoś uczeń
    (2019-04-04 10:08)
    Lepiej płacą w startupach, to do roboty belfrowie pokażecie na co was stać i zarobicie forsę. A polska w końcu zyska jakąś wartość dodaną z waszej pracy.
  • ~cde
    (2019-04-04 11:33)
    Od nadmiaru profesorów rozumu w narodzie nie przybędzie, co widać po tym artykule.

Może zainteresować Cię też: