Strajk nauczycieli jest polityczny? Niekoniecznie [MAPA POPARCIA]

91 proc. – to największa liczba szkół, które mają zamiar przystąpić do planowanego na 8 kwietnia strajku nauczycieli w jednym województwie. Średnia dla całej Polski według danych ZNP wynosi niecałe 79 proc. Politycy PiS nazywają ten protest „protestem politycznym”, postanowiliśmy więc zestawić wyniki referendum strajkowego z poparciem, jakie partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała w ostatnich wyborach.

wróć do artykułu
 • ~Z.O.
  (2019-03-29 10:13)
  Bo tak najlepiej skomentować zaistniałą sytuację. W PRL też w ten sposób tłumaczono protesty społeczne. Zawsze też znajdowano jakichś "onych", którzy za nimi stali. W powód kryzysu w oświacie jest jeden. Nadmierna centralizacja systemu i brak demokracji. Co zrobić aby było lepiej? Zdecentralizować system i wprowadzi demokratyczne zasady funkcjonowania społeczności szkolnych. dać społecznością szkolnym więcej autonomii, tak aby nie były ubogimi krewnymi wobec władz: samorządowych, oświatowych, politycznych i kościelnych. Takie były cele od początku transformacji w Polsce i nie zostały zrealizowane.
 • ~pola
  (2019-03-29 11:14)
  zawod nauczyciela to jest piekny slluzebny ---ta sytuacja obnizy range ..nauczyciela u spoleczenstwa rodzicow i dzieci ..-juz obecnie nauczyciel nie jest tak szanowany jak bylo w przeszlosci ----zamiast naprawiac psuja na zyczenie broniarza -to jest tak widoczne szkoda mi madrosci nauczycieli ---by ulegac tak wyrafinoanej obludzie tego czlowieka ---wszyscy chca dobrze zarabiac ---wszyscy --musza znalez kopalnie zlota by wszystkim za 4 lata spelnic zadania ---madrosc pokora nauczyciele
 • ~Jagi
  (2019-03-29 10:31)
  Nie strajkują szkoły prywatne, a tych w Trójmieście jest sporo.

Może zainteresować Cię też: