Samorządy idą na wojnę. Lokalni politycy zawiązują nieformalny sojusz z protestującymi nauczycielami

| Aktualizacja:

Lokalni politycy zawiązują nieformalny sojusz z protestującymi nauczycielami. Chcą też wystawić rządowi rachunek za nieudaną reformę.

wróć do artykułu
  • ~ciekawski_
    (2019-03-14 16:04)
    Ciekawe, że za poprzednich rządów nie było takich strajków (do tego stopnia), hm:)))) zarabiali więcej czy o czymś nie wiemy? :)
  • ~katafrakta
    (2019-03-13 16:56)
    Fajnie mają ci nauczyciele. Nie dość, że podwyżki rządowe to jeszcze samorządy chcą ich finansować.
  • ~quebo
    (2019-03-13 16:44)
    Im dalej posunie się ten konflikt tym gorzej dla polski i polskich dzieci. Czy nauczyciele tego nie widzą?
  • ~telegraham
    (2019-03-13 15:11)
    Podjudzacze z PO i związków mącą ludziom w głowach. Podwyżki są zapowiedziane więc sytuacja powinna się uspokajać!
  • ~galimatias
    (2019-03-13 14:50)
    Wojny polsko polskiej ciąg dalszy. Samorządy zamiast pomóc rozwiazać problem wola go zaogniać bo inna opcja przy włądzy...
  • ~luster
    (2019-03-13 14:18)
    Ciekawe z jakich opcji politycznych ci wywrotowi samorządowcy którym nie zależy na stabilizacji sytuacji i losie dzieci.
  • ~kapitalis
    (2019-03-13 14:04)
    Chciałbym pracować tyle ila nauczyciel ma w umowie i dostawać taką kasę :) a jeszcze potem korki minimim 50zł za godzinę do kieszonki...
  • ~horror
    (2019-03-13 13:36)
    Edukacja jest bardzo ważna, ale tak samo ważne są policja czy zdrowie! Cała budżetówka sukcesywnie dostaje podwyżki więc to tylko kwestia czasu.
  • ~tupoleff
    (2019-03-13 12:05)
    Jestem w ciężkim szoku. Zamiast pomóc zakończyć spór to samorządy jeszcze go zaogniają!
  • ~vikary
    (2019-03-13 11:51)
    Ciekawe skąd samorząd weźmie na to kasę? Są podpuszczeni przez totalniaków i nie widzą, że rząd próbuje zażegnać ten kryzys.
  • ~gruzin
    (2019-03-13 11:27)
    Nie no fajna taka praca. Niecały etat a potem jeszcze do kieszeni z korepetycji bo one są nieopodatkowane...
  • ~Patryk X
    (2019-03-12 22:17)
    Zlikwidować kartę nauczyciela. Niech pracują 40 godz. tygodniowo i mają tylko 26 dni urlopu. To zobaczymy jak im się oczy otworzą. Nie piątki świątki i podwójne wakacje. Dostają 2 tys. ale x2.
  • ~martens
    (2019-03-12 22:15)
    żenująca postawa samorządów. a kto ma dać pieniądze na te podwyżki? nauczyciele pracują kilkanaście godzin tygodniowo a domagają się wynagrodzenia jakby tyrali po 100. Mam nadzieję, że nasz rząd się nie ugnie. Trzymam za niego kciuki
  • ~Jadzia
    (2019-03-12 15:01)
    Premier przeciez obiecal im podwyzki. On dotrzymuje slowa. Nie mozna sie z tym strajkiem powstrzymac?
  • ~Artur19
    (2019-03-12 14:53)
    W glowach im sie poprzewracalo! A niby ile mieliby zarabiac pracujac przecietnie 16 godzin tygodniowo?
  • ~Robert59
    (2019-03-12 14:52)
    Przeciez tez korzystaja z 500+; zaraz bedzie rowniez na 1 dziecko, duzo z nich daje jeszcze korepetycje ktore sa bardzo dochodowe. I jeszcze strajk?
  • ~matka44
    (2019-03-12 14:48)
    Niech to cale nauczycielstwo zacznie w koncu porzednie uczyc, tak zeby dzieciaki nie musialy sleczec w domu nad ksiazkami jeszcze pare godzin!
  • ~Bumtralal
    (2019-03-12 10:40)
    Samorządy przede wszystkim przeklinają prehistoryczną i nie pasującą do realiów rynkowych Kartę Nauczyciela. Kto z Was drodzy forumowicze nie będąc nauczycielem ma możliwość ze skorzystania np. z rocznego urlopu płatnego na poratowanie zdrowia?! :)
  • ~asddfdf
    (2019-03-12 10:30)
    Mam w rodzinie nauczyciela. Po 10 latach dostaje coś około 2200zł (z dodatkami) licząc z trzynastką 2400zł...
  • ~Gość