NIK krytycznie o egzaminach w szkołach. Prace egzaminacyjne źle sprawdzane

Co czwarta praca egzaminacyjna w polskich szkołach, której ocena została zakwestionowana na wniosek zdającego, okazała się źle sprawdzona. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się systemowi egzaminów zewnętrznych w oświacie. Wnioski nie są dobre. NIK wskazała na niewłaściwy sposób układania testów i błędy popełniane przy ich sprawdzaniu.

wróć do artykułu
 • ~x
  (2015-03-04 09:39)
  Dobrze że ktoś się za to wziął. Nauczyciele są aroganccy. Pomylą się źle obliczą punkty ale ich się nie poprawia.
 • ~egzaminator
  (2015-03-04 15:22)
  Jeden z powodów to oszczędności. W GB np. prace typu esej sprawdza dwóch egzaminatorów, u nas jeden, żeby było taniej. Oprócz tego za dużo jest w jednym arkuszu zadań, gdzie można "ustrzelić" tyle punktów, że zdaje się egzamin. Na dodatek często na egzaminatorów wywierana jest presja, żeby zawyżali punktację, zwłaszcza tam, gdzie wynik jest zdał albo nie zdał. I tak można kontynuować...
 • ~czepiajew
  (2015-03-06 18:59)
  poprawnie, poprawnie ale politycznie, tak żeby uziemić większość uczniów a uczennice na studia ! kiedyś faceta siłą zabierało wojsko, dziś sfeminizowane urzędy mają to samo zadanie !
 • ~hanba po wsze czasy dla niejakiego H...andke!
  (2015-03-07 23:25)
  Sama podstawa "idei" oceny egzaminow przez szkoly jest PORONIONA PRZEZ IDIOTE! Egzaminy pisze ostatnia klasa, ktora OPUSZCZA SZKOLE. Pozostajacy w niej uczniowie sa INNI od tych, co odeszli!! ALe ICH nauczanie nalezy zmodyfikowac tak, zeby uniknac bledow popelnionych PRZEZ TYCH< CO SZKOLE JUZ OPUSCILI!!! Informacji CO SZKOLA ROBI ZLE w swojej pracy, z tych obecnych egzaminow NIE DA sie sensownie wysnuc!!!

Może zainteresować Cię też: