Zawód: znawca biznesu. Doświadczenie nie jest wymagane

| Aktualizacja:

Szefowie akademickich inkubatorów przedsiębiorczości, choć sami decydują, kto ma szansę na biznes, doświadczenie w tej materii mają niewielkie.

wróć do artykułu
  • ~Przemysław Sola fanpage
    (2017-12-13 08:37)
    Przmysław Sola z Gdańska połorzył wszystkie biznesy, które prowadził. Ta opisywana w artykule firma odzieżowa na spółkę z Karoliną Musielewicz managerem AiP też już nie działa. To nieudacznik i zawistny typ. Taki żałosny typ ma doradzać komukolwiek????? On zamiast pomagać szkodzi. Unikajcie AIP jak najszerszym łukiem a szcsgulnie tego w trójmiescie. Sola to kawał sk....syna
  • ~wniklany
    (2014-01-13 13:22)
    Nie jest to fair podejście, oceniać efekty powinniśmy po efektach działania, a nie po przeszłości moim zdaniem, a informacja o ilości projektów w danym inkubatorze coś chyba też pokazuje…
  • ~startup
    (2014-01-13 14:14)
    ja działam w AIP i dyrektor mojego inkubatora zawsze potrafi mi pomóc i doradzić. Nie interesuje mnie czy sam prowadził firmę z sukcesem czy też nie.
  • ~autor
    (2014-01-13 17:16)
    To trochę tak, jakby oceniać trenera piłkarskiego po jego karierze jako zawodnika... Tekst dość jednostronny.
  • ~firma z AIP
    (2014-01-13 20:50)
    Byłem w inkubatorach przez prawie dwa lata. Znam co prawda tylko swój, ale jeżeli w każdym działają podobne osoby, to w życiu bym im nie zarzucił, że nie mają doświadczenia czy nie są praktykami - zachęcam autora, aby sam spróbował swoich sił w biznesie i przekonał się ile razy trzeba upaść, żeby nauczyć się latać.

    Ale tacy wolą grzać tyłki na etatach i tylko wytykać potknięcia innym.
  • ~Patrycja
    (2014-01-13 22:16)
    To autorka artykułu nie przeszła przez selekcję AIP Seed Capital czy też ktoś jej bliski? Myślę, że nie będzie trudno do tego dociec :)
    PS Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, a nie akademickich inkubatorów przedsiębiorczości - to nazwa własna, pani Beato.
  • ~Magda
    (2014-01-13 22:34)
    Artykuł oparty na domysłach, nie bazujący na niczym konkretnie. Przytaczane argumenty w stylu: "na swoim koncie zamykanie biznesu ma Katarzyna Owczarz, (...) jeden biznes musiała zamknąć" w żaden sposób nie potwierdzają tezy autora, wręcz przeciwnie. Takie czasy, że jedne biznesy się zamyka, inne otwiera. I niejednokrotnie "mądrzejszy" i bardziej doświadczony jest ten, kto potrafi się w porę wycofać.
    Nie bardzo rozumiem intencji autora ponieważ tekst generalnie przywołuje same "pozytywne" przykłady - jeden dyrektor prowadzi przecież firmę doradczą, drugi projektuje strony, inny zaś zajmuje się innowacyjnością..
    Sama prowadzę firmę w AIP Katowice, przez cały czas funkcjonowania w Inkubatorach ZAWSZE mogłam liczyć na pomoc swojego Dyrektora. Nie odniosłam wrażenia że, jak pisze autor, "doświadczenie w tej materii ma niewielkie". Wręcz przeciwnie - cenne wskazówki, nowatorskie porady i jego wsparcie potwierdzają, że znajduje się na właściwym miejscu.
    Bardzo nie w porządku ze strony autora, że nie wysilił się, żeby dotrzeć do osób prowadzących firmę w Inkubatorach - czyli do tych, którzy o pracy swojego przełożonego mogliby powiedzieć najwięcej. Może wówczas artykuł byłby mniej stronniczy.
  • ~Michał
    (2014-01-13 23:04)
    Bardzo stronniczy artykuł, pełen niedomówień i informacji najzwyczajniej nieprawdziwych (znam jednego Dyrektora AIP i informacja o nim nie pokrywa się z prawdą). Dyrektor Inkubatora nie musi być CEO Apple by móc sprawnie i skutecznie pełnić swoją funkcję. Mam wrażenie, że tekst powstał na zasadzie - mam bulwersującą tezę, dopasuję do niej przykłady.

    Btw - Autorce polecam umówić się na mentoring... z pewnością w AIP znajdzie się osoba z większym doświadczeniem w prasie, która udzieli jej wielu porad.
  • ~arratto
    (2014-01-13 23:10)
    Ktoś po prostu zapłacił tej Pani za napisanie gniota o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości :-) Poza tym dla mnie to Pani Beata kreuje się na wybitnego znawcę biznesu, którym de facto nie jest - jak nim może być skoro pracuje bidulka na etacie. Pani Beato - proszę nie wypowiadać się na tematy o których nie ma Pani pojęcia - to dla dobra innych i przede wszystkim Pani, gdyż oszczędza sobie Pani kpin i miana ignorantki :-). Proszę pisać o polityce - tutaj manipulowanie wypowiedziami wychodzi całkiem sexy :-)
  • ~Piotr
    (2014-01-14 00:32)
    Czy P. Beacie AIP wyrządziło jakąś przykrość? Dawno nie czytałem tekstu z tak negatywnym, z góry narzuconym czytelnikom nastawieniem. Czy Pani ma jakiekolwiek doświadczenie w biznesie, że krytykuje Pani innych? Czy prowadziła Pani kiedyś jakiś pion w AIP i sprawdziła jak cenny jest to twór dla ambitnych odważnych ludzi? To co się tu czyta jest po prostu nieprofesjonalne i żenujące. Osobiście jako przedsiębiorca spod szyldu AIP Katowice mogę z czystym sumieniem polecić ich usługi i możliwości jakie dają. Artykuł uważam za sponsorowany.
  • ~start-up
    (2014-01-14 08:48)
    No i Pani Beata Tomaszkiewicz niestety nie popisała się. To, co Pani "spłodziła", nijak się ma do rzeczywistości. To, że ktoś zamknął firmę, nie oznacza, że nie zna się na jej prowadzeniu i nie potrafi skutecznie doradzać tym, którzy doświadczenia jeszcze nie mają. Nie oznacza to również braku wiedzy teoretycznej, którą przekładać można na praktykę nie tylko u siebie, ale w dziesiątkach startupów, które rozwinęły i rozwijają się dalej w każdym z AIP.
  • ~StartUp z Wrocławia
    (2014-01-17 14:38)
    Pani Beato od kiedy AIP ma swój Inkubator przy Uniwersytecie Wrocławskim??? a nie chwila... nie ma ;) We Wrocławiu Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości mają swój Inkubator przy Uniwersytecie Ekonomicznym i Wyższej Szkole Bankowej, a dyrektorem nie jest Justyna Ratajczyk tylko Tomasz Sajewski.
  • ~Przemysław Solą fanpage II
    (2017-12-13 08:50)
    Przemysław Sola z AIP Ggańsk prowadzi firmę doradczą Przemysław Solą Interim Management ? Ten nieudacznik komukolwiek chce doradzać. Położył wszystkie biznesy jakie prowadził i siedzi na etacie od 2007 w AIP. Chłopiec z zaburzonym ego który udaje wielkiego managera w AIP Gdańsk i Busines Link w Gdańsku a jak ma się z tobą spotkać aby pomów w bierząco działalności w ramach AIP to zapomnij!!!!!!!!!

Może zainteresować Cię też: