Uratują gimnazja, ale skrócą podstawówkę. Pomysł PiS na szkoły

| Aktualizacja:

Cztery lata podstawówki, cztery drugiego etapu edukacji i cztery szkoły średniej – to propozycja MEN.

wróć do artykułu
  • ~Ela
    (2016-06-27 12:26)
    Nina ma rację!!!!!!!!!! Nauczyciel teraz się nie liczy, tylko ten co rządzi. To zależy kto trzyma stery, woda zalewa nas wszystkich i w końcu wszyscy się potopimy. Ciągłe zmiany do niczego nie prowadzą. Był dobry system to szukaliśmy zmian. Nie wiem po co? Pierwszy etap edukacji to 8 letnia szkoła podstawowa i koniec. Właśnie w tym okresie rozwoju młodego człowieka dokonuje się najwięcej i nie należy zmieniać wówczas środowiska a tym bardziej wprowadzać nowego nauczyciela - wychowawcę. Jestem za 8+4 tak jak dawniej było. Było wspaniale.
  • ~Leon
    (2016-06-25 10:24)
    Miały być zlikwidowane gimnazja. Takie były obietnice wyborcze PIS i Prezydenta Dudy. Gimnazja to jest chory pomysł. Między innymi dlatego poszedłem na wybory i głosowałem na PIS. Boli mnie też sprawa, do tej pory nie przywróconego, poprzedniego systemu emerytalnego. Jeśli wszystkie obietnice przedwyborcze mają się skończyć tylko na"500+" to ja wysiadam i już NIE ZAGŁOSUJĘ nigdy na PIS.
  • ~Przerażony rodzic
    (2016-06-22 10:06)
    W kampanii wyborczej mówiliście, że gimnazja są złe. Skoro są złe, do dlaczego chcecie w nich wydłużyć edukację. Kolejne kłamstwo wyborcze? Dlaczego chcie zniszczyć dobrze funkcjonujący system szkół podstawowych? Jeżeli wprowadzicie system 4+4+4, możecie pożegnać się z kolejną kadencją. Ręce precz od podstawówek! Jak Wy sobie wyobrażacie, "wrzucanie" dziesięcioletnich dzieci do gimnazjów? Kto Wam doradził ten idiotyczny pomysł?!
  • ~inka
    (2016-06-10 09:13)
    masakra ,masakra
  • ~www
    (2016-06-06 23:48)
    Uratują gimnazja, ale skrócą podstawówkę czyli nie kijem tylko pałą. I tak źle i tak nie dobrze, z której strony by nie patrzeć, tragicznie zaczyna się w szkolnictwie
  • ~polax
    (2016-05-24 17:53)
    jeśli zostaną gimnazja nie oddam głosu na pis...
  • ~oś
    (2016-04-03 16:24)
    Drugi etap to 11 do 15 lat, a nie 10 do 14.
  • ~Waldi
    (2016-04-01 22:13)
    A może wrócić do siedmioletniej podstawówki a następnie czteroletniego liceum lub pięcioletniego technikum albo trzyletniej szkoły zawodowej ?
  • ~Hagen
    (2016-03-30 13:16)
    Absolutnie najlepszym systemem było 8 + 4 - od 7 roku życia. Niepotrzebne jest dzielenie pierwszego etapu w jakikolwiek sposób. Niestety partie lubią kombinować i oto mamy w efekcie gimnazja - szkoły przysparzające młodzieży w najtrudniejszym etapie dorastania dodatkowego stresu, a absolutnie nie poprawiające jakości wykształcenia.I co - teraz boimy się naprawić błędów i zlikwidować ten absurdalny twór, tylko dlatego, że część placówek trzeba będzie zamknąć? Trudno, lepiej to zrobić niż brnąć dalej w dzielenie włosa na czworo.
  • ~oko
    (2016-03-30 11:06)
    Myślę, że to kaczka dziennikarska! - Dzieci do szkoły przyszły o 1 rok wcześniej. Teraz należy wydłużyć pobyt w szkole podstawowej o rok w klasach początkowych miedzy 3-4 klasą, aby dzieci okrzepły . 3 lata gimnazjum jako pierwsze zetknięcie z rzeczywistością . 4 lata LO z kursem przygotowującym do egzaminów do studiów specjalistycznych. Wniosek. Jeśli wydłużać to o 1 rok gimnazjum lub LO .
  • ~M
    (2016-03-30 10:57)
    GIMNAZJA DO LIKWIDACJI!!!
  • ~rychu
    (2016-03-29 23:46)
    to jest sposob sekty Jareczka zeby pozbyc sie nauczycieli z "gorszego sortu" !!!!!!!!!! przeciez te zmiany - tu dodac jeden rok, a tu odjac jeden rok to jest rojenie kretynow i niczemu nie sluzy !!!!!!! burdel, zadyma i kolejne szczucie Polakow przeciwko Polakom !!!!!!!
  • ~nauczyciel
    (2016-03-29 15:43)
    Jak tylko zmanipuluja cos ze zmianami likwidacji gimnazjów w stosunku do tego co bylo w kamapanii to ja i moja liczna rodzina nigdy nie zagłosujemy na ludzi PISu.
  • ~Fiona
    (2016-03-28 23:09)
    Przestraszyli się katolickich gimnazjów! To tylko o to chodzi w tej reformie. Gimnazjów katolickich nie można przecież zlikwidować.
  • ~kik
    (2016-03-28 05:16)
    ich wszystkie pomysly sa ***** warte sami zobaczycie to sa pomysly chorego czlowieczka zeby byc jego mniemaniu wielkim i miec wplyw na wszystko takze na ludzi go otaczajacych a szczgolnie na prezydenta i premier a oni go sluchaja i wykonuja
  • ~Real observer
    (2016-03-28 02:16)
    Kwik czarnych świń z KRK odrywanych od edukacyjnego koryta uniemożliwił likwidację gimnazjów. Koryto nie może przecież pozostać próżne.... Świnia, nawet czarna też musie przecież żreć..
  • ~sclavus
    (2016-03-26 18:52)
    Byłby to pierwszy i jedyny dobry pomysł pisiąt... tylko dlaczego czteroletnie liceum? ... jeśli - to sześciolatki do szkół!!! *** Dlaczego, chcąc obniżyć wiek emerytalny, chcą jednocześnie opóźnić wejście młodych na rynek pracy??
  • ~od nieudanych reform uchowaj nas Panie
    (2016-03-25 09:09)
    Entliczek pętliczek czerwony stoliczek, na kogo wypadnie... Jak sądzicie?
  • ~jan
    (2016-03-25 08:36)
    A może nie ruszać gimnazjum tylko zrobić system 5- podstawówka, 3-gimanzjum, 4-liceum
  • ~nina
    (2016-03-25 08:26)
    Ciągłe eksperymenty na uczniach i nauczycielach.Byle głupek zna się lepiej na szkole niż nauczyciel.Tylko zmiana /tym razem inaczej bo"dobra zmiana"/.Powinno się choć raz zapytać nauczycieli,co się powinno zmienić ,poprawić.Ale słabi ministrowie,którzy sie na oświacie nie znają wprowadzają totalne zmiany,żeby swoją nieporadność ukryć.Miałam nadzieję ,że tym razem będzie inaczej.Bo ministrem jest nauczyciel-ale jak widać oświatą rządzą dalej p.Elbanowscy lub podobni znawcy.Nic dobrego z tego nie wyjdzie,jak zwykle.