Urlopy zdrowotne nauczycieli zawieszone do odwołania. "Władza nas lekceważy"

| Aktualizacja:

Od 1 stycznia ponad 600 tys. nauczycieli nie może starać się o wolne w celu poratowania zdrowia. – Władza nas lekceważy – komentują pedagodzy

wróć do artykułu
  • ~Misia
    (2018-01-11 09:40)
    Zniesz urlopy zdrowotne dla nauczycieli! Inni też ciężko pracują i urlopów nie mają.
  • ~Konin
    (2018-01-10 13:47)
    Szanowni Państwo! To jest skandal, żeby grupa zawodowa, która ma wolne w okresach międzyświątecznych oraz wakacje i ferie świąteczne żądała urlopów zdrowotnych. Oprócz tego ich tygodniowy czas pracy wynosi od 18 do 25 godzin, gdzie większość grup zawodowych ma 40. ZLIKWIDOWAĆ URLOPY ZDROWOTNE DLA NAUCZYCIELI!!!! Mało tego, płacone mają 100% swojej pensji - I TO JEST PODWÓJNY SKANDAL!!!
  • ~df
    (2018-01-09 00:53)
    Pisowskie cwiercinteligenty hahaha.
  • ~Belfer
    (2018-01-08 20:56)
    Wreszcie
  • ~ziutka
    (2018-01-08 20:36)
    Każdy z Was mógł zostać NAUCZYCIELEM, artystą, lekarzem, prawnikiem, górnikiem, rzeźnikiem, ekonomistą, żołnierzem itd...........Któremu z tych zawodów NIE przyczepilibyście łaty????? Odpowiedź jest prosta ------ temu,który sam wykonujecie!!!!! A kto z Was oddałby swoje przywileje ????? Odpowiedź jest jeszcze prostsza ----- nikt !!!! Więc pytam SKĄD W WAS TYLE JADU ?????
  • ~jagoda
    (2018-01-08 12:24)
    Moi drodzy!!! Zaznaczam ,że nie mam nic wspólnego z nauczycielami, pedagogiką itp... Czytam te Wasze komentarze i zwróciłam główną uwagę na JAD występujący w narodzie. Zastanawiam się nad tym KTÓRA OSOBA PISZĄCA zrezygnowałaby z tych przywilejów gdyby takie miała w swoim zakładzie pracy??? Kto z Was oddałby dobrowolnie urlop, pieniądze ....??? Najbardziej przykre jest to, że każdy z WAS wyrwałby ostatni kawałek chleba osobie,która miałaby lepiej obłożoną kanapkę. Nasz naród jest KATOLICKI, wierzący i z pewnością 90% z Was deklaruje się jako osoby wierzące i praktykujące, a zazdrościcie każdemu, kto ma od Was lepiej, oceniacie czyjąś pracę ( nie mając o niej pojęcia) . Jesteście zawistni, zazdrośni, zupełny brak szacunku do drugiego człowieka ( bo jak można szanować kogoś kto ma lepiej)???Jesteście EGOISTAMI szukającymi tylko własnego dobra !!! Szufladkujecie ludzi - przylepiając etykietki, krytykę i ocenę!!! Następnym razem zanim zaczniecie pisać zadajcie sobie pytanie; z czego sami możecie zrezygnować , co oddać, a przede wszystkim jaka jest WASZA uczciwość !!!!
  • ~qwas
    (2018-01-08 09:19)
    ZWIĄZEK FRYZJERSTWA POLSKIEGO domaga się urlopów dla poratowania zdrowia dla fryzjerów.
  • ~Elki
    (2018-01-08 08:09)
    I bardzo dobrze że im zabieraja sa zawody dużo cięższe i tam nie maja takich urlopów a oni dość ze w roku maja wiecznie wolne to jeszcze rok im przysługiwał porażka
  • ~LH
    (2018-01-08 07:34)
    Zawieszone, za wszelkie przestępe zbrodnie przeciwko ludności w Polsce, powinny zostać psidzie gdiny, mdeny, swurkysnyy! A ich wszelkie rodzinne mienie i konta bankowe powinno się zająć na poczet rekompensaty środków Skarbu Państwa, rozpindalanych przez psidzielców na ich łapówki publiczne i szaleństwa.
  • ~Przeciw
    (2018-01-08 07:27)
    Wychowawczyni mojej córki stara się o urlop zdrowotny (3 klasa podstawówki). Pani jest już leciwa i grunt jej się pod nogami pali bo miała kilka skarg na "metody jej pracy" u dyrekcji. Jeszcze w zeszłym roku była zdrowa jak dąb a w tym nie ma miesiąca żeby nie była na L4. Wszystko fajnie, tylko dzieci zostały bez wychowawcy. Nauczyciel to zawód zaufania publicznego... podobno...
  • ~Sprawiedliwie
    (2018-01-08 01:36)
    To nie jedyna grupa zawodowa, która ma kontakt z dziećmi....a co ze szpitalami pediayrycznymi? Czy personel medyczny z oddziałów pediatrycznych, analogicznie nie powinien mieć możliwości skorzystania z rocznego urlopu zdrowotnego?....To prlowski przywilej, który dawno powinien być zlikwidowany,bo jest nagminnie nadużywany!!!!
  • ~xxxx
    (2018-01-08 00:01)
    to wychowujcie rozpieszczone dzieci 30 lat to zobaczycie...
  • ~nik
    (2018-01-07 23:54)
    idą na urlop zdrowotny, a potem remontują mieszkanie :D ściema
  • ~Luśka
    (2018-01-07 22:00)
    Nikt nikomu nie zabrania studiować i być nauczyczycielem. Szkoda się denerwować na to co ludzie piszą. Czemu tyluw ludziach złości i nienawiści i zazdrości. Ludzie zacznijcie się sami najpierw lubieć, tolerować i akceptować a będziecie inaczej patrzeć na świt.
  • ~Tyle!!!
    (2018-01-07 15:27)
    I bardzo dobrze mlode osoby zdrowe ida na uropy.a inni tyraja ciezko i maja 26dni urlopu lub L4.do wyboru!!!Zlikwidowac te urlopy.tak maja malo godz.tygodniowo.feriw.wakacje.przerwy swiateczne etc.
  • ~Mnl
    (2018-01-07 14:24)
    Każdy nsuczyciel może fizycznie wygląda zdrowo ale psychika.glos .sluch na wykonczeniu.Obecnie dzieci zatrute rtecia.alumininum są niedosniesienia.Rodzice coraz bardziej narcystyczni i roszczeniowi.Nadmiar nauc ycieli i reformy wykonczaja wraz z 20 ponad dzieciakami w klasiw każdego nawet z żelaza czlowieka.Ilość różnych zebrań odoraw dzualan spolecznych tez ogromna dla nauczycieli.Pensjetez niezbyt rewelacyjnw.Jedna godzina z klasa to 5 godxin w innej pracy.
  • ~!234
    (2018-01-06 23:03)
    Wprowadzić komisje orzecznicze dla uczniów, których rodzice ubiegają się o indywidualne nauczanie-80% to są sprawy bezzasadne. Tu jest marnowanie pieniędzy podatnika! Sprawdzać zwolnienia lekarskie - mnóstwo wydawanych bezzasadnie, najbezpieczniej od psychiatry. Urlopy zdrowotne - ze swoimi dziećmi nie możecie wytrzymać, nie możecie zdyscyplinować, a nauczyciele na lekcji mają ponad 30 rzadko umotywowanych uczniów. Ludzie, nie wiecie, co piszecie. Pójdźcie do szkoły, posiedźcie na lekcjach, popatrzcie na swoje dzieci. Gwarantuje, że po paru dniach będziecie mieli dość po kokardy.
  • ~ooptyk26
    (2018-01-06 20:25)
    Skierowanie dla podratowania zdrowia to tylko do gazu i elektrociepłowni nieroby.Autor nie bierze odpowiedzialności za wyżej wymienione sugestie; wypowiedź ta ma charakter nie sugestywny i nie może być brana pod uwagę jako nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Wszelkie niezrozumienie informacyjnego/humorystycznego [niepotrzebne skreślić] charakteru wypowiedzi wynikające z braku poszanowania dla prawa i/lub godności ludzkiej, jest poza zasięgiem kompetencji autora. Pozdrawiam
  • ~wojtek