Broniarz zapewnia: Nie będzie braku promocji uczniów. Możliwe jest za to przesunięcie egzaminów

| Aktualizacja:

Jeśli nic się nie wydarzy, to mam nadzieję, że do strajku przystąpi 85 do 90 proc. szkół – powiedział we wtorek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dodał, że w strajku może uczestniczyć około 80-90 proc. nauczycieli.

wróć do artykułu
  • ~zamknąć dziada
    (2019-03-19 09:51)
    Jakim prawem ten terrorysta codziennie terroryzuje nasze dzieci. Przekracza ramy prawne. Zamknąć dziada.
  • ~antyPiterek
    (2019-03-19 09:42)
    a teraz pan Zbrojarz po wykazaniu sie kreatywnoscia w sektorze publicznym powinien przejsc do sektora ochrony nauczycieli w szkolnictwie prywatnym
  • ~magik
    (2019-03-19 15:03)
    Wywaliłbym każdego protestującego nauczyciela. Nie chce żeby moje dzieci uczyli tacy agitatorzy
  • ~Oburzony
    (2019-03-19 15:02)
    Pan Broniarz powinien zmienić nazwisko na Zbrodniarz. To jak traktują uczniów teraz jest niedopuszczalne. Tak samo oni będą traktowani potem.
  • ~gabriel
    (2019-03-19 19:17)
    jeśli do tego strajku dojdzie i to na taką skalę, to nauczyciele tylko sobie wystawią świadectwo. Premier Morawiecki publicznie zapowiedział podwyżki, zaprosił do rozmów, poprosił o rozsądek. I co? I wszystko zostało odrzucone przez drugą stronę
  • ~kendall
    (2019-03-19 20:49)
    Jak im mało to niech zmienią pracę i wezmą kredyt. Wybaczcie ale w sytuacji kiedy ZNP stawia na szantaż, to we mnie zrozumienia i poparcia nie znajdą
  • ~scrimp
    (2019-03-19 20:30)
    Pan Broniarz to klasyczny szantażysta dla którego liczy się tylko własny interes i nic poza tym. Smutne to bardzo bo powinno im chodzić o dzieci a nie tak...
  • ~audytor
    (2019-03-19 20:47)
    Państwo w którym nauczyciel w 18 godz zarabia więcej jak inni ludzie w 40 to państwo belferskie. I im jeszcze źle... Masakra.
  • ~capitol
    (2019-03-19 21:04)
    Jak można szantażować rząd w ten sposób? Jak można grozić dzieciom, że nie dostaną promocji? Trudno mi uwierzyć, że to robią nauczyciele. Jak tak można? Jak można mieć za nic dobro dzieci? Jak można odrzucać propozycję premiera Morawieckiego? To strasznie słabe. Strasznie nie fair.
  • ~slejp
    (2019-03-19 19:18)
    jak tak można? jak można stosować taki szantaż? i nauczyciele mówią o dobru dzieci? heloł, chyba nikt już w to nie uwierzy. nikt.
  • ~moni ster
    (2019-03-19 18:56)
    Bardzo nieładnie panie Broniarz. Szantaż, gierki, dzieci i ich dobro jako karta przetargowa... Na dodatek odrzucanie propozycji premiera Morawieckiego do dialogu i współpracy. Nie wygląda mi to jak dbanie o czyjeś dobro, raczej chodzi o własny interes.
  • ~uczeń w kącie
    (2019-03-19 10:14)
    Szkoła i tym samym nauczyciele powinni uczyć o wyższości mądrości nad siłą, o wyższości rozmowy nad wrzaskiem i wyższości szerokiego spojrzenia wokół siebie od patrzenia wąskiego tylko przed siebie. Po wakacjach każdy niespełniony postulat uczniów skończy się protestem okupacyjnym przed pokojem nauczycielskim i kopaniem w jego drzwi. Skoro tak intelektualiści protestują przed i w Sejmie, to znaczy że dzieci też tak mogą. Pytanie o podwyżki dla nauczycieli od poprzedników już padły więc nie dubluję oczywistego tematu wybiórczości Broniarza, dla którego zero od Tfuska było lepsze niż kilkaset zł teraz. Ile wynoszą średnie wynagrodzenia pracowników o zakresie obowiązków porównywalnym do nauczycieli?
  • ~mister x
    (2019-03-19 20:51)
    Przeliczcie stawkę na godziny pracy - 18 godzin to kpina - 6 latki w 1 klasie pracują więcej! Podwyżki jak najbardziej ale przy jednoczesnym wydłużeniu czasu pracy do 40h tygodniowo.
  • ~alinka
    (2019-03-19 20:45)
    Sama prawda oni sami sobie strzelają w kolano a tacy mieli być wykształceni, inteligentni, takie to powołanie do zawodu
  • ~krisstoff
    (2019-03-19 20:57)
    Co to jest ten protest nauczycieli? Szantażują dzieci, odmawiają wydania dokumentu świadectwa i jeszcze chcą aby odebrać 500 zl na pierwsze dziecko. Karty nauczyciela bronią jak relikwii minionej epoki. Koszmar. Mam nadzieję, że rząd się nie podda temu szantażowi.
  • ~Interesariusz
    (2019-03-20 20:50)
    Nie chcę hejtować od 1 września mają wejść podwyżki do tego nauczycielstwo jest częścią „piątki” a to chyba dobrze poza tym mają dużo wolnego i przywileje.
  • ~Nie kucaj
    (2019-03-19 09:46)
    Nauczyciel stażysta 2538 na wejście do zawodu, szeregowy sprzedawca w Lidlu 3100 minimum,kwoty oczywiście brutto .

Może zainteresować Cię też: