Studia są passé. Młodzi wybierają pracę

| Aktualizacja:

Obecnie na uczelniach kształci się 1,55 mln osób – o 90 tys. mniej, niż zakładał resort nauki. Do młodzieży dotarło, że dyplom nie jest gwarancją sukcesu.

wróć do artykułu
  • ~Nikola
    (2015-04-17 15:50)
    Po maturze poszłam do policealnej szkoły do Progresu na fryzjerstwo. W między czasie już pracowałam. Później zostałam jeszcze w szkole na wizażu i stylizacji. Studia do egzystencji nie były i nie są akurat mnie potrzebne, da się bez nich żyć.
  • ~wjw
    (2015-04-15 12:02)
    I co się dziwić skoro w tym kraju nieuctwo jest powodem do dumy...
  • ~Kogi123
    (2015-04-15 09:51)
    No cóż, ostatnio była taka propaganda że niby lepiej natychmiast otworzyć biznes niż zrobić studia.
    Najwidoczniej uwaga wielu ludzi skoncentrowała się na "niż zrobić studia", a nie doczytali "otworzyć biznes". Teraz siedzą na bezrobociu bez studiów i bez biznesu :P.

    A tak poza tym, bez studiów, nawet humanistycznych (chociaż one niewiele w tym względzie zmieniają), szanse na dobry biznes są o wiele mniejsze.
  • ~potpis
    (2015-04-14 20:52)
    Podpis pod zdjęciem "Załamany mężczyzna w garniturze"- ręce opadają...
  • ~tadek
    (2015-04-14 13:52)
    Do montowania samochodów i pralek nie są potrzebne studia. Wystarczą mocne ręce.
  • ~boy
    (2015-04-14 12:01)
    Po co studia w neokolonialnym kraju ? Jeszcze otworzą oczy i pogonią władzę !
  • ~E tam
    (2015-04-14 11:16)
    ~Student.2015-04-14 08:46
    Jeżeli wybierało się kierunki na które nie było chętnych (aby wieś wiedziała ,że syn/córka skończyli studia) to nie ma co się dziwić tabunom bezrobotnych magistrów! Jestem na piątym roku (U.W.) i większość studentów tego kierunków już ma zapewnioną pracę . Lament jest zbędny , myśli się przed wybraniem kierunku ...potem można tylko biadolić...


    Studia mają charakter ogólnorozwojowy np. historia jest nauką życia, a studia inżynierskie otwierają człowiekowi oczy na wiele zagadnień związanych z życiem. Po studiach obojętnie jakich człowiek jest przygotowany do myślenia i samorozwoju. Dlatego nie zgadzam się z tezą ,że studia nic nie dają, bo są one znakomitym treningiem umysłu i woli , a wytrenowany rozum człowieka tworzy nowe powiązania neuronów mózgu i wyjaśnia wiele zagadnień związanych z życiem jednostki i jego usytuowania w społeczeństwie.
  • ~xxl
    (2015-04-14 10:54)
    Pozycja Polaka w europie ma odpowiadac wzorcom ukrainskicm ? czyli biedny, przyglupawy i emocjonalny parobek, nie znajacy rachunku procentowego i ulamkow. Zakres czytania ma byc ograniczony -do czytania dziel Kaczynskiego z epoki prl i pracy magisterskiej Kwasniewskiego i Komorowskiego.

    Ciemnota, analfabetyzm, kible -slawojki swietuja swoj triumfalny powrot nad wisle.
  • ~gosc
    (2015-04-14 10:42)
    re student
    podzielam Twój pogląd ,często studia kończyli ludzie dla prestiżu społecznego wybierając kierunki, które można "wykuć" a nie takie gdzie potrzebne są uzdolnienia np. matematyka, architektura /ścisłe w ogóle były poza nawiasem mozliwosci/ i potem byl taki efekt ze gospodarka nie jest w stanie ich "wchlonac", studia powinni kończyć ludzie zdolni, zweryfikowani tak jak w państwie Platona w końcu dobry krawiec, fryzjer czasami lepiej się sprawdza w życiu niż "siłowy" mgr
  • ~normalne
    (2015-04-14 09:39)
    Młodzi zamiast zdobywać tytuły, wolą się kształcić w konkretnych zawodach albo od razu podjąć pracę – uważa Zygarłowski.


    Moja polonistka powiedziała, że ktoś musi nosić teczki , a ktoś inny dźwigać woreczki . Sytuacja w której osoby posiadające wiedzę fachową specjalistyczną są wykorzystywane do prostych czynności niewymagających szczególnych kwalifikacji jest nienormalna.
  • ~Student.
    (2015-04-14 08:46)
    Jeżeli wybierało się kierunki na które nie było chętnych (aby wieś wiedziała ,że syn/córka skończyli studia) to nie ma co się dziwić tabunom bezrobotnych magistrów! Jestem na piątym roku (U.W.) i większość studentów tego kierunków już ma zapewnioną pracę . Lament jest zbędny , myśli się przed wybraniem kierunku ...potem można tylko biadolić...
  • ~Leonidas
    (2015-04-14 08:38)
    Płaciłem na studia dla synów grube pieniądze... Myślałem, że na stare lata któryś z nich zamieszka z nami... Niestety... Uciekli za łatwym chlebem do Niemiec i pracują fizycznie za minimalną stawkę 1470 E...
    Po co mi to było??!! :-(
    Faktycznie... Korwin miał rację!!!
    POLACY TO TACY WSPÓŁCZEŚNI MURZYNI EUROPY!!!
  • ~ośmiornica pełowska
    (2015-04-14 08:18)
    A na co komu studia, jak prezydentem w tym dzikim kraju może zostac taki ćwok jak Wałesa, oszut magister Kwaśniewski i taki wsiok jak Komorowski
  • ~heliot
    (2015-04-14 08:09)
    Studia powinny być płatne, bo w Polsce nie ma pracy ,a szkolimy specjalistów za nasze pieniądze dla innych krajów!!!
  • ~morgan
    (2015-04-14 07:21)
    częściowo zapracowały sobie na to utytułowane profesorskie cwane nieroby które na zachodzie byłyby wydalone ze środowiska za mizerne wyniki. W Polsce chałturzą w najlepsze łowiąc biednych jeleni z prowincji i wyciągając od nich czesne za mrzonkę lepszej przyszłości.

Może zainteresować Cię też: