To nie jest kraj dla Janków Muzykantów. Wyższe wykształcenie systemowym oszustwem

Wyższe wykształcenie, które miało gwarantować awans społeczny, okazało się systemowym oszustwem. Tak wynika z doświadczeń ekspertów edukacyjnych - z ich raportów wynika, że Polska nie umie promować młode talenty.

wróć do artykułu
  • ~prof.MNIODEK
    (2015-10-21 14:36)
    BADANIA FINANSOWANE Z OSTATNIEJ PERSPEKTYWY UNIJNEJ ...-TAKA ANALFABETKA PISZE O WYKSZTALCENIU...Z PERSPEKTYWY TO MOZNA SPOJRZEC ALBO POMYSLEC A NIE FINANSOWAC .DO PODSTAWOWKI REDAKTORZYNO !
  • ~pik
    (2015-10-21 13:15)
    O sukcesie edukacyjnym w dużym stopniu decyduje miejsce zamieszkania i dostępność do korepetycji. Bogatsi i "wiedzący" fundują dzieciakom indywidualne nauczanie (korepetycje). To jest także źródlo sukcesów w tzw. renomowanych liceach. Nikt tego niestety nie bada.
  • ~optymistka
    (2015-10-21 13:00)
    Przede wszystkim potrzebna jest zmiana w samym nauczaniu - zamiast uczyc szczegolowo o budowie dzdzownic i skorupiakow (i produkować kolejnych Niesiolowskich) czy jak szybciej klikac w komputer - zwrócimy wreszcie uwagę na CZLOWIEKA - (tak jak to było np. w epoce Odrodzenia)- zwróćmy uwage kim on tak naprawde jest (na pewno nie tytulem mgr, czy wizerunkiem wg. Tuska i Merkel), poznajmy nature człowieka - polecam poezje JP II - jego koncepcja 'INSIDE MAN' ,
    tudzież lekturę Ericha Fromma ( zwl. propozycje dotyczące przebudowy istniejących niesprawiedliwych stosunkow społecznych, czy C.G. Junga o 'psyche' duszy czlowieka )- tak, wprowadzajmy w zycie teorie, propozycje madrych ludzi, a zycie w Polsce stanie się lepsze...
  • ~podatnik
    (2015-10-21 12:02)
    Kolejna oczywistość, która z niewiadomych powodów została objawiona dopiero jak już wszyscy zrozumieli oszustwo popełnione przy okrągłym stole i suto opite w Magdalence a więc pogonić całą bandę czworga przy wyborach i zacząć budować Polskę w miejsce PRL'u bis!
  • ~sed
    (2015-10-21 11:28)
    "Wyższe wykształcenie, które miało gwarantować awans społeczny, okazało się systemowym oszustwem." Tako rzecze pismak bezmyślny..przecież z tekstu wynika, że wyższe wykształcenie rodziców pomaga w wyborze drogi życiowej dzieci czyli gwarantuje pewien awans społeczny.
  • ~nauczyciel
    (2015-10-21 10:54)
    No coz, skoro w tym swiecie liczy się tylko PIENIADZ - to nauczyciele wykonują swój zawod tylko po to, żeby zarobić pieniadz i utrzymać prestiz, a nie żeby czegos NAUCZYC. Dlatego matematyk wyksztalcony na dzisiejszej wyższej uczelni czesto nie potrafi liczyc a anglista nie zna angielskiego.. Ja zrezygnowałem z tego zawodu,poniewaz gdy o tym mowilem w szkole - padlem ofiara mobbingu... Ale mam nadzieje, ze będzie nas teraz więcej aby przeciwstawić się kulturze PIENIADZA i NIESPRAWIEDLIWOSCI i zacząć budowac swiat na bardziej humanistycznych, bardziej sprawiedliwych zasadach. Nie dajmy się mafiom i oszustom...
  • ~realista
    (2015-10-21 10:32)
    W dzisiejszym swiecie liczy się PIENIADZ i WYGLAD niestety, a nie to co jest ludziom naprawdę potrzebne i co sluzy ich rozwojowi. Humanista czy inżynier po studiach wyższych zarobi mniej niż absolwent KOSMETOLOGII (kto w ogole wymyslil ten glupi kierunek studiow)-czyz nie ci którzy mówili - robta co chceta a teraz - RTCK - rob to co kochasz? ... Biznesmenom radze również zastanowić się , czy ich biznes jest po to tylko zeby dal im pieniądz, czy może nalezaloby się zastanowić - czy sluzy ludziom ( a nie produkuje np. buble czy substancje szkodliwe dla ludzi). Mam nadzieje również, ze nowy rząd zacznie sprawiedliwiej dzielic pieniędzmi - i ukroci gaze dla kierownictw (prezesow, CEO's itp. itd- ludzi którzy faktycznie niewiele robia tylko trzymają stolki, zlikwiduje przywileje dla hazardzistow - głupie stawianie zakladow, spekulacje giełdowe... - i zatroszczy się o tych, którzy naprawdę pracują - a nie o tych którzy ich wyzyskują...
  • ~Wybór jest prosty- only PIS
    (2015-10-21 09:48)
    Za kilka dni będziemy mieli nowy rząd. Cała nadzieja że zmienią Polskę.
  • ~biznesssmenn
    (2015-10-21 09:26)
    Ja nie mogę dostać na rynku ludzi do roboty. Mnie geniusze malowane z płatnych studiów nie są potrzebne ( pseudowiedza za prawdziwe pieniądze ). Mnie potrzeba ludzi do roboty oraz kogoś z prawdziwym wykształceniem do kierowania nimi . Niestety ludzie do roboty są w Londynie i Norwegii a kierownika z prawdziwym a nie " opłaconym" wykształceniem w wieku poniżej 45 lat nie dostanie się.
    Problemy są nawet z technikiem z prawdziwą maturą a nie tylko z papierkiem
  • ~arti
    (2015-10-21 09:17)
    Od poczatku wejscia do Unii Europejskiej wiadomo bylo kto na tym zyska: rolnicy, i kto na tym straci: ludzie z wyższym wykształceniem którzy pozostaną w kraju. Wynika to z korzyści komparatywnych...

Może zainteresować Cię też: