Nawet czerwony pasek nie zagwarantował przyjęcia do liceum. Tysiące uczniów walczą w naborze dodatkowym

| Aktualizacja:

Nawet czerwony pasek na świadectwie nie zagwarantował przyjęcia do liceum. W efekcie tysiące uczniów, w tym tych najlepszych, o miejsce w szkole ponadgimnazjalnej walczą w naborze dodatkowym.

wróć do artykułu
  • ~antyMOnia
    (2018-07-24 14:36)
    Der D szczuje
  • ~PO.N do de
    (2018-07-24 14:29)
    Jest mnóstwo miejsca w odradzających się zasadniczych szkołach zawodowych (teraz będą to branżówki) i technikach. Po LO tylko na byle jakie studia, a magistrów humanistycznych mamy do cholery i ciut - nie ma z nich najmniejszego pożytku
  • ~biedny tata
    (2018-07-23 19:02)
    A mój syn nie tylko w życiu nie widział czerwomego paska, ale studiował i PRACOWAŁna wielu renomowanych uczelaniach ku rozpaczy ojca i matki.. dyplom zrobił niestacjonarnie na UJ-ocie . bo musiał.. dzisiaj chyba obraca milionami bo na miesięcznaą ojca emeryturke 5 tys.wybucha śmiechem ..
  • ~Gucio
    (2018-07-21 20:43)
    Wystarczy zostać posłem PiS i wtedy dziecko niekoniecznie zdolne, dostaje się do jednego z najlepszych warszawskich liceów.
  • ~cd1,12
    (2018-07-20 16:00)
    Teraz mamy dowód jak daleko został zniszczony System Oświaty przez rządy PO-PSL - rozebrali i zlikwidowali tysiące Szkół, których teraz brak. Szkolnictwo Zawodowe nie istnieje.
  • ~ja_to_ja
    (2018-07-20 09:46)
    Dzisiaj najlepsze gwarancje wystawia ojciec rydzyk i proboszczowie.
  • ~JP
    (2018-07-19 11:48)
    Końcówka artykułu krzywdząca dla laureatów. Laureat to nie kłopot, ale cenny nabytek. Nie wiem czy piszący zadają sobie sprawę z poziomu olimpiad? Liczby podsumowujące olimpiady mówią same za siebie. Uczniów próbujących swe siły - w początkowym etapie szkolnym - jest tysiące, laureatami zostaje garstka. Są to osoby wybitne. I nie widzę nic dziwnego, ze laureat z historii wybiera matematykę rozszerzoną.
  • ~m
    (2018-07-18 19:27)
    Faktycznie, PO co POLACY maja sie uczyc, niewolnik nie musi byc wyksztalcony.
  • ~Struś pędziwiatr
    (2018-07-18 16:12)
    Jakie 8 szkół jak można było wybrać tylko 3, autor chyba nie ma jakiegokolwiek pojęcia o rekrutacji
  • ~Wilk
    (2018-07-18 16:01)
    Nie potrzebnie wprowadzacię panikę wśród uczniów, można nawet bez paska dostać się do dobrego liceum.
  • ~Alamakota
    (2018-07-18 13:35)
    Dziękujemy dojna zmiano!! Za co się nie weźmiesz to spie....sz !
  • ~dm1
    (2018-07-18 12:34)
    "Tysiące uczniów walczą w naborze dodatkowym"...... Autor artykuly zdal mature?
  • ~obserVATor
    (2018-07-18 11:47)
    Jakie liceum jest najlepsze? Takie, które nie przeszkadza uczniowi w rozwijaniu jego zainteresowań. A miejsce tego liceum w rankingu "Perspektyw" jest sprawą drugo albo i trzeciorzędną.
  • ~obserVATor
    (2018-07-18 11:37)
    Zastanawiam się, jak to jest. Poziomem wiedzy ogólnej, np.: o współczesnym świecie polscy maturzyści o wiele przewyższają maturzystów brytyjskich czy niemieckich a z drugiej strony polskie uczelnie wloką się "w ogonie" wszelkich poważnych rankingów. To nie tylko w edukacji mamy taki problem; w wielu dyscyplinach sportu polscy juniorzy, nawet jak zostają mistrzami świata, jako seniorzy przestają odnosić sukcesy.
  • ~pustel_NIK
    (2018-07-18 11:29)
    "Rzecznicy miast uspokajają, że w dodatkowej rekrutacji jakieś miejsca zawsze się znajdują, a jeżeli dziecko nie dostanie się do LO, może iść do szkoły branżowej lub technikum" Rzecznikom miast proponuję używanie papieru ściernego zamiast toaletowego.
  • ~ciek_awski
    (2018-07-18 11:26)
    "...ostatecznie o przyjęciu decyduje dyrekcja..." czyli co? grubość koperty otrzymanej od tatusia czy liczba punktów zdobyta przez latorośl?
  • ~Edi
    (2018-07-18 10:24)
    Niektore komentarze sa zlosliwe dla uczniow.ktorzy ciezko pracowali zeby dostac sie do dobrej szkoly!!!Mlody czlowiek majacy ambicje chce sie rozwijac i zdobyc dobre wyksztalcenie.W tym zamieszaniu i zmianach w szkole cierpia najzdolniejsi!!!Zamiast rozwijac szkoly .zadbac o reforme.to rzad wymyslil sobie powrot do systemu komunistycznego 8 klas.Jeszcze pamietam jak obalono komune nasi politycy wprowadzali system przedwojenny gimnazja.a teraz to zle.Uwazam.ze pieniadze wydane na powrot 8klas sa zmarnowane!!!!Mogly podniesc rozwoj szkol.a tak wielkie bagno i marazm!!!
  • ~jolka z zakopca 4x500+ + 3x300+
    (2018-07-18 10:07)
    Od razu widać jak poszedł do góry poziom nauczania dzięki dobrej zmianie. A będzie jeszcze lepiej. Brawo Pani Minister !
  • ~kasyteryt
    (2018-07-18 09:58)
    Moja córka ani w szkole podstawowej , ani też w liceum nie uzyskała czerwonego paska na świadectwie . Była przecietnym , ale ambitnym uczniem , a potem studentem . Obecnie kończy habilitację i w swoim zawodzie nie ma żadnych problemów z pracą . Reasumując żeden czerwony pasek na świadectwie nie zapewni ci przyszłości na rynku pracy .
  • ~Kk
    (2018-07-18 09:53)
    Egzaminy za proste, szóstki na świadectwie rozdawane za nic. I taki efekt. Obniżanie poziomu egzaminów (gimnazjalnego i matury) jest lekarstwem na coroczne żale "ojojoj, w tym roku nie zdało aż 40% maturzystów, gdzie wina?". Ano za dużo dzieciaków pcha się do liceum i do matury. Bo ukończyć tzw. zetę, to przecież wstyd, głównie dla rodziców. Skąd innąd w zawodówkach dzieci faktycznie spotkają się z patologiami wśród "kolegów", więc nie dziwota, że taką szkołę traktuje się jak ostateczne zło. Błędne koło. Nie zmienia to faktu, że patologią jest też sytuacja, w której do najbardziej obleganych klas w najlepszych liceach 100% naboru stanowią laureaci konkursów przedmiotowych. Czy to lepiej jak uczeń skupia się na jednym przedmiocie tylko po to, żeby zagwarantować sobie ogólniak?