Posłowie PiS zmiażdżyli pomysł reformy uczelni Jarosława Gowina. "Projekt zły, niedobry"

| Aktualizacja:

Posłowie PiS podczas posiedzenia sejmowej podkomisji krytycznie odnieśli się do proponowanego przez resort nauki projektu reform uczelni. Drogi słabszych i silniejszych uczelni będą się coraz silnej rozchodzić - oceniła poseł Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS).

wróć do artykułu
  • ~jednoroczniak marek
    (2017-11-28 12:19)
    Żeby ustawa była dobra , winien ją uznać za takową GENIALNY STRATEG, OJCIEC NARODU i ŚWIATŁO PORANKA NARODU czyli NAJJAŚNIEJSZY PREZES. Jeżeli NAJMĄDRZEJSZY się nie wypowiada to znaczy , że ustawa jest do d.......... Zresztą ona jest bezsensowna z tego powodu, że nie jest w niej zapisane, że o nominacjach rektorów powinien decydować NARÓD, którego emanacją jest PIS jako ten którego NARÓD wybrał. I to by było na tyle.
  • ~robertpk
    (2017-11-28 09:21)
    projekt eliminujący łajzy i miernoty, jest : "zły i niedobry" ..po prostu PIS
  • ~Wittorio
    (2017-11-24 20:24)
    Jakie będą następstwa /a raczej jakie powinny być/tego bolesnego policzka wymierzonego Gowinowi?Biedaczysko nie zrozumiał przez dwa lata,że bez błogosławieństwa Naczelnika nie przchodzi nic.To tak dla zasady.Honorowym wyjściem byłoby zerwanie koalicji i podanie się do dymisji,ale do tego trzeba mieć jaja, no i oczywiście alternatywę na przszłość,a tej niestety niema,a więc gorzką pigułkę trzeba przełknąć bez popijania.
  • ~Mateusz
    (2017-11-24 09:17)
    Jak równać to, w dół!
  • ~Nan
    (2017-11-24 08:04)
    Pisowska reforma to głównie rozdawanie pieniędzy nierobom którym się nie chce pracować. Pracują na to uczciwi podatnicy a nie PARTIA PIS która to my ludzie utrzymujemy . Kiedy to do was dotrze ludzie, le musicie dostać po dooopie żeby to zrozumieć? ?? 😂😂😂
  • ~Homer
    (2017-11-22 22:02)
    A nie lepiej w ogóle wstrzymać WSZELKIE finansowanie dla uczelni za wyjątkiem projektów o znaczeniu strategicznym dla państwa? Mam na myśli nową broń, sprawy energetyczne, wydobywcze oraz propagandowe (badania zbrodni przeciw Polakom itp.). Uczelnie powinny utrzymywać się z czesnego i dobrowolnych datków sponsorów. Kiedy w końcu pogonimy w cholerę socjalistów, uważających że państwo powinno być naszym nauczycielem, lekarzem, firmą ubezpieczeniową itp? Przecież spór między Gowinem a PiS to też tylko spór komu dać pieniądze podatnika. Gowin mówi, że niektórym a PiS - że wszystkim. Czyli w istocie jest to spór o różnicę łajdactwa.
  • ~to jest jakieś #nieporozumienie
    (2017-11-22 16:01)
    No i ministru Gowinu został bez kręgosłupu i bez reformu.
  • ~Student
    (2017-11-22 15:14)
    Jedyna dobra reforma obecnego rządu, którą dopingowałem od początku. I co? PiS ją torpeduje, żeby osłabić Gowina...
  • ~wojtek
    (2017-11-22 10:19)
    Jarek dał mu po łapkach, tak żeby wiedział gdzie jego miejsce. Ongiś było hasło: głosujemy bez skreśleń, a obecnie: głosujemy z uśmiechem. I klaszczamy. Głośniej panie G., głośniej,...
  • ~student
    (2017-11-22 09:52)
    gowin stoisz jak zbity pies myslisz ze cos znaczysz to sie przekonales ze nic nul
  • ~krzyhoo1
    (2017-11-22 09:02)
    2 lata "harówki" i taki "sukces". Polityk zachodni by wiedział, co w takiej sytuacji zrobić. Polityk wschodni będzie trwał, bo służy "wyższej sprawie"
  • ~ Uważny słuchacz szmeru rzeczywistości
    (2017-11-22 07:22)
    Gowin, Gowin? - To mi brzmi znajomo! - Czy to nie jest jakiś pseudonim artystyczny - tak jak Puszkin, Lenin, Stalin, Putin, Rywin, Mistrzurin, Sieczyn, Kosygin ... ???
  • ~max power
    (2017-11-22 06:38)
    Jarosław G. znowu nie będzie klaskał głosując za projektem PiS.
  • ~~Ja(bis)
    (2017-11-22 06:05)
    Hehehe ... hehehe ... Gowin myślał, że jest ministrem. Myśliciel! Myślał, że jest wicepremierem. Myśliciel! Nie pomyślał, że głosując ... ale nie klaszcząc CÓŚ osiągnie. Nie przewidział ... swojej śmieszności w tym układzie który wspiera. Szkoda reformy ... ale nie łajzy reformującej!
  • ~ Uważny słuchacz szmeru rzeczywistości
    (2017-11-22 05:13)
    Gowin, Gowin? - To mi brzmi znajomo! - Czy to nie jest jakiś pseudonim artystyczny - tak jak Puszkin, Lenin, Stalin, Putin, Rywin, Mistrzurin, Sieczyn, Kosygin ... ???
  • ~Jula
    (2017-11-22 02:36)
    Nie nalezal do orlow w PO teraz okupuje te same szergi.Co by na to powiedzial ks.prof.Tischner.Raz juz przepraszal na antenie TV Katowice za przylozenie reki do wyksztalcenia feldfebli ,co teraz za gowiniady roznego typu ,od nilojalnosci do konformizmu i oportunizmu?
  • ~Syriusz
    (2017-11-22 00:46)
    Nie będzie reformy, bo PiS nie chce żadnych reform! Dwa lata rządzenia, a oni żadnej reformy nie wprowadzili! Jedynie co robią, to rozdają pieniądze kupując wyborców ( 500+) i cofają reformy podjęte przez poprzedników ( emerytalna, szkolna itd. )!!! PiS nic nie reformuje, tylko cofa reformy poprzedników i rozdaje pieniądze, zatem żadna reforma nie przejdzie za ich rządów!
  • ~Yy
    (2017-11-21 23:56)
    Ciemnym narodem latwiej sie rzadzi
  • ~Zorro
    (2017-11-21 22:57)
    Polskie uczelnie należą obecnie do bardzo miernych na tle świata. Jeśli komuś nie podoba się "rozchodzenie się dróg uczelni silniejszych i słabszych" to torpeduje nie mniej nie więcej szanse na dźwignięcie najlepszych ośrodków do poziomu światowego. Oto filozofia prowincjonalnych kulsonów z PiS. Wprowadźcie jeszcze ba wszystkich uczelniach "naukę Kościoła" a potem przemianujcie je na seminaria i będzie spokój - tępe kołtuny. Z resztą kto miałby w tych lepszych uczelniach studiować? Młodzież po deformie edukacji sprowadzającej naukę do fikcji? Pakt Robbentrop-Mołotow nie jest jak się okazuje konieczny aby zniszczyć polską elitę i inteligencję - wystarczą nasze, pisowskie kulsony...
  • ~POI
    (2017-11-21 22:12)
    no i co powrót do PO ?

Może zainteresować Cię też: