Gimnazjum to edukacyjne samo zło? Uczniom szkoła się podoba

| Aktualizacja:

Siedlisko patologii, agresji i wszelkiego szkolnego zła - taka opinia od lat ciągnie się za gimnazjami. Tymczasem obalają ją sami gimnazjaliści - 60 proc. z nich uważa, że w ich szkole panuje dobra atmosfera.

wróć do artykułu
  • ~janinaH
    (2015-03-17 19:35)
    Oczywiście gimnazjalistom to się podoba , można kosz z śmieci wsadzić na głowę można zranić splugawić nauczyciela i nie zostanie z szkoły wyrzucony , co innego w średniej czy w zawodowej tam nie podskoczysz zaraz wyleją na zbyty pysk , nie musisz uczyć się , jak nie chcesz to idź do domu , tu się liczą z szkoła tu nie ma przymusu , nikogo ty tu nie obchodzisz chcesz być bęcwałem to będziesz , tylko zmartwisz mamusie i tatusia .

    rodzice szanujcie nauczycieli a państwo niech nie robi nagonki na nauczycieli .
  • ~mels
    (2015-03-17 21:33)
    gimnazja to zło wcielone na modłę jewropy dodając do tego burdel jaki panuje w oświacie mamy efekty
  • ~realista
    (2015-03-17 21:04)
    60 proc. gimnazjalistów uważa bowiem, że w ich szkole panuje dobra atmosfera. To ci dopiero wiarygodna opinia IDIOTYZM
  • ~rerr
    (2015-03-17 21:47)
    Wyniki takie ponieważ większośc gimnazjów z przyczyn finansowych jest w tym samym budynku co szkoła podstawowa. Niech zbadają te jednostki które funkcjonują samodzielnie jako gimnazja
  • ~Tessa
    (2015-03-17 21:09)
    Ministrowi chodziło ot , że za dużo było ludzi wykształconych !!!
  • ~Anka
    (2015-03-17 22:39)
    Śledzę edukację swojego dziecka poprzez podstawówkę, gimnazjum i liceum. W szkole podstawowej przypadki przemocy fizycznej, brak skutecznej reakcji szkoły, stała rotacja nauczycieli (odchodzili Ci, którzy potrafili uczyć i mieli podejście do uczniów). W gimnazjum dobrze zorganizowane zajęcia szkolne i pozalekcyjne, dyscyplina, wymagająca dyrekcja, nie dla wszystkich uczniów było to do zniesienia zdarzały się pojedyncze przypadki zachowań patologicznych, ale ogólnie odbiór dość pozytywny. W liceum porażka. Szkoła w drugiej dziesiątce rankingu w Warszawie, ale to raczej zasługa wyników matur do których przygotowali nie nauczyciele ale prywatni korepetytorzy. Niektórzy nauczyciele chyba z przypadku. Nie obchodzi ich, że uczniowie nie rozumieją tematu. Czytają z kartki, a podręczniki uważają za niepotrzebne.
    Jak słucham wspomnień starszych ludzi o szkole, to nie dziwie się, że w PRL-u było lepiej, bo normalniej.
  • ~Racimir
    (2015-03-17 20:22)
    Moja córka chodzi do gimnazjum i jest bardzo zadowolona. Jest porządek i nie ma żadnych patologii. A co do młodzieży, to mam wrażenie, że "róbta co chceta" działa, ale zupełnie odwrotnie niż funkcjonuje to w powszechnej opinii. Np. Na konkurs matematyczny organizowany przez jedno z gimnazjów w moim mieście (konkurs niekuratoryjny, wynik nie przekłada się na żadne korzyści) zgłosiło się ok. 550 osób z całego województwa. Zrobili to, bo chcieli zmierzyć się z trudnymi konkursowymi zadaniami.
  • ~fizka
    (2015-03-17 23:31)
    alez analiza... isc i sie powiesic na przenikliwosc dziennikarza i na logike wnioskow
  • ~Ela
    (2015-03-18 07:58)
    Gimnazja to zbieranina ćpunów i złodziej chodzi mi o szkoły przy dużych centrach handlowych .
  • ~rob
    (2015-03-17 11:37)
    Tym gorzej dla uczniów?
  • ~ile slonca w calym miescie ...
    (2015-03-17 19:28)
    "Robta co chceta" i to samo z prawem karnym. Totalne rozwydrzenie. Po idiotyzmach z PRLu wahadlo nazbyt wychylilo sie w druga strone. Przegnile fundamenty wladzy to i przegnile fundamenty innych dziedzin w panstwie.
  • ~wyborca
    (2015-03-17 19:25)
    Jaki to chory minister wymyślił gimnazja.
  • ~belfer
    (2015-03-17 19:07)
    ..a uczniom to ja sie nie dziwię że są zadowoleni.W systemie ,,róbta co chceta" można ,dosłownie wszystko,czyli anarchia non-stop.
  • ~kobra
    (2015-03-18 09:40)
    Głupie. Gimnazjaliści powiedzieli... i to ma być wyznacznik całej oceny gimnazjum. A co nauczyciele, a co pedagodzy, a co policja, a co samorządy i dyrektorzy. A gdzie badania jakości nauczania, gdzie dane statystyczne? Głupie
  • ~slava debilom
    (2015-03-18 06:42)
    szkoły s a prane przez kler i katolstwo czyli siły nieczyste diabeł tkwi w gimnazjach
  • ~dziadek Franek
    (2015-03-18 08:32)
    nasze państwo istnieje tylko formalnie a rządzi nim "ch.., d... i kamieni kupa".
  • ~greg
    (2015-03-17 10:41)
    Przynajmnie jednego możemy zazdrościć Niemcom - systemu edukacji. Tam do gimnazjów trafiają tylko najlepsi i to za decyzją dyrektora podstawówki. Reszta może wybrać: albo uczyć się zawodu w tzw. szkole realnej, albo pójść do tzw. szkoły zasadniczej i pracować np. jako rzemieślnik (obie szkoły są po podstawówce).
  • ~lok
    (2015-03-17 20:23)
    "W powszechnym odczuciu to szkoły zbierające najtrudniejszą młodzież ..."

    "Jeśli wierzyć wynikom badania, tezę o gimnazjach jako szkołach dla trudnej młodzieży ..."

    W moim odczuciu autorka nie wie o czym pisze. Z tekstu wynika, że jest jakaś alternatywna, omijająca gimnazjum ścieżka edukacji.

Może zainteresować Cię też: