Rzecznik KEP: Wyrzucanie religii ze szkoły jest wracaniem do czasów komunistycznych

| Aktualizacja:

W naszej kulturze miejsce religii jest w szkole. Wyrzucanie religii, w taki czy inny sposób, ze szkoły jest wracaniem do czasów komunistycznych – podkreślił we wtorek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

wróć do artykułu
  • ~Dobry ksiadz
    (2019-01-08 14:13)
    Uderza w konstytucyjną zasadę bezpłatnej edukacji. Nauka religii to nie edukacja to INDOKTRYNACJA !
  • ~Sebastian
    (2019-01-08 17:20)
    ZA KOMUNY ! generał dyktator Wojciech Jaruzelski w 1968 karał nie ochrzczonych żołnierzy .ZA KOMUNY ! T.W . "Bolek" czyli Lech W. nosił w klapie przy marynarce krzyżyki i inne dewocjonalia podobne do tych , które szpecą dziś ściany w szkołach publicznych. Religia dzisiaj w szkołach to coś gorszego niż powrót do komuny. To powrót do feudalizmu i czasów niszczenia książek z indeksu ksiąg zakazanych.
  • ~ ~
    (2019-01-08 14:10)
    Religia to nie jest żadna nauka! tylko zbiór legend i mitów robiący dzieciakom sieczkę w głowie!
  • ~nick...
    (2019-01-08 14:17)
    w świeckim państwie miejsce religii jest w kościele, który powinien być utrzymywany z dobrowolnych datków od wiernych...!!!
  • ~onan
    (2019-01-08 14:14)
    Wiary tak jak miłości nie można nauczyć regułkami dwa razy w tygodniu po godzinie!
  • ~tst
    (2019-01-08 16:28)
    Cały czas ta sama śpiewka. A zostawcie sobie religię w szkole. Za 10 lat tylko garstka dzieci będzie chodziła na religię.
  • ~Apostol
    (2019-01-10 16:23)
    KLECHY NIEROBY Wyszukuja sobie zajecie opowiadaniem bajek o Jezusku i Maryji o jej starym Jozefie o naukach Jezuska o czarach marach z wody koniak z przejsciem po rostajacej sie wodzie o okulistyce ze slepcem o ukrzyzowaniu itd. CO roku ta sama spiewka w kolo Macieju ze Zydzi go ukrzyzowali ! BO 2 000 tys.lat temu takie byly kary dla opozycjonistow ! Dzisiaj opozycjonista dostanie palami gazem po oczach do aresztu zwolniony i piac na nowo . Tak by bylo z Jezusem w 21wieku.
  • ~Pomidor
    (2019-01-08 17:28)
    Czarna ośmiornica w akcji...
  • ~77
    (2019-01-08 15:26)
    REFERENDUM !!!
  • ~W.Borsa
    (2019-01-09 00:38)
    Czy teraz uczycie, jaki rodzaj pędzla ma diabeł na końcu ogona? Teorię powstawania wiązki światła lasera rubinowego, poznałem już w szkole – jeszcze przed ogłoszeniem tego wynalazku (zezwolono POLSKIM TWÓRCOM ogłosić to dopiero po USA). Jakie ministerstwo taki poziom.
  • ~W.Borsa
    (2019-01-09 12:15)
    OSZUKIWANIE młodzieży w szkołach, pod pretekstem nauczania, powinno być BEZWZGLĘDNIE ścigane z MOCY prawa, a sprawcy skazani na kilkuletnie przymusowe leczenie w zamkniętych zakładach PSYCHIATRYCZNYCH.
  • ~jurek
    (2019-01-10 04:35)
    Religia w Polskiej szkole jest czymś co nie powinno się pojawić. Żyjemy w kraju gdzie postrzeganie i wiara w BOGA jest bardzo różna. Kościół zawłaszczył sobie nauczanie religii w/g swojego kanonu.Jest to najdelikatniej ujmując nie etyczne. Kościół zamiast reformować i wykluczać wielowiekowe błędy brnie w odizolowanie się od wiernych dając im w zamian przerażające dowody moralnego upadku kapłanów tego kościoła. Nieuchronny jest upadek i zanik tego wyznania.
  • ~1000 lat powtarzane klamstwa - to nie prawda
    (2019-01-08 22:03)
    Co te dzieci na tych lekcjach religii uslysza ?.Historie powstania Kosciola rzymskokatolickiego napewno nie,a tym bardziej jego dzialanie w czasach Swietej Inkwizycji.Biblia dla katechetow nie istnieje,bo w niej sa ostrzezenia przed dzialalnoscia tej sekty " Wielkiej Nierzadnicy ".Doktryny ,dogmaty i okultyzm to ludzkie nauki nie majace pokrycia w Slowie Bozym,sam celibat jest przez Biblie potepiony.Komunia katolicka jest zaprzeczeniem Ostatniej Wieczerzy i zmartwychstania Syna Bozego do zycia wiecznego.Wielu faktow ,ktore ten kosciol sie dopuscil, dzisiaj ukryc sie nie uda.W swietle Biblii nie jest, to Kosciol Bozy,oni od zarania swego powstania skrecili i skrecaja prawdy biblijne swoimi filozofiami,wiara na podstawie tradycji jest glupota,praojcowie wasi nie znali nauki biblijnej tylko bajki tych chorych ,ludzi.
  • ~W.Borsa
    (2019-01-09 11:25)
    Obowiązkiem szkoły jest nauczanie TYLKO i wyłącznie RZECZYWISTEJ prawdy!!! Bajki można opowiadać: w cyrku, w teatrze, w kinie, a jeżeli chcecie to także w kościele.
  • ~antybezmyślnik
    (2019-01-08 19:03)
    Klecha powołuje się na Konstytucję, która jest nieustannie łamana przez obecny pseudorząd i Kościołowi to nie przeszkadza.Sam- za komuny- chodziłem na religię do kościoła, i NIC to mnie, ani moim Rodzicom nie przeszkadzało. Nie miałem na świadectwie szkolnym stopni z religii,a osobne świadectwo maturalne z religii posłużyło mnie i mojej żonie do zawarcia kościelnego ślubu. Można było? - pomimo panowania komuny- MOŻNA BYŁO ! Więc niech ksiądz nie wciska kolejnej ciemnoty, ciemnemu ludowi.
  • ~Elk
    (2019-01-09 01:30)
    Oczywiscie ze jest to powrot do czasów komunistycznych.
  • ~bastard
    (2019-01-08 20:57)
    Miejsce religi jest w kosciele i domach ludzi ktorzy ja wyznaja !!! Szkola jest miejscem SWIECKIM i powinna przekazywac wiedze naukowa a nie mity i przekonania religijne jednej grupy ludzi i czesto napuszczaja ta grupe na innych ktorzy maja inny poglad !!!
  • ~romasowski
    (2019-01-08 16:25)
    Miejsce religii jest w kościele, nie w szkole! Oczywiście, że niektórzy rodzice chcą, aby ich dzieci uczyły się religii. Niech się uczą w salkach katechetycznych przy parafiach (ok, tak było za PRL, ale to akurat było dobre rozwiązanie). Niektórzy rodzice chcą religii w szkole z wygodnictwa lub lenistwa, nie muszą dzieci odprowadzać do kościoła. Ale przecież odprowadzają je na tenis, taniec, angielski i co tam jeszcze rodzice sobie życzą. Mogą w takim razie odprowadzać dzieci na religię. Szkoła powinna pozostać miejscem świeckim!
  • ~J. Kaszanka
    (2019-01-08 20:57)
    Zbudujmy nowe Państwo Krzyżaków. 10 godzin religii w tygodniu. Prezes i Spółka - źródłem wiedzy tajemnej.
  • ~człowiek
    (2019-01-08 22:12)
    Panie Boże, ześlij głód lub inne nieszczęście na ludzi, aby oczy otworzyć temu choremu narodowi. Amen! Wierzę, że Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.

Może zainteresować Cię też: