Koniec z finansowaniem religii z budżetu państwa? Inicjatywa Polska przygotowała projekt ustawy

| Aktualizacja:

Inicjatywa Polska przygotowała projekt ustawy, który jest pierwszym etapem rozdziału Kościoła od państwa; zakłada on m.in. zniesienie finansowania lekcji religii oraz ubezpieczeń księży i duchownych z budżetu państwa - poinformowała w niedzielę liderka Inicjatywy Barbara Nowacka.

wróć do artykułu
  • ~Znawca
    (2019-01-06 15:07)
    Zaraz zaraz to nie inicjatywa polska tylko inicjatywa politycznego wykolejenca o nazwisku Nowacka
  • ~xxz
    (2019-01-06 18:45)
    Nie życzę sobie aby z budżetu były finansowane partie jak reprezentuje Nowicka, nie zyczę sobie aborcji i in vitro za pieniądze z podatków nie zycze sobie finansowania ohydnych spektakli teatralnych z obscenicznymi scenami, nie zycze sobie instalownych tęczy itd. Nie zycze sobie wszystkiego co uderza w naród polski , rozbija go i demoralizuje.
  • ~Niedowieziony Sybirak
    (2019-01-06 14:50)
    Jest demokracja i decyduje większość,jeżeli komuś się to nie podoba może wyjechać.Tak jak po wojnie przyjechała cała amdministracja to potomkowie mogą wracać w rodzinne strony dziadków,nie muszą w Polsce być.
  • ~!@#TAKA PRAWDA
    (2019-01-06 14:53)
    Macie mój głos ZA. Kościół jak dawniej powinien religii nauczać w salkach przy kościołach. Wiernych opodatkować a od budżetu wara.
  • ~Iustus
    (2019-01-06 19:14)
    To co chce ta zaklamana komunistyczna dzialaczka juz bylo za PRL. Wtedy tez katolicy byli ludzmi 2giej kategorii i nie mieli zadnych praw do tego aby ich wiara byla uznawana w przestrzeni publicznej. Ksieza byli ludzi 3ciej kategorii o nawet nie mieli prawa do ubezpieczen zdrowotnych mimo ze te mialy im zapewnic juz od 1950 roku tenze Fundusz koscielny dla wszystkich wyznan w PRL, za zabrane wylacznie Kosciolowi Katolickiemu majatki z ustawy o nacjonalizcji z ktorych Kosciol utrzymywal sie przed 2 wojna swiatowa. Komuna powolala ten Fundusz ale az do 1989 komuna nie placicila Koscilowi Katolickiemu a tylko protestantom, prrawoslawnym i tw. polskokatolikom. Teraz ten fundusz jest takze na wszystkie wyznania w RP a nie tylko na KK wiec jest rownoc traktowania o ktorej klamie Nowacka. Nowacka klamie tez ze ksieza nie palca podatkow, placili juz za PRL i placa dalej ryczalt podatkowy od iosci meiszkancow parafii, wcal enei arfia a mieszkancow, czy za niewierzacych tez. Po nastepne, placenie nauczycielom uczaczym religi w szkole nei wynika z Konkordat ale z Konstytucji kotej podobno Nowacka broi i z praw pracowniczych. Za wykonana prace place w placowce panstwowej jaka jest szkola jest OWBOWIAZKIEM panstwa. To nei s apieaidze dla Koscila ale dla pracujacych katechtow swieckich lub duchownych i od tego kazdy placi podatki. Po ostatnie, w ZADNYM kraju UE Kosciol nie jestopodatkowany,a wrecz przeciwnie wszystkie datki na Kosciol sa podstwa do powanznych odpisow podatkowych, np w laickiej Francji to jest odpis 66% sumy wplaconej od sumy naleznego do zaplacenia podatku a wiec nawet nie od podstawy opodatkoania. Dlatego stwierdzam ze Nowacka i ta cala banda to notoryczni klamcy i oszusci!
  • ~ ~
    (2019-01-06 14:43)
    Każdy dobrze widzi jakimi samochodami jeżdżą duchowni i w jakich pałacach mieszkają i jak żyją w ogromnym przepychu. Księża to najbogatsza "elita" naszego kraju! A najdziwniejsze jest to że nic nie produkują ,nie pracują a jednak mają i stać ich!
  • ~z O R R O
    (2019-01-06 15:35)
    Brawo. Sprawę trzeba stawiać na porządku dziennym przy każdej okazji. Opasłe, zakłamane klechy niech pogimnastykują się trochę żeby otrzymać finansowanie od swoich wiernych. Okaże się wówczas ilu tych prawdziwych wiernych się ostanie - a spaślakom się taka gimnastyka przyda.
  • ~onan
    (2019-01-06 14:48)
    Księża traktują Polskę i Polaków jak pchła psa! która uważa że jest jego właścicielem!
  • ~Wreszcie !.
    (2019-01-06 14:50)
    To dobry krok,tu nie chodzi o walke z Bogiem,a z Kosciolem,ktory dawno rozminal sie z nauka Boza zawarta w fundamecie wiary Biblii.Nastepna sprawa,w Polsce sa ludzie innych wyznan i ateisci,dlaczego z ich podatkow ma korzystac Krk.Ten kosciol i tak glosi Ewangelie rozna od tej ,ktora jest w Pismie Swietym.Ksieza do ubogich nie naleza powinni ponosic koszta leczenia itd.Kto chce niech im placi za bilety do katolickich niebios.
  • ~ciemny elektorat
    (2019-01-06 15:01)
    Może ktoś powinien wam, niemieccy pismcy, powiedzieć, że projekt nie ma szans.
  • ~kwapi
    (2019-01-06 19:17)
    Pamiętam rozdział państwa i koscioła z lat 60 -70 gdy człowiek wierzący był obywatelem drugiej kategori pani Nowacka marzy rozdziale jak w jak w dawnym ZSRR.
  • ~zin
    (2019-01-06 19:16)
    najwyzszy czas aby zrobic porzadek aby nie wierzacy nie oplacali darmozjadow
  • ~W.Borsa
    (2019-01-06 14:45)
    Żaden OBŁĄKANY Sejm czy Rząd, NIE ma PRAWA zmuszać mnie do finansowania (BUDŻET): judaizmu, chrześcijaństwa, ****** itp. i OBIBOKÓW (OSZUSTÓW), którzy swoje BAJKI lansują, by łupić oszukane owieczki – taki WIELKI !!!!! BIZNES bez RYZYKA!
  • ~Gamoniu wstretny
    (2019-01-06 14:52)
    Sybirakami sobie facjaty nie wycieraj.
  • ~Marian
    (2019-01-07 08:25)
    Należy wprowadzić podatek kościelny. Każdy Polak będzie deklarować, jaki kościół lub związek wyznaniowy chce finansować ze swojego podatku. Przy okazji wreszcie będzie można obiektywnie stwierdzić ilu realnych wyznawców mają poszczególne religię i wyznania. Przecież teraz za katolików uznawani są ludzie, których od kilkudziesięciu lat nie było w kościele.
  • ~Tadek
    (2019-01-06 15:45)
    BRAWO !!! Powtorzyc rok 1957, kiedy wyprowadzono religie z naszych szkol. Bede na WAS glosowal...
  • ~adamos
    (2019-01-06 16:05)
    jestem ABSOLUTNIE za przy okazji może dzieci nie będą musiały chodzić do szkoły w soboty, jak to teraz jest planowane
  • ~observe
    (2019-01-07 09:55)
    Wreszcie mowi sie o tych "Skarbusiach" W calej cywilizowanej Europie klechy musza sluchac Rzadu -a nie odwrotnie !!!!!Spojzmy na Francje , Niemcy , Hiszpanie ,Wlochy itd .itp.Zyja bez pe.. te Kraje -zyja!!!!!
  • ~wiesscar
    (2019-01-07 04:03)
    Popieram. Podpisałem petycję.
  • ~aaaa
    (2019-01-06 20:34)
    Postulaty jak najbardziej OK, dyskusję o nich zacząć najwyższy czas. Trzeba spojrzeć szerzej : np. kapelani w szpitalach, wojsku i policji, opłacani z naszych pieniędzy. Ale... 1. Kapelan wojskowy na zagranicznej, niebezpiecznej, misji to ktoś jak psycholog, powinien jednak być 2. PIS się ucieszy, że p.Nowacka wyskakuje z takim projektem ustawy właśnie teraz. Afera KNF, problemy z sądami w TSUE odejdą na dalszy plan.O to chodziło ?

Może zainteresować Cię też: