Uratują gimnazja, ale skrócą podstawówkę. Pomysł PiS na szkoły

| Aktualizacja:

Cztery lata podstawówki, cztery drugiego etapu edukacji i cztery szkoły średniej – to propozycja MEN.

wróć do artykułu
  • ~Rabin
    (2016-03-24 07:39)
    Tak to jest jak wiceprezes Ochotniczej Strarzy Pozarnej z gminy Brzeszcze idzie do Polityki
  • ~czytelnik
    (2016-03-24 07:45)
    A teraz to przyznane 500 zł pójdzie na nowe podręczniki. Każde wydawnictwo jak szalone zleca druk w ilościach " na całą Polskę " a tylko część z nich zostaje sprzedana przez co cena jest bardzo wysoka bo musi też objąć koszt druku tych nie sprzedanych. Bardzo dobra zmiana i edukacja ekonomiczna już od podstawówki.
  • ~mm
    (2016-03-24 07:49)
    Przecież tu chodzi o zmianę,Dobrą Zmianę,którą PiS zapowiedziało. Dzieci i nauczyciele,którzy w każdym wariancie stracą pracę,nikogo nie obchodzą.
  • ~żaba
    (2016-03-24 07:53)
    Bzdura, bzdura jeszcze raz bzdura.......Jeśli takie reformy ma dla nas PiS to nie ma już mojego głosu.
  • ~Nihoo
    (2016-03-24 07:58)
    Kolejna obietnica do śmietnika? Przecież PiSlam miał zlikwidować gimnazja...
  • ~Mark211
    (2016-03-24 08:13)
    Kler ma za mało szkół podstawowych więc ucinamy naukę, Gimnazja i licea katolickie dofinansujemy większą kwotą bo przecież nauka dłuższa. Kościół już dawno przestał glosić wiarę katolicką a stał się instytucją finansowaną przez podatników.
  • ~HENRY
    (2016-03-24 08:25)
    Programy nauczania głupcy ;-)
  • ~nexton
    (2016-03-24 09:11)
    A po co ta zmiana? Tylko po to, żeby zamieszać? Bezmyślność!
  • ~belfer
    (2016-03-24 09:24)
    Najlepszy byłby model: 6+3+4 rozpoczynając edukację od 6 roku życia.
  • ~podroznik
    (2016-03-24 09:45)
    Proponuje aby dzieci gleboko wierzacych uczyc czytac z pisma swietego i tachowac do 100 to powinno im wystarczyc. Natomiast normalnychuczyc w normalnych szkolach .
  • ~gSm
    (2016-03-24 10:00)
    Zlikwidujcie wreszcie gimnazja, tę wylęgarnię patologii bo już nigdy na WAS nie zagłosuję.
  • ~Aaa
    (2016-03-24 10:02)
    Byłam i jestem za likwidacją gimnazjów m.in. z powodu dalekiego dojazdu do szkoły, a z tego co oni wymyślili moją 10 letnia córeczka będzie musiała jeździć do szkoły oddalonej o ponad 15 km . Na początku mówili że gimnazja będą likwidowane właśnie m.in. z powodu dojazdu dzieci z małych miejscowości. W podstawówkach na wsiach jest coraz mniej dzieci jakby zlikwidowali gimnazja te szkoły by odżyły
  • ~belferka
    (2016-03-24 10:14)
    Chyba przy czterech etapach trzyletnich i egzaminach po każdym etapie dzieci były bardziej zmobilizowane, bo zależało im, żeby wypaść jak najlepiej. Niech dziecko będzie podmiotem, a nie przedmiotem, róbmy tak, żeby to dzieciom się chciało, bo za nich nic nie zrobimy, nie przeżyjemy za nich życia, nie będziemy za nich pracować i rządzić krajem. Rację ma "belfer": 6+3+4 od 6 lat, z tym, że zerówka w szkole lub w przedszkolu, do wyboru dla rodziców.
  • ~Pietrek
    (2016-03-24 10:18)
    tratowanie na siłę niewydolnego gimnazjum, w imię ratowania miejsc pracy dla nauczycieli, przypomina sytuację z naszej gospodarki,czyli ratowanie niewydolnych kopalń kosztem zarzynania energetyki. Tu też zniszczy się podstawówkę, a nie poprawi gimnazjum. Patologia wśród młodzieży dopiero wtedy zakwitnie. Czy ktoś jeszcze myśli pro państwowo? Nie potrzeba nam całych pokoleń tumanów, pomimo,że łatwiej nimi rządzić, nic z nimi się nie osiągnie. Za drogi chyba jest ten koszt utrzymywania pod kroplówką tworu zwanego gimnazjum.
  • ~rozbić klan nauczycieli
    (2016-03-24 10:26)
    Dlaczego władza boi się nauczycieli. Ten światek nauczycieli powinien być rozbity. Nikt tak krótko nie pracuje jak nauczyciele a masę ciągnie nadgodziny bo są bardzo dobrze płatne. Niech pracują po 8 godz jak każdy. 3-5 godz lekcyjnych bo tyle mają dzienni a reszta czasu niech siedzą w budynku i robią to co podobno robią w domach a nie jak jest teraz, po 3-4 góra 5 godzinach fru do domu.
  • ~rozgoryczony
    (2016-03-24 10:37)
    Gimnazja to jedno wielkie nieporozumienie. Nauczyciel sobie nieradzi bo nie zna ucznia a wiek gimnazjalisty to wiek cielęcy, głupoty, rozchwiania emocjonalnego a gimnazja to skupiają w jedno i powstaje patologia i jeszcze jedno. Jest wielką ujmą powrót nauczyciela z gimnazjum do podstawówki i dlatego się burzą i protestują bo nie problem jest w rodzicach czy uczniach tylko właśnie w nauczycielach a uczyć w liceach nie mogą bo mają za małe wykształcenie i tu jest cały kociokwik. Jak PiS zostawi gimnazja to już nigdy na niego nie zagłosuję
  • ~tic tac
    (2016-03-24 11:17)
    A może lepiej 3+3+3+3
  • ~qwerty
    (2016-03-24 12:11)
    PRECZ z gimnazjami! PRECZ!!! Gimnazja to jest dopiero patologia! Czy naprawde wszyscy teraz udaja, ze tego nie widza. Dzieciakom odwala rowno po zmianie szkoly, rwane sa wiezi z podstawowki. Co tak szkodzi, by wrocic do starego systemu: 8+4 (lub +5 w przpadku technikow)? Moze te zmiane robic dowolna partia, byleby z sensem i pod warunkiem LIKWIDACJI GIMNAZJOW!!!
  • ~OBSERWATOR
    (2016-03-24 14:03)
    Najbardziej normalny system edukacji był w PRL- 7 klas podstawówwki + 4 lata liceum lub technikum. Te wszystkie "pomysły" rodem z III RP o kant d...... potłuc.
  • ~iga
    (2016-03-24 14:40)
    Kościół zawetował likwidację gimnazjum i proszę nie będzie likwidacji i tyle w tym temacie