Minister edukacji: Nie będzie sankcji za to, że szkoła nie pójdzie na "Smoleńsk" [CAŁY WYWIAD]

| Aktualizacja:

Minister edukacji zapewnia, że szkoły nie będą musiały chodzić na "Smoleńsk" - nikt za nieobecność w kinie dyrektorów nie będzie karał. W rozmowie z "DGP" odpowiada też na największe wątpliwości dotyczące reformy edukacji.

wróć do artykułu
  • ~św.NH
    (2016-09-19 08:43)
    Ta Pani to paliwo polityczne dla Nowo Zadniej i PE PEŁO!
  • ~Bibilijny
    (2016-09-19 08:43)
    To jest chore, jak można bzdury i hipokryzję od małego wciskać do łba. Szkoła powinna uczyć i rozwijać a nie wprowadzać zaklamanie
  • ~belkotpisowca
    (2016-09-19 08:49)
    tak. jarek jest wielki, broszka prawdomówna, pacynka samodzielna, antek genialny, tablet błyskotliwy a smoleńsku był zamach.
  • ~w-wiak
    (2016-09-19 09:15)
    Nareszcie minister edukacji z prawdziwego zdarzenia. Tak trzymać. Obecnie poziom nauczania jest żenująco niski. Dzieci inteligentne muszą uczyć się w gimnazjach z tumanami, do których niestety nauczyciele dostosowują poziom nauczania. To jest chore. Likwidacja gimnazjów daje szansę na zmianę tej sytuacji.
  • ~x
    (2016-09-19 09:20)
    Ludzcy państwo, można nie iść na film i nie rozstrzelają ! Przecież ta kobieta to skrajna idiotka. Kompromituje się takimi wypowiedziami.
  • ~co?
    (2016-09-19 09:48)
    to chore tak pchac mlodziez na taki kiepski film, wychodzą z seansu i kupy śmiechu, czy o to chodzi w tym wszystkim aby sie nabijać? skutek odwrotny od zamierzonego
  • ~Anna K.
    (2016-09-19 10:15)
    Minister edukacji nie bedzie karac za nieogladanie bubla!!!!!!!!
  • ~Anka
    (2016-09-19 10:27)
    Nie bredz babo wiadmo ,ze taka dyrektorka szkoly ze strach o stolek wysle dzieci na ten propagadnowy i w dodatku S/F film , wiec nie bredz ,ze nie bedzie sankcji w stosunku do takiej dyrektor.RODZICE POWINNI SAMI ZAREAGOWAC , ABY DZIECI NIE SZLY NA TAKIE BADZIEWIE
  • ~ola
    (2016-09-19 10:55)
    Jakie sankcje, nic podobnego - tylko dyrektor czy nauczyciel utracą zaufanie władzy miłościwie nam panującej. A to gorsze od szkarlatyny. Hej!
  • ~fregat
    (2016-09-19 11:20)
    głupia sztuczna baba ,hiperpoprawna wymowa i niedobrany zgryz w sztucznej szczęce
  • ~pzpr wrócił
    (2016-09-19 11:30)
    cała Polska będzie teraz przechodzić kilka lat burdelu w szkole bo jedna baba z pisu miała widzenie? reforma polega na udoskonalaniu tego co jest a nie na cofaniu się o 50 lat do PRLu.
  • ~mm
    (2016-09-19 11:31)
    Pani minister kłamie albo,co gorsze,nie wie,co mówi. Mnóstwo nauczycieli straci pracę!
  • ~Do wiadomości
    (2016-09-19 12:12)
    Podobno w ramach dekomunizacji mają przemianować wszystkie ulice nazywające się "Szkolna". Podobno chodzi tutaj o sowieckiego pisarza o nazwisku "Szkoln". I to, podobno, nie jest dowcip tylko inicjatywa pewnego radnego z PiS...
  • ~bolek lejba kochnne
    (2016-09-19 12:49)
    najlepiej dla jude-aszy gdyby szkoła uczyła PO hebrajsku - rusku sami hazarowie
  • ~mama licealistów
    (2016-09-19 13:34)
    ... Boże to tak wygląda, jakby ta pani usiadła sobie gdzieś na tarasiku przy kawce i w półgodzinki wymyśliła co by tu w tej polskiej szkole, dla zaznaczenia własnej wielkości, przemontować - WF w szkole ...e tam,( przecież słyszała od sąsiadki, że dzisiejsza młodzież to idioci siedzący tylko przed komputerem), ... no to przegonić ich na drugi koniec miasta w godzinach szczytu na dodatkowy WF,... a co???, Dlaczego dzieci mają mieć proste życie z jednym wychowawcą, nie... trzeba im zaserwować okres przejściowy, żeby ich trochę zmylić kto w szkole jest za nich odpowiedzialny... , a najlepiej taka "pani" co ich w ogóle nie uczy......... Wiadomo, że w dzisiejszych czasach najbardziej potrzeba nam innowatorów, wynalazców, naukowców, lekarzy, to co robi "Najświatlejszy Umysł Polskiej Edukacji" ??? ... Ogranicz egzamin wstępny do liceów praktycznie do części humanistycznej (z płynności wypowiedzi)..... Aż strach się bać co może jeszcze wymyślić ....
  • ~sPOcznij ******
    (2016-09-19 17:27)
    Pani minister proszę nie reagować na bajanie swołoczy.Oni mogą sobie pluć do woli w swoich zdegenerowanych klubach POlitycznych
  • ~B.
    (2016-09-20 05:52)
    Po jaką cholerę zrobiła bajzel z 6-latkami jak teraz kombinuje żeby wprowadzić im naukę w szkole lub przedszkolu. Z tą jedną lekcją WFu popołudniu to jest jakaś paranoja regularna. Łączenie wychowawstwa: mam nadzieję, że szkoły moich dzieci nie skorzystają z tego genialnego pomysłu, bo już widzę np. wycieczki w IV klasie (nauczyciel nigdzie nie pojedzie, bo przecież będzie miał także I-klasistów). Jedyna szansa dla mojego najstarszego dziecka (VI-klasisty), że jej wystąpi "poślizg" o rok. Następnego (przedszkolaka) i tak wyślę do I klasy jako sześciolatka (ponoć mogę... jeszcze...) a potem mam nadzieję, że zanim dojdzie do IV klasy to ktoś to wszystko odkręci.
  • ~Monika
    (2016-09-20 13:34)
    Teraz "Smoleńsk" potem wymyśli coc innego. Mnie niepokoi egzamin końcowy z historii, dlaczego właśnie ten przedmiot, czemu uczeń nie może wybrać np. przyrody, informatyki itd. Nie każdy jest humanistą.
  • ~jarosław
    (2016-09-20 15:09)
    sankcji nie będzie ale dyrektora takiej szkoły też
  • ~ada
    (2016-09-20 16:16)
    Jeżeli ma być tak jak poprzednio to w klasie IV szkoły podstawowej powinno być zamiast 3 godzin przyrody 2 godziny biologii i dwie geografii (w sumie 4), W klasie piątej tak samo. W klasie VI zamiast 3 godzin przyrody powinno być : 2 godziny biologii, 2 godziny geografii i 2 godziny fizyki (razem 6 godzin). W siódmej i ósmej klasie powinna dojść chemia 2 godziny w tygodniu. Razem 8 godzin . Obecnie to 4 godziny (po 1 godzinie tygodniowo). Czyli nie wracamy do starego, bo nie będzie więcej godzin na przedmioty przyrodnicze. te 1-2 godziny to zapewne na historię i wychowanie patriotyczne. Po co więc ta zmiana?