Dyscyplinarka za niewiedzę. Wielu nauczycieli nie przystąpi do strajku przez nieznajomość prawa

| Aktualizacja:

Wiele szkół, w których nie ma związków zawodowych, chce brać udział w proteście. Może to być niemożliwe, jeśli wcześniej nie dopełniły formalności. Placówek bez organizacji pracowniczych jest około 40 proc.

wróć do artykułu
  • ~Wilga
    (2019-03-20 08:33)
    A Rada Dzieci i Młodzieży RP napisała list do nauczycieli i związkowców. Wysyłający ten list mają więcej rozsądku i troski o przyszłość niż przyspawani do stołków działacze ZNP .
  • ~JMK
    (2019-03-20 11:17)
    Nauczyciele i związkowcy piękny przykład dajecie uczniom jak nie należy się zachowywać.Po co się uczyć gdy przyjdzie taki przyspawany Broniarz i powie ,że egzaminów i promocji nie będzie.Pozamykać te szkoły, a czarne parasolki niech strajkują.
  • ~Edek
    (2019-03-20 08:55)
    Zastanawiam się...skąd Zwierzęcy Folwark bierze takich ludzi jak Szydło...Zalewska... Suski...itp...
  • ~skorpio
    (2019-03-20 09:50)
    minister edukacji a jakby miała tylko 8 klas
  • ~Szary Wilk
    (2019-03-20 08:35)
    Zawsze mogą zachorować.
  • ~zwolennik
    (2019-03-20 13:19)
    Policjanci poszli na zwolnienia lekarskie i w ciągu jednego dnia dostalib1000zl. Nauczyciele niech pokażą ze powinni godnie zarabiać. Juz jest problem. W szkole moich dzieci brakuje nauczycieli. Jak tak dalej pójdzie to rodzice będą uczyć dzieci.
  • ~asdasd
    (2019-03-20 09:31)
    Strajk solidarności prowadzi Radny PIS. Super stajk. Strajk solidarności ma na celu tylko złagodzić skutki Strajku ogólnopolskiego. Przecież od początku było wiadomo, że ułożą sie z rządem przed stajkiem ogólnopolskim. Blokowanie jednej sali, śmiech na sali
  • ~A2323
    (2019-03-20 12:37)
    Ciekawe czy znalazłby się dyrektor zwalniający DYSCYPLINARNIE wszystkich ( czy nawet 50% ) nauczycieli ze szkoły ?
  • ~tttt.
    (2019-03-20 14:50)
    Nauczyciele powinni godnie zarabiac i godnie pracowac.Co to znaczy? Ano to ze nauczyciele powinni pracowac tygodniowo 40 godzin w szkole , a nie w domu.Powinni strajkowac w lipcu lub sierpniu , gdyz bezpranie maja 2 miesiace urlopu plus ferie.Wystarczajaco duzo maja czsu na przygotowanie sie do lekcji gdyz urywaja z kazdej godziny lekcyjnej 15 minut i kazda lekcja trwa 45 minut.W sumie tygodniowo pracuja w szkole 13,5 godziny tyvodniowo. Twierdza ze pracuja w domu , ale oni powinni pracowac w szkole gdyz nie mozna brac kasy za siedzenie w domu pilnowanie swoich dzieci i gotowanie obiadu.Kto moze potwierdzic i sprawdzic ile godzin nauczyciel przepracowal w domu? To jest samowola.Sprawddxanie klasowek w domu powinno byc zabronione gdyz nauczyciele nje prowadza zajec lekcyjnych non stop i w wolnych godzinach maja czas na sprawdzenie klasowek, a wywiadowki powinien rekompensowac czas wolny w ferie.Wszyscy nauczyciele nie jezdza w ferie z dziecmi.Jesli ma byc sprawiedliwie to kazdy nauczyciel powinien przepracowac miesiecznie 160 godzin w szkole.
  • ~A2323
    (2019-03-20 12:36)
    Ciekawe czy znalazłby się dyrektor zwalniający wszystkich ( czy nawet 50% ) nauczycieli ze szkoły ?
  • ~babcia Ewka
    (2019-03-20 16:30)
    Zbrodniasz PO winien siedzieć, to terrorysta !
  • ~emeryt 10
    (2019-03-20 21:03)
    Dożyliśmy takich czasów, w których pieniądz jest najważniejszy, czyli znaczysz tyle ,ile nasz w portfelu i na koncie. Jaki prestiż może mieć nauczyciel zarabiający 2,5 tys. zł,jeżdżący starym byle jakim samochodem i mieszkający w małym mieszkanku w bloku,które trzeba spłacać przez 20 lat ? Brat ojca, przedwojenny nauczyciel zarabiał wtedy tyle,że było go stać na zatrudnienie pomocy domowej. Teraz nauczyciel zarobiłby więcej gdyby sam zatrudnił się jako pomoc domowa ? To wszystko jest spadkiem po komunie i trwa od ponad 70 lat. Jak będziemy mieć prawdziwy kapitalizm,to nauczyciel będzie doceniany i zarabiał tyle co koledzy na Zachodzie.Dlaczego politycy mówiący nam ,że do polityki nie idą dla pieniędzy (kto jeszcze wierzy w takie brednie ?) zarabiają kilka razy więcej niż nauczyciel po kilku fakultetach ?
  • ~Maturzysta
    (2019-03-20 19:58)
    Mlodziezowi Aktywisci .Nastal czas Pajdokracji ! Apelujcie do Partii Rzadzacej 1. NAUCZYCIELE DO SPOLEK SKARBU PANSTWA ,RAD NADZORCZYCH BANKOW NA PENSJE POSLOW DO SEJMU ,SENATU A CI PO 50 EUROPSRLAMENTU 2, PODRECZNIKI ,MAPY ATLASY NA MAKULATURE 3..UCZNIOWIE DO P.RUBIK NA EDUKACJE SEKSUALNA.PO CO WAM FIZYKA ,CHEMIA JEZYKI OBCE MATEMATYKA..?? Sex i 500plus
  • ~Krystyna2016
    (2019-03-22 09:08)
    Nauczyciele "na państwowej"pensji domagają się podwyżek 1000zł żeby przybliżyć ich płace do prywatnych szkół,ale tam nauczyciel 2 razy więcej pracuje i odpowiada za edukację ucznia,a oni nie wychodzą z państwowj szkoły pół analfabeci nieznający podstawowych rzeczy jak im nie wstyd.Rzekomo pracują w domu to niech siedzą w szkole po 8 godz. i sprawdzają szablonowe kartkówki .Wstyd i hańba upadek moralny tej profesji w państwowym wydaniu.I jeszcze ten paskudny szantaż zasłaniający sie dziećmi.
  • ~grześ
    (2019-03-20 21:48)
    Pensum: 18 godzin tygodniowo. Według danych za 2017 rok, nauczyciele szkół podstawowych w Polsce spędzali w ciągu roku 564 godziny w szkole. W przypadku gimnazjum było to 478 godzin, a w liceum i technikum – 473.
  • ~pisowiecki
    (2019-03-26 16:02)
    Apel do nauczycieli. Oddajcie po 1000 zł swojej pensji na realizację planu Kaczyńskiego poprawy życia pisnarodu
  • ~Nauczycielka
    (2019-03-26 16:21)
    Mnie zawsze na koniec miesiąca zostaje w pamięci 1000 zł . Nie wiem co z tym zrobić ? .

Może zainteresować Cię też: