Chore dzieci do domu albo do szkoły specjalnej. Czy to dlatego, że w szkołach zabraknie miejsca?

| Aktualizacja:

Jest petycja i list do Rzecznika Praw Dziecka - rodzice i eksperci walczą o możliwość indywidualnego nauczania na terenie szkoły. MEN twardo obstaje przy swoim: jak ktoś sobie nie radzi w klasie, to może iść do szkoły specjalnej. Zdaniem ekspertów to cyniczna postawa.

wróć do artykułu
  • ~misiek
    (2017-04-27 18:48)
    Co za hipokryzja! Karzą rodzić chore dzieci a potem won z przestrzeni publiczne. Nie matka siedzi z dzieckiem w domu i do końca życia się morduje.Integracja takiego dziecka nie ma szans.
  • ~ww
    (2017-04-27 18:09)
    Tutaj jest taki problem: Albo nauczycielka skupi więcej uwagi na takim, np. autystycznym dziecku z wysokim IQ kosztem reszty klasy, albo to dziecko nie da sobie rady w tej klasie. A więc, albo jedno dziecko, albo cała klasa. Najlepszym rozwiązaniem byłaby nauka indywidualna, bo inaczej wybór 1 dziecko, czy reszta klasa nie znajdzie dobrego rozwiązania.
  • ~Asia
    (2017-04-27 19:14)
    Mój brat już chodzi do szkoły specjalnej, ale nie radzi sobie w grupie rówieśniczej, więc ma indywidualne zajęcia na terenie szkoły - chodzi o to, żeby nie odcinać go całkowicie od rówieśników; w tej chwili MEN chce sprawić, że nie będzie w ogóle wychodził z domu
  • ~misiek
    (2017-04-27 18:41)
    Do tej pory działały szkoły integracyjne i świat się nie zawali. Problem przez ciebie przedstawiony jast kłamliwy!
  • ~PO.N do de
    (2017-04-27 19:22)
    Chore dzieci mają i będą miały indywidualny tok nauczania! Więc PO co te łgarstwa der d-a? Ot, żeby jątrzyć na PiS.
  • ~Bbb
    (2017-04-28 06:48)
    Czysta eugenika. Następnym krokiem eksterminacja?
  • ~mmm
    (2017-04-28 07:01)
    W szkołach specjalnych/integracyjnych też dzieci chorych i ułomnych nie chcą. Dzięki temu, że szkoła jest integracyjna albo specjalna nauczyciele mają dużo wyższe wynagrodzenia, ale dzieci wymagające specjalnej opieki są dla nich niechcianym balastem. Dlatego często rodziców spotyka odmowa i jeśli chcą edukować swoje dziecko, muszą to robić sami, w domu, na własny koszt.
  • ~Gosc
    (2017-05-03 18:38)
    Urodzic trzeba, a potem sa poniewierane przez ...... PIS
  • ~taka jest prawda
    (2017-04-28 07:18)
    Największą barierą dla edukacji jest sama Zalewska.ministrowie tego rządu skupili się na własnych karierach a nie na dobru suwerena
  • ~www
    (2017-04-28 05:55)
    "Zdaniem ekspertów to cyniczna postawa" - ekspertów ci u nas dostatek! Dziecko ułomne intelektualnie, bo o takie chodzi nie jest w stanie nadążać w nauce za dziećmi normalnie się rozwijającymi. W tym się właśnie zawiera jego ułomność! Lewackie eksperymenty z wprowadzaniam takich dzieci do normalnych klas (słynna integracja) poległy na całym świecie! Eskadra płynie tak szybko, jak najwolniejszy w niej okręt. Z jednej strony rząda się bardzo wczesnego rozpoczynania nauki przez dzieci po to tylko, aby traciły czas nudząc się w klasie z dzieckiem opóźnionym.
  • ~Gosc
    (2017-05-03 18:40)
    re: ogon /// To nie wiara i milosc to prawo i sprawiedliwosc. Inna partia.
  • ~T
    (2018-02-05 20:48)
    Czytam i rzygać mi się chce. Głupi nie zrozumie mądrego a głodny sytego. Mój syn jest dzieckiem autystycznym wysokofunkcyjnym i państwo stwierdziło żeby go izolować. Cycaty w stylu "uczestniczenie w życiu szkoły " ha ha - apel na rozpoczęcie nauki, apel z okazji zakończenia roku szkolnego i może bal karnawałowy to będą jego "rozrywki szkolne". Wiemy jak to wygląda z autopsji, zmagamy się z tym od kilku lat. Wpisy w stylu "trzeba dużo trudu włożyć aby urodzić zdrowe dziecko" - mogą sobie niektórzy wsadzić, wiedzą gdzie. Nie chlejmy, nie ćpamy itp itd, ale los nas tak obdarował a nie inaczej. Wielu z was nie ma pojęcia, co to znaczy - i bez wpisów że się użalam - i nigdy nie zrozumie.
  • ~konieczna walka ze złem
    (2018-04-04 22:25)
    Apel do reżimu: Przestańcie masowo zatruwać i okaleczać dzieci trującymi szczepionkami, a większość będzie całkowicie zdrowa i inteligentna, i zapotrzebowanie na edukację specjalną drastycznie zmaleje. Rodzice muszą ostro walczyć z pseudo-medycznym systemem zabijania, okaleczania i zatruwania dzieci dla zysków.
  • ~ogon
    (2017-05-02 12:20)
    specjalnie to aby jak najwiecej nienawisci.brac sie za m...y i prac dochodzimy do paradoksu.gdzie tu wiara i milosc
  • ~Victor-imię używane w USA