Nóż w plecy minister Zalewskiej? Resort finansów krytyczny wobec oceny skutków reformy edukacji

| Aktualizacja:

Ministerstwo finansów przesłało dziś opinię dotyczącą projektu reformy edukacji. Zdaniem urzędników resortu, wyliczenia MEN dotyczące kosztów zmian nie są kompletne. A te, których resort dokonał - trudno uzasadnić.

wróć do artykułu
  • ~Tarantula
    (2016-10-25 09:46)
    Kilkustopniowość nauczania czyli system "gimnazjalny" stanowi bodziec dla młodzieży, "przechodzę wyżej", "jestem gimnazjalistą" itp, a to jest ważne. 8-latka to likwiduje.
  • ~julia
    (2016-10-18 07:22)
    raduje sie serce ,raduje się dusza,że na noże w pisie walczą o koryto i daj im boże niech się powyżynaja.
  • ~praktyk
    (2016-10-17 10:44)
    Poprostu jest nawiedzona
  • ~Perfidiasz
    (2016-10-17 00:15)
    Kiedy widzę nawiedzone oczęta pani minister, to ogarnia mnie dreszcz! Dreszcz obrzydzenia i odrazy dla jej uwielbienia własnej nieomylności!
  • ~Marek
    (2016-10-14 20:58)
    Koledzy z partii już wiedza że będzie wtopa.....na populizmie nikt daleko nie zajechał...
  • ~Nie PiS
    (2016-10-13 12:14)
    Przepraszam jest tu ktoś ....oprócz fanatyków Pisu? :)
  • ~Victor
    (2016-10-13 08:41)
    Za PO martwiono się, że dzieci stracą rok, bo nie pójdą wcześniej do szkół, a nie przejmowano się faktem, że w gimnazjach dzieci traciły trzy lata.
  • ~bens
    (2016-10-13 08:25)
    Gimnazja to szkoły w których rządzi głupota, lenistwo i złe wychowanie. Wrzaski na lekcjach, to codzienność. Nauczyciele nie radzą sobie i ukrywają to, bo nie chcą stracić pracy. W niektórych gimnazjach jest duża absencja chorobowa mniej wytrzymałych nauczycieli. Dyrekcja szkół, żeby ukryć fakt agresji i braku postępów w nauce żąda od nauczycieli dwóch spraw : ciszy na lekcji i wstawiania wyższych oceń. Niestety - nauczyciel, który chce rzetelnie uczyć - ma kłopoty z obu stron. Fikcja goni fikcję. Młodzież opuszczając gimnazja jest w dużym stopniu źle wyedukowana i źle wychowana, a problem przenosi się do szkół średnich. Nauczyciele szkół średnich załamują ręce - nadrobienie zaległości jest prawie niemożliwe, to koszmar edukacyjny, a nie nowoczesne szkolnictwo !
  • ~......
    (2016-10-13 08:07)
    Gimnazja to porażka ! To właśnie ta młodzież pojawiła się w czarnym marszu. Na skutek ogromnych zaniedbań edukacyjnych młodzież została oduczona samodzielnego myślenia. Poziom edukacji jest bardzo niski i pierwsze efekty zatrważają.
  • ~Vivik
    (2016-10-13 08:01)
    Niestety gimnazja wypuściły dużo roczników wychowanych bezstresowo na testach i balach halloween. Teraz będziemy zbierać efekty ogromnych zaniedbań edukacyjnych.
  • ~dede
    (2016-10-13 07:52)
    Zlikwidować gimnazja natychmiast ! Efekt gimnazjum widoczny jest już na polskich ulicach. Dziwny marsz na czarno ubranej młodzieży. Ogromna porażka polskiej edukacji !
  • ~tses
    (2016-10-12 17:43)
    jeden z niewielu dobrych pisowskich pomysłów sami sobie uwalą a gimnazjalny eduhorror będzie trwał dalej
  • ~Rudolf
    (2016-10-12 14:23)
    Stara prawda "każde kłamstwo ma krótkie nogi" pasuje do rządów pis jak ulał
  • ~mondieu
    (2016-10-12 09:26)
    A po co wyliczenia, jakieś złotówki czy miliony złotówek, jeśli idzie o lepszą zmianę? Dopożyczy się i ściągnie też od bogatszych przedsiębiorców. Ważne żeby powołane przez Boga państwo i Kościół miały władzę nad nauczaniem dzieci.
  • ~che 1956
    (2016-10-12 01:03)
    PO rozp......o co DZIALALO przez lata i wszyscy na tym dobrze wychodzili / kto chcial byc wykwalikowanym robotnikiem to poszedl do ZAWODOWKI a kto chcial siedziec za biurkiem poszedl do LICEUM a kto chcial byc lekarzem lub NAUCZYCIELEM poszedl na STUDIA i komu to K.....A przeszkadzalo OCZYWISCIE ZE ELITA ZEBY ZAPEWNIC POSADY NAUCZYCIELOM [ PIS TRZYMAJ SIE ]
  • ~Rys
    (2016-10-11 22:05)
    Pani Zalewska powinna sama pójść do szkoły . Szczególnie z historia jest na bakier . Wstyd żeby minister RP nie znał historii,a przecież patrząc na nią to edukacje jeszcze miała w czasach 8lat podstawówki i 4 liceum :)
  • ~MIM
    (2016-10-11 21:55)
    brak podstaw programowych ,to nie problem napiszą biskupi i IPN
  • ~Trzeci sort Polaka
    (2016-10-11 16:42)
    Głównym celem reformy edukacji jest indoktrynacja narodowo-socjalistyczna na wzór NSDAP. Stworzenie PiSjugend i fałszowanie historii. Wywalenie przedmiotów technicznych a nauczanie o papieżu Polaku i mesjaszu Lechu i jego proroku Jarku. SPiSkowcy widzą, że elekorat PiSu to młodzieź po 55, słuchacze radyja co ma plugawą buzię i frustraci bez większych umiejętności. Trza wychować sobie młodzież. Jeszcze tylko trzy lata do wyborów. DAMY RADĘ. SI SE PUEDE
  • ~oki
    (2016-10-11 16:02)
    Według pani Kempy zarzut ministerstwa finansów jest bezpodstawny. Nie wiem, czy się bać, czy śmiać.
  • ~monoteista
    (2016-10-11 16:01)
    jestem stary i jestem za starym systemem ,aktualny nie kształci tylko ewidencjonował statystyki i osiągał marne wyniki maturalne -nowy lub stary 8 kas sp wymusi pracę pedagoga z uczniem czy arbiturientem szkoły........oczywiscie lekcje religi jak w starym systemie w salce katechetycznej przy kościele