Sejm uchwalił poprawki Senatu do Ustawy 2.0. Co gwarantują grupie sędziów?

Sejm uchwalił w piątek wszystkie cztery poprawki Senatu do Ustawy 2.0. Jedna z nich gwarantuje dożywotnie zatrudnienie na uczelniach sędziom TK, SN i NSA. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

wróć do artykułu
  • ~~
    (2018-07-14 16:12)
    Ta pseudo ustawa to upolitycznienie i stołki dla swoich kolesiów! Czyli PRL-PiS! Za niedługo babcia klozetowa żeby objąć stanowisko w szalecie będzie musiała należeć do jedynie słusznej partii...
  • ~Maresh
    (2018-07-14 22:12)
    Mamy się równać z najlepszymi? Polski budżet na szkonictwo wyższe jest niższy, niż oddzielnie wielu uniwersytetów do których mamy się równać. Więcej ma samo MIT, sam Yale, sam Harvard, sam Oxford - etc. Tyle w temacie. Od mieszania w kotle nic się nie zmieni.
  • ~Qwerty
    (2018-07-17 11:28)
    Ta poprawka o DOŻYWOTNIM zatrudnieniu sędziów na uczelniach jest groteskowa i KOMPROMITUJĄCA! Oznacza DOŻYWOTNIE zabetonowanie co najmniej kilkuset stanowisk na wydziałach prawa polskich uczelni i blokadę w ten sposób miejsc dla młodych, którzy chcieliby pracować wyłącznie naukowo i temu się oddawać! Nierzadko, choć oczywiście nie dotyczy to każdego przypadku pracownicy uczelni, łączący pracę na uniwersytecie z obowiązkami sędziowskimi siłą rzeczy preferują te drugie jako znacznie bardziej absorbujące.
  • ~magister profeor
    (2018-07-20 14:45)
    A czy prosektoria będą przy uczelniach zapewnione ?
  • ~co to będzie, co to będzie ? głupio było, głupiej będzie
    (2018-07-20 14:47)
    O Timmermans się zdenerwuje, sędziów na dożywocie skazali !!! To będzie już art. 77 conajmniej !
  • ~refus
    (2018-07-20 16:22)
    Pisowska banda chce zapewnić stołki swoim przydu-pa-som którzy pójdą na kolaborację i zdradę Polski.
  • ~miś
    (2018-07-20 16:43)
    Obstawiam Misiewicza na nowego, właściwego prezesa SN. Taki uczony młodzieniec, po zwykłym prawie. Suweren jak widać tęskni za knutem i nahajką, ot i co poradzisz?
  • ~erbi
    (2018-07-20 16:55)
    Nietykalna kasta pisowskich pseudo-sędziów?

Może zainteresować Cię też: