NIK o szkołach dla sześciolatków. Klasy gotowe, toalety i stołówki już nie

| Aktualizacja:

Co czeka sześciolatki w szkołach? Gotowe są klasy, gorzej ze stołówkami i toaletami - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. Autorzy raportu ostrzegają również, ze dzieci w klasach I-III będą w wielu szkołach musiały uczyć się na dwie zmiany.

wróć do artykułu
 • ~lucy
  (2014-07-31 10:42)
  Tylko 30% stołówek i 26 toalet nie jest odpowiednio przygotowanych, ale sugerujecie w tytule, że wszystkie nie są gotowe. Czy to przyzwoite tak kłamać???
 • ~monia
  (2014-07-31 10:46)
  Na czym niby ma polegać przygotowanie stołówki szkolnej dla 6-latka??? Mój synek skończył drugą klasę, a poszedł do szkoły jako 6-latek i on i jego koledzy jedzą obiady na zwykłej stołówce szkolnej i nigdy na nic nie narzekali. Czy są jakieś specjalne stoły, krzesła i sztućce dla dzieci 6-letnich???
 • ~nonsens
  (2014-07-31 10:51)
  Bez przesady, sześciolatek nie potrzebuje jakiegoś wyjątkowego wyposażenia na stołówce, w domu jada przy normalnym stole z rodzicami, a w szkole musi na te 15-20 minut (żeby zjeść obiad) musi mieć stół na zamówienie???
  To samo zresztą dotyczy toalet, w domu dzieciak korzysta z jednej toalety ze wszystkimi domownikami, nikt dla niego nie robi oddzielnej umywalki czy sedesu