Nawet czerwony pasek nie zagwarantował przyjęcia do liceum. Tysiące uczniów walczą w naborze dodatkowym

| Aktualizacja:

Nawet czerwony pasek na świadectwie nie zagwarantował przyjęcia do liceum. W efekcie tysiące uczniów, w tym tych najlepszych, o miejsce w szkole ponadgimnazjalnej walczą w naborze dodatkowym.

wróć do artykułu
  • ~swiat wiedzy
    (2018-07-17 21:16)
    Mlodzi nie zmanipulowani uczniowie sa przyszloscia Polski.
  • ~Jo
    (2018-07-17 21:18)
    A może po prostu egzaminy stały się zbyt proste i nagle okazuje się, że wszyscy są geniuszami?
  • ~nie do uwierzenia
    (2018-07-17 21:20)
    zastali ruine zostawia pustynie ? znowu sie wali ? uwazam, ze intelektualna lawka obecnego rzadu jest bardzo krotka, baa..tak ze nawet na niej nikt juz nie siedzi -szczegolnie zenujacy jest nasz MSZ. Na szczycie nato premier ani sie nie zajaknal o poparciu dla USA w sprawie Iranu, polityki bliskowschodniej Izraela, ktory od 70 lat uzera sie z bandyckimi arafatami, ani slowem o nagrodzie Nobla dla Donalda Trumpa za osiagniecia w sprawie rozwiazania kryzysu koreanskiego. Tania cfanskiosc tanczenia na 2 weselach - raz na braniu lapowek od Tuska i Timermsnasa na wybujale socjalistyczne fanaberie, z drugiej strony lapowka dla Amerykanow za ochrone polskiego "biznesu". Aze 2 miliardy dolarow !! chyba chcieli ich obrazic. To tyle, MSZ bardziej interesuje sie Ukraina, jak nami a o tym co dzieje sie na swiecie chyba czyta ponownie z gazety wyborczej. PiS rozczarowal, zawiodl wyborcow, niedotrzymal wielu obietnic wyborczych, ale kto niby ma ich zastapic ? Dzsiaj najwiekszymi rozgrywajacymi sa USA - Rosja -Chiny -Izrael -kto z nich uwaza, ze RP jest dla nich strategicznym partnerem ? niech spadnie ta wstydliwa zaslona milczenia.
  • ~Bingo
    (2018-07-17 21:22)
    Dobre wykształcenie tylko dla dzieci pisowczyków. Reszta do zawodówek. Po to dojna zmiana przejmowała władzę
  • ~Olav
    (2018-07-17 21:59)
    Za pasek 4,75 i 6.0 dostaje sie tyle samo punktow do liceum. Poza tym trzeba się przyjrzeć ja przepradzane są egzaminy z olimpiad. Same kolesiostwo. Żenada
  • ~żart
    (2018-07-17 21:59)
    Te "reformy" (to dobre majtki na zimę dla baby) szkolnictwa to "paranoja". Kto ma chęć, powinien się uczyć (bezpłatnie) bez punktowania (to nie boks). Matołki (dzisiejsze) wyrastają na "mędrców". Zlikwidować ministerstwo "oświaty i nauki" - nie narzucać "programów" nauczania (lektur). Nauczyciele nie nadąrzają za wiedzą uczniów (komputerowców). Widzę to po swoich "wnukach". Uczyć podstaw - pisania,czytania,rachowania,myślenia itd...Resztę nauczą się sami (bez rozkazywania). Nie wolno zmuszać do nauki - wrzystko przychodzi samo (trochę cierpliwości). Zdarzają się "lenie" (nie głupcy) mają czas na rozmyślanie. Uczniowie to nie stado "baranów" których zagania pies (nauczyciel) i pilnuje swojej "trzody". Więcej "luzu" dla nowiciuszy.
  • ~motek
    (2018-07-17 22:15)
    Mohery pozostawią po sobie spaloną polską ziemię!...
  • ~motek
    (2018-07-17 22:24)
    Nooo... najlepszym rozwiązaniem są szkółki niedzielne!
  • ~Mm
    (2018-07-17 23:39)
    Zawsze tak było 4.7 to mało by dostać się do jedynki w Krakowie
  • ~$$$.Polka zamieszkala w USA.
    (2018-07-18 03:05)
    Ta osoba co mieszka w tej miejscowosci co jest liceum i dobre ma wyniki to ma pierwszenstwo ,aby ta osobe przyjeli .
  • ~Ano Czerwona.
    (2018-07-18 06:07)
    Jaki wniosek czerwona legitymacja była ważniejsza od czerwonego paska.
  • ~Agnieszka
    (2018-07-18 06:44)
    Można było wskazać tylko trzy szkoły to może dlatego się nie dostała.Chyba że dziennikarz nie wie co pisze
  • ~motek
    (2018-07-18 07:10)
    Tak nawiasem... Jak mają zareagować państwa unijne, jak mają zakwalifikować polskiego ucznia w ich systemie? A parę milionów Polaków żyje i pracuje za granicą, co z tym problemem?
  • ~motek
    (2018-07-18 07:14)
    Kaczyński przeprowadza w Polsce edukacyjny Katyń!
  • ~wertuqq
    (2018-07-18 07:36)
    Nie ma czegoś takiego jak czerwony pasek. To jest biało-czerwona flaga biegnąca pionowo przez świadectwo.
  • ~pilny_uczeń
    (2018-07-18 07:48)
    I słusznie. Ma być selekcja a nie każdy ***** do liceum a po liceum płatne niby-studia, które skończysz jak będziesz płacić ale z pustym łbem, i do biura. A do roboty nie ma rąk, a biura pełne półgłówków
  • ~Swojak
    (2018-07-18 07:49)
    Szanowny Panie redaktorze. W Polsce nie ma czerwonych pasków. Jest BIAŁO CZERWONY.
  • ~Marta
    (2018-07-18 08:03)
    Nie zgadzam się z tym artykułem. Nie wiem jak jest w innych miastach w Polsce ale w Poznaniu nie ma problemu.
  • ~jj25
    (2018-07-18 08:05)
    Czy nie jest to celowa zagrywka PiS-u, żeby "kształcić" swój NIEDOUCZONY i TĘPY "elektorat"? CIEMNYMI CYMBALAMI łatwiej się "rządzi".
  • ~head
    (2018-07-18 08:31)
    Efekt bajzlu w oświacie jest taki że najlepsi uczniowie zostaną pozbawieni szansy na dobre wykształcenie.