"Polska szkoła biedy". Faktyczne zarobki nauczycieli pokazała internetowa ankieta

| Aktualizacja:

"Rzeczpospolita" zapytała nauczycieli o ich zarobki. Zarabiamy między 1750 a 2800 zł na rękę; tylko część otrzymuje dodatki – twierdzą nauczyciele, którzy wypełnili ankietę przygotowaną przez gazetę.

wróć do artykułu
  • ~Autorka
    (2019-01-11 08:57)
    Ciekawe z czego te biedne nauczycielki ,pielegniarki maja na te limuzyny na wczasy za granica .Ja z mezem pracuje u prywaciarza I ciezko cokolwiek odlozyc a nawet wogole nie da sie odlozyc ani grosz wiec niech nie placza.
  • ~starzec z gór
    (2019-01-11 08:24)
    Moja znajoma wypełniła tę "ankietę" dla żartu - mógł to zrobić każdy zalogowany o dowolnej fantazji.
  • ~tttt.
    (2019-01-11 09:38)
    Nie rozumiem dlaczego wszyscy uczciwie pracujacy Polacy maja lozyc na podwyzki obibokow z budzetowki? WPolsce nalezy strajkowac a nie pracowac.Wyobrazam sobie podwyzki wU rzedach Pracy w MOPS i innych takich.A nauczyciele najpierw do pracy a potem po pieniadze.
  • ~therese
    (2019-01-11 09:30)
    Nagle okazuje się, że brakuje nauczycieli? A taki był krzyk o ich redukcję po reformie! ZNP- to jedyny silny związek zawodowy w Polsce, dlatego na wiele może sobie pozwolić...
  • ~cuda
    (2019-01-11 09:56)
    Niech zmienią prace i zatrudnią się w Biedronce .Nie będą narzekać i nie będzie tyle wolnego .
  • ~gimbaza rzondzi
    (2019-01-11 08:56)
    No ale przeciez nauczyciele nie sa potrzebni. Niech uczniowie sami przygotwuja lekcje. Na każdym przediocie będzie edukacja multiseksualna.
  • ~tor
    (2019-01-11 10:07)
    Wiem jedno . Młody służący w WP człowiek po marnym przeszkoleniu dostanie po podwyżce 3650 zł + mundur i pewnie wiele innych dodatków / pewnie nawet nie musi mieć matury / to samo z policjantami po półrocznej szkółce Nauczyciel po studiach może tylko o takim zarobku pomarzyć Kiedyś Polska była jak to krzyczeli państwem policyjno wojskowym dzisiaj jest całkiem inaczej bo wojskowo -policyjnym
  • ~Mama
    (2019-01-11 10:05)
    A blondi w NBP 65 TYSIĘCY na MIESIÀC ! :)
  • ~Bieda a prezes BRONIARZ 12 000 zl miesiecznie
    (2019-01-11 11:26)
    Nauczyciele malo zarabiaj ? A ile godzin tygodniowo czy miesiecznie i rocznie /szczegolnie rocznie / pracuja , To sa kpiny z nauczania ,A to jakies drogie wycieczki dla uczniow czesto wielodniowe /nauczyciel nie placi !!/ ,wolne ferie dwa razy w roku ,wolne wakacje itd, Mam sasiadke nauczycielke i stale ja widze nie w szkole tylko w domu ,Ile nauczyciel ma placone za godz,PRACY !!! Nadmieniam ,ze sam bylem nauczycielem i wiem co pisze ,A na koniec skoro jest tak zle to jakim prawem czlowiek wyjatkowo szkodzacy SZKOLE niejaki prezes ZNP BRONIARZ zarabia 12 000 zl miesiecznie /to chyba jeszcze nie wszystko / i slizga sie po tematach wraz z grupa lizusow i przybocznych kolesi przez kilkadziesiat lat ,To czlowiek KOMUNY z najgorszymi nalecialosciami ,Kto mu placi takie pieniadze i za co ?
  • ~Jaro
    (2019-01-11 23:59)
    Nie ma jak narodowa nienawiść. Aż dziw ze niektórych jad własny nie zabił. A kto ma z tego ubaw - rządzący, O jak się naród kłóci, ale sobie rzucają petardy, ha ha o jakieś marne 1000 czy 2000zł.A niech się kłócą, niech dogryzają i powybijają A prawda jest taka, że w Polsce dobrze zarabiają tylko wysoko postawieni. Sędziowie, prokuratorzy, bankierzy, ale ci na wysokich stołkach, Ci nizej rangą cieniej przędą.Rząd szerokim strumieniem leje kasę na kościół. Brak podatków od księży, emerytury i inne benefity. w naszym kraju ci co naprawdę ciężko harują albo mają odpowiedzialną stresującą pracę zarabiaja śmieszne pieniądze.Chore ustawy promują nieróbstwo. Program 500+ byłby dobrą sprawą pod warunkiem że jeden rodzic pracowałby. A tak to siedzą w domu mamusie i tatusiowie bo kasa leci z podatków tych co pracują. Do tego zasiłki z opieki bo biedni , a skąd to wszystko ano z podatków tych maluczkich co zarabiają minimalną pensję albo 2tys z groszami.Zołnierze dostali 500 podwyżki na rękę i niezadowoleni. Nie potrącają im na Zus jak i policjantom, sędzią, prokuratorom, księdzom, rolnikom odrobinkę na krusWięć skąd będzie kasa skoro tylu uprzywielejowanych trzeba utrzymać?Zarabiamy mało i wkurzamy się na innych, a powinniśmy mieć przy dzisiejszych cenach 4000-5000 na rękę A tak kupujemy schemizowaną, żywność i cieszymy się jak głupcy na promocje marketowe ze udało się taniej kupić parówki bez mięsa, masło bez mleka czy dżem bez owoców. Przebudżmy się! Dysproporcje płacowe nas skłócają, bo są ludzie co malutko zarabiają i stąd zawiść. Popytajcie ile na rękę mają w sądach urzędnicy, w prokuraturach - minimalne wynagrodzenie plus stażowe.Z nauczycielami jest podobnie jak odejmią dodatek stażowy który ma każdy w budzetówce to wychodzi płaca minimalna. Nadgodziny - nie wszyscy, wychowawstwo także. Czy wszyscy zarabiają korepetycjami? Nie! Dodatek motywacyjny 3% podstawy 70 z groszami brutto, na rękę 59 zł. A wakacje ktore wszyscy wytykają. A kiedy ten nauczyciel ma mieć urlop? No wtedy kiedy wolne mają dzieci-uczniowie. W ciągu roku szkolnego to niemożliwe! Nie ma urlopu na , żadanie . Urlop wtedy gdy urlopują uczniowieNazywacie ich leniami, nierobami, aja pytam skąd ten czas na pisanie uszczypliwych komentarzy np. o 12.28 czy w innych godzinnach pracy. aaa czyli podczas pracy siedzi się na internecie i udaje ze pracuje?Najłatwiej rzucać błotem w innych"Niech uderzy pierwszy ten, co ma czyste ręce i sumienie"! A jeśli nie, to niech milczy i cieszy się że mu za udawanie płacą
  • ~Elka
    (2019-01-11 14:12)
    Nauczyciel powinien zarabiać godziwie. Tylko jednocześnie należałoby zreformować ten cały nieudolny system edukacji. Dlaczego nauczyciele nie zdają egzaminu państwowego po zakończeniu studiów, podobnie jak lekarze? Dlaczego maja prawo do nauczania po jakiś podejrzanych kursach tzw. "studiach podyplomowych"? Poziom nauczania, poziom wiedzy większości nauczycieli, zwłaszcza tych w podstawówkach jest po prostu żenujący! Dlaczego nauczyciele tak kurczowo trzymają się Karty Nauczyciela, która chroni przede wszystkich tych nieudolnych? Przecież podobno chcecie podobno pracować w 40-godzinnym systemie pracy? Czemu maja służyć tzw. stopnie awansu zawodowego? Przecież to jest jakaś kpina? Dlaczego nauczyciele nadużywają zwolnień lekarskich? Ciekawe jaki procent nauczycieli udziela korepetycji przebywając na zwolnieniach lekarskich? Dlaczego nauczyciele przerzucają zły ciężar nauczania na rodziców?
  • ~Uczen
    (2019-01-12 05:54)
    Moja nauczycielka od matematyki nie nosi majtek.
  • ~Fredi
    (2019-01-11 12:28)
    To ciekawe. Teraz dostali, to jak żyli Wczesniej i jaka to była cicha i POtulna bieda. Korepetycjami zarabiacie.

Może zainteresować Cię też: