Jarosław Kaczyński już pięć lat temu zapowiadał likwidację gimnazjów. Dopatrzył się tam lobby...

| Aktualizacja:

Sejm zdecydował o dalszym losie reformy edukacji. Posłowie skierowali projekt rządowej reformy do prac w komisji. Tymczasem na sejmowych korytarzach wspomina się słowa lidera Prawa i Sprawiedliwości z 2011 roku. Jarosław Kaczyński już wtedy bowiem deklarował, że chce likwidacji gimnazjów. W książce "Polska naszych marzeń" przewidywał nawet związane z tą operacją trudności.

wróć do artykułu
  • ~Jurek
    (2016-12-17 18:34)
    To jednak był, jest i będzie sowiecki człowiek.
  • ~gaa
    (2016-12-17 12:17)
    Zapomniał prezes, że 17lat temu sam osobiście swoją łapą wcisną guzik za powstaniem gimnazjów. Oglądałam film o nauce w rosyjskiej szkole baletowej, która polegała na znęcaniu sie fizycznym i psychicznym nad małymi jeszcze dzieciakami. Bedziemy produkować teraz większych debili niż są, z tym, że szybciej zostaną wypchnięci do roboty przy łopacie.
  • ~ohmy
    (2016-12-15 21:48)
    Kaczyński zachwycony sowiecką szkołą, wprowadza ją w wolnej Polsce.
  • ~Danuta Zbikowska
    (2016-12-15 17:44)
    Jak widzę i słyszę mnistrową oświaty to tak jak bym znowu była z mamą w latach pięćdziesiątych w maglu na ul.Madalińskiego w Warszawie.Taka sama twarz jak u maglarki i trudny do wytrzymania jazgot.Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
  • ~krzyhoo1
    (2016-12-15 16:38)
    Mój wnuk w Holandii będzie musiał pójść do szkoły w dniu, kiedy ukończy 4 lata (nie jakiegoś 1. września, tylko w dniu swoich 4. urodzin). Oczywiście, że pierwsze 2 lata to w zasadzie "przymusowe" przedszkole, ale Królestwo Holandii dba o wyrównywanie szans edukacyjnych wszystkich dzieci i o integrację społeczeństwa, w tym liczcych emigrantów (także setek tysięcy Polaków). IMO, kasa marnowana na 3/ beneficjentów 500+ umożliwłaby nam sięgnięcie po tego typu rozwiązanie, przy okazji rozwiązując dylemat faceta, który w d... był i g... wie, w tym jak się wydłuża okres obowiązku szkolnego bez obniżania poziomu edukacji w szkołach 2. stopnia
  • ~babucha
    (2016-12-15 11:25)
    ale wizjoner, aż strach się bać! i to coś uważa się za władzę jedyną i ostateczną (ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą), na szczęście nie dla wszystkich! Nie głosowałam na oszołomów i nigdy nie zagłosuję!
  • ~rabindranata kopydło
    (2016-12-15 02:27)
    Pan Jarosław jest w ogóle za likwidacją szkół gdyż do dziś ma traumę z tych lat gdy nic pojąć nie potrafił a wymagano !
  • ~reformy moherowe
    (2016-12-14 21:20)
    Przecietny wyborca PiSu - powinien znać tylko krzyżyk - przydatny do modlitwy i podpisu. No i kilka liczb i cyfr - żeby znac właściwe świeta i wiedzieć ile dać na tacę.
  • ~wojtek
    (2016-12-14 19:13)
    Prezes to się na wszystkim zna, co prawda lądowanie samolotu we mgle jeszcze mu nie wyszło, ale dewastacja edukacji jest pewna jak w banku.
  • ~Pabloo
    (2016-12-14 14:10)
    Jarosław grochówka ci zaszkodziła ? Bo masz taki wydęty brzuch jak balon
  • ~karla
    (2016-12-14 14:02)
    jarku, jak nie weźmiesz tego towarzystwa za mordę to nawet na dyktatora się nie nadajesz, najwyżej możesz zostać fajtłapą, ty z nikim nie potrafisz koegzystować,
  • ~Gosc
    (2016-12-14 13:01)
    JASNOWIDZ!!! (Szkoda tylko , ze braciszka nie ostrzegl).
  • ~metr50wkapeluszu
    (2016-12-14 12:33)
    tak kosmici atakują gimnazja i trzeba sprawdzić czy to nie agenci i zdrajcy (kamiński , błaszczak i macierewicz na miotły i do ataku
  • ~jaga
    (2016-12-14 12:18)
    Ten system to system edukacji, "pewna infrastruktura" to piękne budynki, a lobby to nauczyciele, którym zabrano wszystkie przywileje, a jednak ciągle się dokształcają i chcą pracować. Dlaczego to przeszkadza Kaczyńskiemu?
  • ~wjw
    (2016-12-14 11:33)
    No, prawdziwy prorok z niego...
  • ~Olof
    (2016-12-14 10:58)
    To ewidentnie chory człowiek i szkoda go. Ale długo to nie potrwa, sytuacja sie destabilizuje.
  • ~Foxx
    (2016-12-14 09:37)
    Gdyby nie było testów a rozmowa to teraz proboszcz z pisowcem decydowałby o przyjęciu do akademii medycznej. Najważniejsza byłaby partyjna rekomendacja a nie wiedza. To właśnie wdrażane jest we wszystkich instytucjach publicznych przez pachnących naftaliną pisowskich politruków
  • ~gwizd
    (2016-12-14 09:11)
    Straszne, po prostu straszne...
  • ~Młody
    (2016-12-14 09:00)
    Olewam pisowski patriotyzm i nie dam się zindoktrynować.
  • ~Yetti
    (2016-12-14 08:58)
    Gość wzoruje się na komunie w Rosji? Przecieram oczy ... Ruskie sukcesy techniczne? Tylko w technice wojennej poprzez skoszarowanie całego narodu i poprzez teror. W USA na techjikę wojenną szło 5% zasobów w komunie 80%.

Może zainteresować Cię też: