Premier obiecał darmowy podręcznik. Skończy się na obietnicach?

| Aktualizacja:

Premier obiecał darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Wydaje się, że wyjdzie, jak zwykle, bo do tego pomysłu zastrzeżeń ma coraz więcej instytucji. Przeciw jest nawet nowy minister finansów.

wróć do artykułu
  • ~juzew bonk
    (2014-01-22 08:09)
    "Całujcie mnie wszyscy w dupę"
    autor nieznany* (współczesna parafraza wiersza J. Tuwima)

    Absztyfikanci od Donalda
    i SLD-owskie równe chłopy,
    Co podliczacie swoje salda,
    wy honorowe mizeroty.
    Warszawskie bubki, żygolaki,
    z szajką wytwornych pind na kupę,
    cwaniaki, franty, zabijaki.
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    Wy hazardowi rwacze kasy
    Rychy i Zbychy z Mirem w odwodzie
    Wy POlszewickie przekrętasy
    Bez przerwy na złodziejskim głodzie
    Którzy amnezją powaleni
    zbieracie się w bandycką kupę
    Nie wszyscy tutaj wymienieni,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    I wy, oszuści i blagierzy,
    Wypierdy bez polskiego ducha
    Myślicie, że wam naród wierzy
    - usunie Was stąd zawierucha.
    Karne pętaki i szturmowcy,
    co grać gotowi nawet trupem
    I rekordziści, i sportowcy,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    Wajdy i Kutze wskroś ponure,
    Hołdysy, bez mózgowej Kory.
    Podskakiwacze pod kulturę,
    którzy bezwiednie robią w pory.
    Uczone małpy, ścisłowiedy,
    Co oglądacie świat przez lupę
    I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    I jeszcze Bolek dureń krewki,
    Co dużo chciałby, a nie może,
    oraz „profesor” Bartoszewski
    (Pan wie już za co, „profesorze” !)
    I ty za młodu nie dorżnięta
    Pitero, co masz taki tupet,
    że szczujesz na nas swe szczenięta;
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    I ty półhrabku z Ruskiej Budy
    co Putinowi liżesz zadek,
    sprzedajesz Polskę – tobie kudy
    patriotyzmu trzymać spadek.
    I europejscy marzyciele,
    zebrani w malowniczą trupę
    Z ryżym i miernym kpem na czele,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    I ty fortuny ***********
    ********* uperfumowany,
    Co splendor oraz spleen Londynu
    Nosisz na gębie zakazanej,
    I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,
    A srać chodziłeś pod chałupę,
    Ty, spod Lublina łże-pajacu,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    I wy głupawi niewolnicy,
    sondaży co wam mózg lasują,
    „autorytetów” zwolennicy,
    które naprawdę na was plują.
    I wy warszawskie wykształciuchy,
    co nadstawiacie władzy pupę,
    głosując jak więzienne juchy,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    Wy z komuchami w lewej flance,
    ciągnący z Polski grubą rentę,
    szerzący dziś moralną francę,
    niszczący wszystko to co święte,
    I ty, proroku z TVN-u,
    co mózg związany masz na supeł,
    i w własnym szambie brak ci tlenu.
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę.

    I wy, o których zapomniałem,
    lub pominąłem was przez litość,
    to nie dlatego, że się bałem,
    Ale, że taka was obfitość,
    I ty, cenzorze, co za wiersz ten
    zapewne skażesz mnie na ciupę,
    Iżem się stał świntuchów hersztem,
    Całujcie wy mnie wszyscy w dupę !…
  • ~rob
    (2014-01-22 08:43)
    Czytając te wypociny pseudo patriotów i katolików z PIS boje się o przyszłość tego kraju.Ale jak trzeba było glosować to w domach siedzieli.
  • ~oddajcie co nie wasze
    (2014-01-25 17:29)
    Darmowe coś???Nie chcę od złodziejskiej elyty NIC darmowego!!!Chcę tylko,żeby zwrócili mi to,co mi UKRADLI i nic więcej.Nie żądam od tej hołoty żadnej POkuty,tylko zwrot tego,na co ciężko zapracowałem przez całe życie a co mi bezczelnie UKRADZIONO w białych rękawiczkach.Swoją darmochę to sobie wsadżcie w te wasze pazerne du..ka!Tyle w temacie.
  • ~Peter Zupcofska
    (2014-01-25 16:34)
    Głupio myśleć to jedno, głupio mówić to drugie, ale głupio rządzić to już przesada.
  • ~realistka
    (2014-01-22 14:52)
    Moje dziecko jest w liceum i na wszystkie etapy musiałam sama zapłacić za podręczniki. Nie jestem zainteresowana aby z moich podatków fundowano innym rodzicom darmowy podręcznik. Jeśli iść tropem centralnego zarządzania, to niech premier pogoni z tego kraju zagraniczne koncerny farmaceutyczne i niech produkcji leków podejmą się rządowe ośrodki. Na zdrowiu zależy wszystkim Polakom. Każdy zna ceny leków i wizyt lekarskich.Myślę, że pod takim pomysłem wszyscy chętnie by się podpisali. Darmowy podręcznik to utopia. Przyjdzie zapłacić słone pieniądze za bubel, jak coś jest dla wszystkich to nie ma mowy indywidualizacji nauczania i autorskich programach, bo brak jest możliwości wyboru. Książki i tak nie będą tańsze okaże się, że trzeba kupić różne dodatki zeszyty, papier do ksero, tusze oraz zrzucić się na pomoce do klasy, to wcale nie wyjdzie taniej. Kadra nauczycielska nie udźwignie kosztu samodzielnego przygotowywania i powielania uzupełniających materiałów dla uczniów. Bo kiedy i za co. Teraz wszystko do pracy jest gotowe w zestawach. Sztukowanie tego wyjdzie drożej. Poroniony pomysł, który wpłynie na jakość pracy polskich szkół. Kasa zostanie utopiona, jak w służbie zdrowia, to jest worek bez dna.
  • ~waw
    (2014-01-22 14:14)
    POdczerwień i PALIKOCIARNIA to tylko pjar a i roboty na czarno nie ma a PALIKOCIARNIA OBIECAŁA PRACE w WYBORACH
  • ~paul
    (2014-01-22 11:33)
    ~rob2014-01-22 08:43
    Czytając te wypociny pseudo patriotów i katolików z PIS boje się o przyszłość tego kraju.Ale jak trzeba było glosować to w domach siedzieli.



    Jakim trzeba być półmózgowym gnojem wychowanym na GW, aby pisać takie merytoryczne bzdury jw. Chyba że bieda zagląda do garnka a za takie wpisy dają jakieś grosze na utrzymanie tych wypasionych dóbr kupionych na kredyt obiecany na zielonej wyspie 6 lat temu.
  • ~krotończyk
    (2014-01-22 11:25)
    kłamczuszek pajacyk ten nasz don Donek
  • ~Kazimierz
    (2014-01-22 10:48)
    Tusk obiecał zniesienie abonamentu i słowa dotrzymał ,abonament podrożał to słowa dotrzyma ze da darmowe podręczniki .
  • ~PO to skorumpowana zaraza !
    (2014-01-22 10:35)
    IV ROZBIÓR POLSKIEJ gospodarki właśnie dobiega końca!!! ...
  • ~pisowski pisowiec
    (2014-01-22 09:28)
    Przecież obiecał darmowy PODRĘCZNIK. JEDEN!!!
  • ~mario
    (2014-01-22 09:19)
    Co Tusk wam obieca tego nikt wam nie da.
  • ~marian
    (2014-01-22 08:55)
    1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
    2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki
    zwiększymy emerytury i renty
    3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
    mostów i obwodnic
    4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
    zlikwidujemy NFZ
    5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą
    prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
    6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
    7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
    8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować
    w Polsce
    9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Interne
    10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
  • ~Pinokio
    (2014-01-22 08:35)
    Zostawcie go spokoju bo znowu się wścieknie. On ma na głowie poważniejsze problemy niż wasz głupi podręcznik. Sprawa podstawowa: po pierwsze haratamy dzisiaj w gałę czy nie? Po drugie, dowieźli cygara?
  • ~tyka
    (2014-01-22 08:24)
    Jak zwykle ryży Pinokio
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-01-22 10:33)
    PO + palikot = ciag dalszy syfu, biedy i zlodziejstwa !!!
    ...
  • ~benek
    (2014-01-22 08:12)
    Jeszcze ktoś wierzy w farmazon tuska?
  • ~scyzor
    (2014-01-22 08:08)
    „Z was się śmieję, z was ! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...) Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...) to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...) To wy wywindowaliście to bydle na piedestał ! „

    A. Dołęga-Mostowicz: "Kariera Nikodema Dyzmy"
  • ~Bonk
    (2014-01-22 08:06)
    jak Tusk coś obiecuje to mówi...a lemingi jak zwykle kiwają główkami..
  • ~SZECHTEROWA GNIDA
    (2014-01-22 07:59)
    CUDA NA KIJU

    TO SPECJALNOŚĆ TEGO NIEMCA W 50% , DLA NARODU POLSKIEGO

    GURU W SWOJEJ PARTI , W KTÓREJ ZŁODZIEJOM - ŁAPÓWKARZOM WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE , NIE MÓWIĄC O GŁOWIE

    W PONAD 90 % WYBRANIEC WŚRÓD SKAZANYCH A WYPOCZYWAJĄCYCH W WIĘZIENIACH , etc.

Może zainteresować Cię też: