Będą darmowe podręczniki. Ich koszt: 3,3 mld złotych. Zobacz RAPORT

| Aktualizacja:

Rodzice mają oszczędzać na reformie po 750 mln zł rocznie. – A ile straci gospodarka? – pytają dociekliwi eksperci.

wróć do artykułu
  • ~Julia
    (2014-03-03 20:54)
    Darmo, darmo... a jaki poziom będzie tego cudownego podręcznika? Kto opracuje do niego ćwiczenia i zadania dla dzieci? Nauczyciel nawet nie wiem jak uzdolniony (ostatecznie nauczyciel wcale nie musi być dobry w pisaniu podręczników, by uczyć) i nie ograniczony czasowo (rodzina?), nie jest w stanie zastąpić domowym sposobem kolorowych wycinanek, naklejek... Szkolnym tym bardziej... Kto zapłaci za ksero tych materiałów, które nauczyciel już przygotuje? Też rząd? Czy rodzice, którzy właśnie oszczędzili na zakupie prawdziwych podręczników?
    A może wrócimy do zwykłych zeszytów? To na pewno 6-latki, którym rząd obiecywał swego czasu w szkole przedszkole, zachęci do nauki...
  • ~DRUKARZ
    (2014-02-27 11:46)
    Gdzie można dowiedzieć się, KTO te podręczniki będzie drukował?
    Zwyczajowe 10 procent łapówki dla urzędników MEN (i ich politycznych opiekunów) to w tym przypadku ponad 300 MILIONÓW złotych.
    Należy sądzić, że ta gigantyczna kwota zostanie sprawiedliwie podzielona między "swoimi" z Platformy Obywatelskiej...
  • ~Jurga
    (2014-02-27 11:19)
    Jeżeli podręczniki będą dawane przez szkołę, to szkoła powinna wymagać ich poszanowania. Na koniec roku dzieci oddają podręczniki, szkoła ocenia stopień zniszczenia i każe przy następnym wydawaniu płacić odpowiednią kwotę. Nauczy to rodziców i uczniów poszanowania własności szkoły. Proste?
  • ~Ironiamus
    (2014-02-27 09:32)
    Czym droższe podręczniki tym lepiej się ma gospodarka i ... kto jeszcze wpadnie na podobnie "mądre" wyrokowania?
  • ~mihau
    (2014-02-27 09:31)
    no to teraz mozna wyadawac pieniadze z OFE - ciekawe na jakie jeszcze fajerwerki przed wyborami pojdzi nasza kasa!!!
  • ~Ksiegowy
    (2014-02-27 09:27)
    Pani Sylwia obliczyla koszty nie na jeden rok tylko na 10 lat
    i wyszlo jej 3 miliardy zl
    Niech Pani obliczy ile to kosztowaloby w najblizszych 100 latach,
    to byloby dopiero wrazenie
  • ~zwykłe złodziejstwa i oszustwa -
    (2014-02-27 09:19)
    Sawicka już dawno temu o lodach mówiła .
  • ~Zorro Atakuje
    (2014-02-27 08:46)
    Dlatego im więcej dzieci tym gorzej dla gospodarki. Pracujący utrzymują dzieci, siebie a na koniec musi coś zostać z tego co się zarobiło/odłożyło na przyszłą emeryturę - a i tak jeszcze z emerytur odciągają parę zł podatku m.in. na "dzieci".
  • ~mama
    (2014-02-27 08:34)
    juz oni cos wymysla zeby te pieniadze odzyskac np bedzie obowiazkowe ubezpieczenie w zus dla ucznia odpowiednio podwyzszone zeby kasa sie zwrocila przekonacie sie ]]]]]]]
  • ~iza
    (2014-02-27 08:21)
    spoko, Tusk tylko obiecywał
  • ~jgftuk
    (2014-02-27 08:16)
    a gdzie są ryży palancie tablety dla gimnazjalistów, nie wspominając o Irlandii
  • ~kuku
    (2014-02-27 08:07)
    darmocha jest za wsze najdrozsza kler do tego nie dołozy oraz pasozyci tylko ci robole barany koscielne beda płacić precz z komuna za darmo to ponoc 25 lat temu umarło mamy kapitalizm niech płaci kazdy za swoje nie klechom
  • ~Wieso 13 bicz na końskie g ówna
    (2014-02-27 08:02)
    AAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAH
  • ~woźny
    (2014-02-27 07:54)
    darmowe - to znaczy płacimy za to wszyscy. Rudy wuj ze swojej pensji nie doloży, pan chrabja tez.

    Więc raz jeszcze - nie ma nic za darmo.

Może zainteresować Cię też: