Resort edukacji zniechęci do strajku? Inspekcja pracy wkroczy do szkół

Dziś druga tura negocjacji między rządem a nauczycielami. Według naszych informacji resort edukacji sięga po nowy argument mający zniechęcić do protestów. Będą prowadzone kontrole legalności strajków.

wróć do artykułu
  • ~Balbina
    (2019-04-06 08:01)
    Opresyjne państwo pis.
  • ~wkurzony ojciec
    (2019-04-05 18:25)
    Wywalić nierobów na zbity pysk ze szkoły ! Niech strajkują na ulicy ! Zbrodniarza zamknąć na okres strajku do kicia !
  • ~waldix
    (2019-04-03 11:18)
    Najbardziej absurdalne jest to w tym że utrzymanie 1 w tak kiepskich warunkach i z beznadziejnym poziomem uczenia kiepskich nauczycieli kosztuje 9tys rocznie, bez znaczenia czy mówimy o małym mieście czy dużym. Miesięczne czesne w dużym mieście za szkołę podstawową 800zł, a w małym miasteczku 400zł w szkole prywatnej, 10 miesięcy daje w 8tyszł a w w małym miasteczku 4tys zł na jednego ucznia. Szkoła prywatna gwarantuje prawidłową edukację bez robienia wszystkiego z rodzicami po południu w domu, bez kupowania drogich korepetycji i 16 osobowe klasy w tej cenie, po za tym nie musimy wydawać na prywatną pomoc psychologiczną po traumie dziecka w państwowej szkole. Koszt korepetycji i psychologa to dodatkowo 600zł na każde dziecko kosz rodziców. Ale pomijając koszty prywatne to już państwo przepłaca 1tys w większych miastach i aż 5tys w mniejszych rocznie na jednego ucznia płacąc za mniejszej jakości usługę. Powinny pieniądze iść za dziećmi, rodzic powinien wybierać szkołę, było by taniej i lepiej. Tych beznadziejnych dyletantów edukacji kopnąć w d... bo to studnia bez dna marnej jakości pracującym już tak jedynie ja 1/2 etatu w stosunku do nauczycieli w szkołach prywatnych co im gwarantuje karta nauczyciela. Co gorsze, mimo wielkim wymaganiom płacowym racze nie współmiernych do wyników, nie gwarantuje dobrej edukacji naszym dzieciom. Po prostu należało przekazać te 9tys na szkołę wybraną przez rodzica, a tą bandę nierobów zaorać, niech spadają na wyspy lub do Niemca i jadą na szmacie, bo jedynie do tego się nadają. Tu trzeba chronić nasze dzieci a nie tą bandę darmozjadów.
  • ~Zirytowanych rodzić
    (2019-04-02 18:48)
    A do roboty strajkujących nauczycieli. Najlepiej ciężkiej fizycznej za 2500 brutto. Oprócz wolnego ustawowego mają jeszcze ferie zimowe, wakacje i im jeszcze mało. A przeciętny Kowalski tyra za marne grosze po 8 a nieraz 12 godzin a po powrocie jeszcze odrabia zadania z dziećmi do puźnej nocy.
  • ~zakochany w PO-KO
    (2019-04-02 12:36)
    ZNP to związek nierobów polskich-zdelegalizowac razem z tym panem nauczycielem akademickim z wieloletnim stażem ,do kamieniołomów
  • ~Jaca
    (2019-04-02 10:32)
    Wprowadżmy wyłącznie płatną naukę w prywatnych szkołach i problem zniknie ale by pójść do wyborów trzeba będzie umieć czytać i pisać i tak rozwiążemy problem pensji nauczycieli - niech się właściciel szkoły martwi - i zarazem największy problem demokracji...
  • ~JMK
    (2019-04-02 09:28)
    Inspekcja Pracy powinna z całą surowością egzekwować swoje uprawnienia związane ze strajkiem w szkołach.
  • ~Zaginiony ksiądz
    (2019-04-02 06:39)
    Piskomuna potrafi tylko straszyć jak za Stalina. . Traktują naród jak stado baranów.
  • ~Sade
    (2019-04-02 04:51)
    Oj ograniczymy SMIERDZACEGO KARLA WE WRZESNIU
  • ~Magdalena
    (2019-04-02 02:24)
    Za ten szantaz przed egzaminami nalezy wam sie dyscyplinarka, a nie nie podwyzki!!!
  • ~Olga
    (2019-04-02 02:22)
    Guano a nie podwyzki wam sie naleza!
  • ~Jerz
    (2019-04-02 02:20)
    Nie znam nikogo, kto by popieral nauczycieli w tym sporze. Oprocz oczywiscie, samych belfrow.
  • ~Martyna
    (2019-04-02 02:18)
    I bardzo dobrze - brac sie za tych darmozjadow.
  • ~0ptyk
    (2019-04-02 02:16)
    I bardzo dobrze! Brawo!! Tak trzymac!!!
  • ~marta kaczyńska po 10 mężu zawsze dziewica
    (2019-04-01 21:49)
    Te men____dy nie cofną się przed niczym
  • ~rysiek
    (2019-04-01 21:43)
    A może Minister Zdrowia naśle PIPę na szpitale? Tam to jest dopiero patologia, ludzie kilka dób pod rząd pracują
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem.
    (2019-04-01 21:38)
    Pisowska sitwa gotuje sobie coraz większe problemy. Nie wybrną już z tego. I słusznie - za to co zrobili polskim dzieciom demolując system szkolnictwa powinni wszyscy garować w kamieniołomach.
  • ~Zza kulis
    (2019-04-01 21:22)
    Zarządzanie strachem? Ale to już było...i nie wróci więcej.
  • ~ciocia gruba berta z torunia
    (2019-04-01 21:18)
    To wyjątkowe hamstwo, wielkie hamstwo i same nieroby !
  • ~ ~~
    (2019-04-01 20:53)
    Q - rwa i co jeszcze trzeba i gdzie zgłosić żeby można strajkować? do straży pożarnej,księdza? już widzę jakie "prawa" i "wolność" dałaby komuna gdyby "solidarność" zgłaszała ilość osób gdzie i jak będą stawać przeciwko reżimowi!

Może zainteresować Cię też: