Mniej religii w szkołach? "Każdy wniosek o zmniejszenie liczby godzin będzie rozpatrzony indywidualnie"

| Aktualizacja:

Każdy wniosek dyrektora szkoły o zmniejszenie liczby godzin lekcji religii będzie rozpatrywany indywidualnie. Zgoda dotyczy tylko tych szkół ponadpodstawowych, które są przepełnione i może być wydana tylko na rok - zaznaczyli rzecznicy archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej, odnosząc się do prośby wiceprezydent Warszawy ws. zmniejszenia liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo.

wróć do artykułu
  • ~nick...
    (2019-01-11 16:13)
    przecież religia to nie jest obowiązkowy przedmiot, wypiszcie z niej dzieciaki i po sprawie... niech czarni zobaczą, że nie są w szkołach mile widziani...!!
  • ~Ed
    (2019-01-11 17:49)
    W kościele liczy się tylko kasa. Mniej lekcji mniej kasy.
  • ~kulawka
    (2019-01-11 16:14)
    No jak w państwie kościelnym, ktoś śmie prosić o zmniejszenie godzin lekcji religii ? Już wam właściciele - biskupi dadzą po łapach.
  • ~Sebastian
    (2019-01-11 17:48)
    W ten sposób indywidualnie wnioski przeciw to rozpatrywał sekretarz zakładowy PZPR aby wyłapywać i złamać ludzi myślących inaczej.
  • ~STEFF
    (2019-01-11 18:13)
    Tak czepiacie się PiSu a pokarzcie mi rząd który nie trzymał kościołowi palca w du..e
  • ~gorszy sort
    (2019-01-11 17:59)
    Nie macie racji! Katecheci są kuźnią "fachowców" na stanowiska ministerialne w pisim rządzie!
  • ~De
    (2019-01-11 16:32)
    Jak wydostać się zamkniętego pokoju gdy zapłaciłeś żeby cię zamknąć Jak dostać odszkodowanie gdy zjeżdżasz na deskorolce po poręczy jak ewakuować się po zejściu lawiny gdy był zakaz wychodzenia w góry jak nie być molestowanym za pieniądze nowe szkolnictwo 21 wieku Jak adoptować dziecko gdy współżyjesZ z mężczyzną Jak dostać 500 plus gdy nie chce ci się pracować Jak dostać deputat węglowy gdy opalasz gazem jak rozmawiać Junker em gdy jest pijany
  • ~Kacaff, medrzec z Bydgoszczy
    (2019-01-11 18:15)
    Jak mogą żądać czegoś takiego w Piątek Pański? Prtzecież bez wiary, bez Ducha, dziewczęta popadną w kaundelizm, mastactwo, koprofilię a chłopcy w niszczących ducha i ciało nałóg ipsacji. Sam widziałem potwornie zniszczone o powykrzywianych nałogiem twarzach postacie ipsantów.
  • ~Jarek
    (2019-01-11 18:52)
    Na stronie "inicjatywa25 pl" można znaleźć petycję w sprawie ustawy egzekwującej świeckość państwa. Podpisz ją i zachęć znajomych. Polska zasługuje na prawdziwą niezależność!
  • ~katon
    (2019-01-11 16:44)
    A ,może chcecie być salaficcy? to poczekajcie niech tylko poko koko wygra wybory ...../
  • ~Matka
    (2019-01-11 22:04)
    Religia nie powinna być oceniana .Z wiary nie powinno być ocen .
  • ~Mietek
    (2019-01-12 08:21)
    Religia w kościele , niech nauczają na okrągło . Watykański okupant trzyma się dobrze , dzięki ciemnocie ludzkiej .
  • ~Swietlna przyszlosc dla goji.
    (2019-01-12 00:32)
    Po co dzieci meczyc naukami scislymi.Uczyc podstawowego stopnia jezyka niemieckiego i angielskiego,podpisac sie po polsku krzyzykiem i tak beda robolami w tamtych narodach.
  • ~zin
    (2019-01-12 10:07)
    skonczyc z uprzywliowaniem KK dlaczego to przedsawiciele innych religi nie moga nauczac swojej religi w szkolach panswowych
  • ~brak słów
    (2019-01-11 23:49)
    No proszę. Archidiecezja Warszawska nie potrzebuje religii w szkołach. Bardzo budująca postawa i na pociechę kard Nycz w dziękczynnych ukłonach przed HGW.

Może zainteresować Cię też: