Urlopy zdrowotne nauczycieli zawieszone do odwołania. "Władza nas lekceważy"

| Aktualizacja:

Od 1 stycznia ponad 600 tys. nauczycieli nie może starać się o wolne w celu poratowania zdrowia. – Władza nas lekceważy – komentują pedagodzy

wróć do artykułu
  • ~Obywatel
    (2018-01-04 10:04)
    DOJNA ZMIANA szanuje siebie, suwerena ma głęboko w ....
  • ~Mateo, drukuj to co Beata nie wydrukowała
    (2018-01-05 00:27)
    Nie opublikowali rozporządzenia? Oj tam, oj tam, wyrok TK już dwa lata czeka na opublikowanie.
  • ~pisane niepisane prawo
    (2018-01-04 10:33)
    Znam niewielką szkołę gdzie rotacyjnie nauczyciele po kolei idą na "urlop zdrowotny". Nieważne czy chory czy zdrowy.
  • ~dyr.szkoły
    (2018-01-04 10:21)
    zlikwdować te urlopy- tylko nieliczni naprawdę chorzy z nich korzystają
  • ~korwin
    (2018-01-04 10:23)
    NASTĘPNA PRZEPRACOWANA GRUPA ZAWODOWA ŚMIECHU WARTE !!!!!!!!!!!
  • ~jagoda
    (2018-01-08 12:24)
    Moi drodzy!!! Zaznaczam ,że nie mam nic wspólnego z nauczycielami, pedagogiką itp... Czytam te Wasze komentarze i zwróciłam główną uwagę na JAD występujący w narodzie. Zastanawiam się nad tym KTÓRA OSOBA PISZĄCA zrezygnowałaby z tych przywilejów gdyby takie miała w swoim zakładzie pracy??? Kto z Was oddałby dobrowolnie urlop, pieniądze ....??? Najbardziej przykre jest to, że każdy z WAS wyrwałby ostatni kawałek chleba osobie,która miałaby lepiej obłożoną kanapkę. Nasz naród jest KATOLICKI, wierzący i z pewnością 90% z Was deklaruje się jako osoby wierzące i praktykujące, a zazdrościcie każdemu, kto ma od Was lepiej, oceniacie czyjąś pracę ( nie mając o niej pojęcia) . Jesteście zawistni, zazdrośni, zupełny brak szacunku do drugiego człowieka ( bo jak można szanować kogoś kto ma lepiej)???Jesteście EGOISTAMI szukającymi tylko własnego dobra !!! Szufladkujecie ludzi - przylepiając etykietki, krytykę i ocenę!!! Następnym razem zanim zaczniecie pisać zadajcie sobie pytanie; z czego sami możecie zrezygnować , co oddać, a przede wszystkim jaka jest WASZA uczciwość !!!!
  • ~ tylko troszeczkę zazdrosny
    (2018-01-04 11:16)
    Niejeden chciałby mieć tyle wolnego w ciągu roku co nauczyciele... Ale co tam, niech odpoczną.
  • ~ to apetyt unieszczęśliwia
    (2018-01-04 10:41)
    My mamy szkołę katolicką, w której nauczyciele nie podlegają Karcie Nauczyciela, nie mają żadnych przywilejów, 26 dni urlopu w roku, pensje przynajmniej 1/3 niższe niż w szkołach państwowych,wyższe pensum, urlopu zdrowotnego nie ma, i nikt nie jęczy.
  • ~wojtek
    (2018-01-05 07:23)
    koniec oszustwa,, URLOP DLA CHORYCH A NIE NA ODPOCZYNEK. MOI ZNAJOMI Z TAKICH URLOPOW KORZYSTALI A ZDROWIEM TRYSKALI
  • ~ziutka
    (2018-01-08 20:36)
    Każdy z Was mógł zostać NAUCZYCIELEM, artystą, lekarzem, prawnikiem, górnikiem, rzeźnikiem, ekonomistą, żołnierzem itd...........Któremu z tych zawodów NIE przyczepilibyście łaty????? Odpowiedź jest prosta ------ temu,który sam wykonujecie!!!!! A kto z Was oddałby swoje przywileje ????? Odpowiedź jest jeszcze prostsza ----- nikt !!!! Więc pytam SKĄD W WAS TYLE JADU ?????
  • ~Hurrem
    (2018-01-05 00:54)
    Nauczyciele powinni mieć dni urlopow tak jak wszyscy (prawie wszyscy),czyli 26dni.Byczą się cale wakacje i za nic nie robienie biora kase.I jeszcze domagają się urlopu zdrowotnego rocznego,smiechu warte.To nie prawda ze nauczyciele malo zarabiaja i jeszcze placza ze malo maja.Nie dosyc ze pracują 18h w tygodniu to chca wiecej kasy i odpoczynku.Za co,pytam sie za co
  • ~Luśka
    (2018-01-07 22:00)
    Nikt nikomu nie zabrania studiować i być nauczyczycielem. Szkoda się denerwować na to co ludzie piszą. Czemu tyluw ludziach złości i nienawiści i zazdrości. Ludzie zacznijcie się sami najpierw lubieć, tolerować i akceptować a będziecie inaczej patrzeć na świt.
  • ~jak uczylem to POratowywalem sie w ferie i wacacje na roli
    (2018-01-04 11:31)
    POratowania ?
  • ~xxxx
    (2018-01-08 00:01)
    to wychowujcie rozpieszczone dzieci 30 lat to zobaczycie...
  • ~!234
    (2018-01-06 23:03)
    Wprowadzić komisje orzecznicze dla uczniów, których rodzice ubiegają się o indywidualne nauczanie-80% to są sprawy bezzasadne. Tu jest marnowanie pieniędzy podatnika! Sprawdzać zwolnienia lekarskie - mnóstwo wydawanych bezzasadnie, najbezpieczniej od psychiatry. Urlopy zdrowotne - ze swoimi dziećmi nie możecie wytrzymać, nie możecie zdyscyplinować, a nauczyciele na lekcji mają ponad 30 rzadko umotywowanych uczniów. Ludzie, nie wiecie, co piszecie. Pójdźcie do szkoły, posiedźcie na lekcjach, popatrzcie na swoje dzieci. Gwarantuje, że po paru dniach będziecie mieli dość po kokardy.
  • ~Mnl
    (2018-01-07 14:24)
    Każdy nsuczyciel może fizycznie wygląda zdrowo ale psychika.glos .sluch na wykonczeniu.Obecnie dzieci zatrute rtecia.alumininum są niedosniesienia.Rodzice coraz bardziej narcystyczni i roszczeniowi.Nadmiar nauc ycieli i reformy wykonczaja wraz z 20 ponad dzieciakami w klasiw każdego nawet z żelaza czlowieka.Ilość różnych zebrań odoraw dzualan spolecznych tez ogromna dla nauczycieli.Pensjetez niezbyt rewelacyjnw.Jedna godzina z klasa to 5 godxin w innej pracy.
  • ~Przeciw
    (2018-01-08 07:27)
    Wychowawczyni mojej córki stara się o urlop zdrowotny (3 klasa podstawówki). Pani jest już leciwa i grunt jej się pod nogami pali bo miała kilka skarg na "metody jej pracy" u dyrekcji. Jeszcze w zeszłym roku była zdrowa jak dąb a w tym nie ma miesiąca żeby nie była na L4. Wszystko fajnie, tylko dzieci zostały bez wychowawcy. Nauczyciel to zawód zaufania publicznego... podobno...
  • ~Tyle!!!
    (2018-01-07 15:27)
    I bardzo dobrze mlode osoby zdrowe ida na uropy.a inni tyraja ciezko i maja 26dni urlopu lub L4.do wyboru!!!Zlikwidowac te urlopy.tak maja malo godz.tygodniowo.feriw.wakacje.przerwy swiateczne etc.
  • ~Sprawiedliwie
    (2018-01-08 01:36)
    To nie jedyna grupa zawodowa, która ma kontakt z dziećmi....a co ze szpitalami pediayrycznymi? Czy personel medyczny z oddziałów pediatrycznych, analogicznie nie powinien mieć możliwości skorzystania z rocznego urlopu zdrowotnego?....To prlowski przywilej, który dawno powinien być zlikwidowany,bo jest nagminnie nadużywany!!!!
  • ~nik
    (2018-01-07 23:54)
    idą na urlop zdrowotny, a potem remontują mieszkanie :D ściema

Może zainteresować Cię też: