Bodnar pisze do Zalewskiej. Chce nałożyć na szkoły obowiązek informowania rodziców o lekcjach etyki

| Aktualizacja:

Trzeba poprawić organizację lekcji religii mniejszościowych i etyki – ocenił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w piśmie do szefowej MEN Anny Zalewskiej. Weług niego dyrektorzy powinni obowiązkowo informować rodziców i uczniów o możliwości i zasadach organizacji takich lekcji.

wróć do artykułu
 • ~obserwer_1
  (2018-09-25 18:17)
  dlaczego ten lewacki ś.m.i.e.ć obraża polskich rodziców ? czy ten d.e.b.i.l myśli że rodzice w Polsce nie wiedzą co ich dzieciom przysługuje ?
 • ~ ~
  (2018-09-25 19:16)
  Mark Twain powiedział, że religia powstała, gdy pierwszy cwaniak spotkał pierwszego id iotę! Na szczęście młodzież widzi co wyprawia pazerny i zbo czony kler i ma gdzieś te kościelne bajeczki o facecie chodzącym po wodzie czy jego matce zawsze dziewicy!
 • ~Bł. Pisiewicz i Sp. z o.o.
  (2018-09-25 20:23)
  W wyznaniowym państwie PiS prawo do lekcji etyki to brednia - ustawia się to tak żeby chętni musieli czekać przez wiele godzin na taką lekcję, więc chętnych do siedzenia na korytarzu po prostu nie ma. Nawet za komuny nie było w szkołach tak ordynarnego przymuszania do udziału w ideologicznej i światopoglądowej indoktrynacji. Ale wówczas mieliśmy "tylko" socjalizm. Dziś mamy bolszewię w czystej formie...
 • ~caluj wojta w ...........
  (2018-09-25 19:14)
  BODNAR ty to mozerz tyle co JAKATY za okupacji
 • ~Tata
  (2018-09-25 21:14)
  Najlepszym rozwiązaniem są lekcje religii prowadzone w niedziele przy okazji nabożeństwa dla dzieci. Taka "szkółka niedzielna" jest rozwiązaniem sprawdzonym w wielu krajach. Przy okazji eliminuje problem nie chodzenia dzieci do kościoła.