Rządowy podręcznik dla pierwszoklasistów

X

Ministerstwo Edukacji chce zlikwidować termin ogłaszania list podręczników. Dotychczas dyrektorzy szkół musieli je zgłaszać do 15 czerwca.

Szefowa resortu Joanna Kluzik-Rostkowska uzasadniała w radiowej Jedynce, że termin ten nie ma uzasadnienia z punktu widzenia nauczycieli. Przekonywała, że jest to data, która służy tylko wydawcom. 16 czerwca wiedzieli oni dokładnie ile jakich podręczników trzeba wydrukować. Ministerstwo pracuje jednak nad tym, by przepis ten zlikwidować.

Resort edukacji zamierza opracować zupełnie nowy - rządowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że w maju będzie on już gotowy w wersji elektronicznej. Zgodnie z rządowym pomysłem darmowe podręczniki dla pierwszoklasistów mają być własnością szkoły. Będą służyły przez kilka lat. Szkoła będzie je wypożyczać uczniom przez przynajmniej trzy roczniki.

Nowy podręcznik będzie opłacać budżet państwa.

Udostępnij na Facebooku
  • ~naiwni wymarli
   2014-02-27 08:50
   Jaki Rządowy!!!.Za ten podręcznik zapłacimy my podatnicy.Tusk robi sobie naszym kosztem PR przed wyborczy!!!
  • ~naiwni wymarli
   2014-02-27 08:50
   Jaki Rządowy!!!.Za ten podręcznik zapłacimy my podatnicy.Tusk robi sobie naszym kosztem PR przed wyborczy!!!
  • ~Julia
   2014-03-03 20:47
   Jakość takiego "podręcznika" pozostaje pod ogromnym znakiem zapytania.
   Nauczyciele biją na alarm. Czy chodzi nam o powrót do edukacji z czasów komuny? Elementarz i zeszyty?
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.