Sześciolatki do szkoły na raty. "To wyłom w reformie, której nie będzie"

| Aktualizacja:

Donald Tusk ogłosił zmiany w reformie przewidującej obowiązkowe posyłanie sześciolatków do pierwszej klasy. W przyszłym roku będzie to dotyczyło dzieci urodzonych między styczniem a lipcem. Czy to załatwi sprawę? "To jest kolejny wyłom w reformie, która nie wejdzie w życie" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.

wróć do artykułu
  • ~Mania
    (2013-06-21 08:32)
    "w przyszłym roku do szkoły obowiązkowo pójdą sześciolatki urodzone między styczniem a lipcem. Natomiast młodsze dzieci, czyli urodzone w drugiej połowie roku, będą miały ten obowiązek dopiero w roku 2015." Mnie uczono, że pierwsza połowa roku jest między styczniem a czerwcem,a tu nagle taka zmiana.
  • ~dziadek
    (2013-05-20 10:27)
    Towarzyszu I sekretarzu Tuseku,
    odwalcie się od moich wnuczek !!!
  • ~profesor
    (2013-05-05 07:55)
    Wszysko sie zgadza. Dzieci 6 letnie nie powinny zaczynać nauki w szkole, ale to kolejny rok, gdy burzy się organizację pracy szkoły. Sytuacja nie dotyczy dużych szkół, ale w małych wiejskich szkołach gdzie jest mało dzieci z rocznika dochodzi do sytuacji, że w klasie może być 5 uczniów. I co wtedy? Nauczyciel nie ma pracy, a dzieci dowożone sa do sąsiedniej szkoły. Czy to w porządku?
  • ~rodzic
    (2013-05-02 12:21)
    Mój synek jest z 27 lipca i w życiu nie zgodzę się, żeby jako 6 latek poszedł do 1 klasy. Uważam, że to TOTALNA IGNORANCJA ZE STRONY RZĄDU i WYJĄTKOWO PERFIDNE wprowadzanie naszych dzieci wcześniej w TRYBY OBOWIĄZKÓW I PRACY ZAWODOWEJ. NIE, NIE i JESZCZE RAZ NIE!!!
    ZMNIEJSZCIE SOBIE PENSJE, PREMIE I DODATKI to wtedy pojawią się pieniądze w budżecie i ODPIER...CIE SIĘ OD NASZYCH DZIECI!!!
  • ~maks
    (2013-05-01 10:47)
    a RPO co na to?
  • ~mama dziecka 2008.04.25
    (2013-04-30 00:41)
    a na moim dziecku z 25.04 to mozna ekspeprymentwać, tak?
  • ~biedni, mali ludzie
    (2013-04-29 19:17)
    Partia potrzebuje mas pracujących, więc "reforma" musi być. Partia wie lepiej. Członkowie wszystkich partii to grupa około 300 tys. ludzi, natomiast wolnych i bezpartyjnych obywateli głosujący jest 30 mln. Partię trzeba wyżywić, a dzieci w kołchozie edukacyjnym odnajdą "tożsamość" państwową.
  • ~Tak dla referendum
    (2013-04-29 11:56)
    Nikt tu nie zabranie wysyłania 6 latków do szkół. Walczymy o prawo wyboru. Wszyscy wypowiadający się za wysłaniem 6 latków do szkoły sami o tym zdecydowali na podstawie swoich obserwacji jak rozwija się ich dziecko i czy jest gotowe by pójść do szkoły więc i nam nie odbierajcie takiej możliwości.
    DAJCIE NAM PRAWO WYBORU
  • ~REFERENDUM
    (2013-04-29 11:50)
    Zbierajmy podpisy, mogą się podpisywać wszyscy mający prawo wyborcze, nie tylko rodzice jak uważa większość ludzi. DAJCIE NAM PRAWO WYBORU
    www.rzecznikprawrodzicow.pl
  • ~Mama 6latka
    (2013-04-28 21:34)
    Jestem wściekła mam syna z 25 czerwca i napewno nie zapiszę go do szkoły w wieku 6 lat bo to głupota. Niech nasz premier odda swoje zarobki a rząd premię a nie posyłają małe dzieci żeby na nie pracowały już rok wcześniej. Już gimnazja to poronjony pomysł kto choć raz był w szkole to wi o czym mowa. Małe dzieci są jak w dżugli obleganej wulgarnymi młodymi ludzmi, dzieci się boją chodzić po szkole. Powinni decydować rodzice
  • ~zyx
    (2013-04-27 23:34)
    Jaki to ma sens, skoro jakość nauczana jest coraz gorsza? (patrz artykuł o stadzie baranów). Lepiej posyłać do szkoły od 9. roku życia, ale poprawić jakość kształcenia.
  • ~marta
    (2013-04-27 19:21)
    Zmiany odnośnie edukacji szkolnej dzieci z rocznika 2008 zostały wprowadzone stanowczo zbyt późno! Mam dziecko urodzone w X.2008. Ponieważ byłam pewna, że od września musi iść do zerówki, więc zapisałam ją do szkoły. Teraz okazuje się, że może zostać w przedszkolu, ale listy w przedszkolach są zamknięte, rekrutacja jest zakończona. Jak można robić taki bałagan?
  • ~magro9
    (2013-04-27 10:30)
    tak, tak w klasach 1-3 nie więcej niż 25 dzieci, a począwszy od klasy czwartej w ramach oszczędności połączymy klasy i nagle zamiast trzech klas np. po 20 uczniów, będą dwie klasy po 30 osób, bo przecież obietnica dotyczyła klas 1-3, sprytne... i to ma niby uspokoić rodziców?
  • ~lis
    (2013-04-27 09:20)
    na stalina w latach 50tych nazywaho czerwonom zarazom,i ta czerwona zaraza przeniosla sie na siedemnastom republike
  • ~lis
    (2013-04-27 09:16)
    takich jaj nawet za komunistow nie bylo
  • ~MATKA
    (2013-04-27 09:14)
    Nasze przedszkola nie robią nic, żeby przygotować dzieci 5 letnie do szkoły!-bo ponoć nie mogą Moja córka umie tyle ile ją sama nauczyłam.W przedszkolu ćwiczą tylko zabawy. Niestety rodzice od rana do nocy są w pracy,bo taką mamy politykę prorodzinną.Szkoły też są nieprzygotowane...I jak to wróży przyszłości naszych dzieci?Tak wyglądają reformy w naszym kraju...
  • ~lis
    (2013-04-27 09:09)
    hanka w koncie p i c k e drapie kto mio dzisiaj da PO kapie
  • ~Masakra
    (2013-04-27 08:03)
    Szk, Hanka i jabłuszko...Wypowiedziała się grypa ekspertów. Pewnie to emeryt, stara panna i bezrobotny,,, którzy ze szkołą ostatni raz mieli styczność wieki temu. Dotyczy Was ten problem? Macie dzieci z rocznika 2008? Nosiliście 6 kg książek dziennie w wieku 6 lat? Guzik na ten temat wiecie a zabieracie głos. jak Ci sie tak podoba w Stanach to emigruj. W dzisiejszej szkole dzieci ucza się GŁUPOT, bo nienormalne jest aby program lekcj przyrody dla ucznia klasy III szkoły podstawowej zawierał lekcje dotyczące budowy pralki automatycznej czy schematu centralnego ogrzewania. Pomyślcie zanim zabierzecie głos
  • ~wieczna niepewność
    (2013-04-27 07:45)
    Mąż jest dyr. szkoły podstawowej i on dopiero ma dylemat.Raz 6 latki idą do szkoły ,raz nie .A przecież dla tych dzieci trzeba utworzyć zaplecze ,klasy,zatrudnić nauczyciela,ilość dzieci w klasie też musi być odpowiednia itd,,A to jest przecież już po ostatnim dzwonku.A nasz premier jak żongler,co konferencja prasowa to inne rozwiązania.Szkoda tylko dzieci.
  • ~iga
    (2013-04-27 07:27)
    Pomysł ściągnięty z USA jak i inne rzeczy w tej tak,, zwanej reformie'. Tylko tam są do tego bardzo dobrze przygotowani, u nas niestety nie.

Może zainteresować Cię też: