Zgodnie z kalendarzem opublikowanym na stronie internetowej CKE, sprawdzian dla szóstoklasistów przeprowadzony będzie 5 kwietnia. Uczniowie kończący szkołę podstawową, którzy nie będą mogli przystąpić do sprawdzianu w tym dniu z powodów zdrowotnych lub losowych, będą mogli zrobić to w drugim terminie - 7 czerwca.

Reklama

5 kwietnia będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych.

Egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 12-14 kwietnia. 12 kwietnia uczniowie będą rozwiązywać test z wiedzy humanistycznej, 13 kwietnia - z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a 14 kwietnia - z języka obcego nowożytnego. Drugi termin egzaminu, dla tych gimnazjalistów, którzy nie będą mogli go zdawać w kwietniu, wyznaczono w dniach 6-9 czerwca.

12-14 kwietnia będą dniami wolnymi od zajęć w gimnazjach.

Egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja, a egzaminów ustnych do 27 maja.

Reklama

4 maja przeprowadzony będzie egzamin pisemny z języka polskiego. Rano (o godz. 9) przystąpią do niego maturzyści zdający na poziomie podstawowym, a po południu (o godz. 14) na poziomie rozszerzonym. 5 maja będzie egzamin z matematyki: rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony, a 6 maja egzamin z języka angielskiego: rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony.

Na 9 maja rano wyznaczono egzamin pisemny z wiedzy o społeczeństwie (oba poziomy), po południu - z historii sztuki (oba poziomy). 10 maja odbędzie się rano egzamin z biologii (oba poziomy), po południu z historii muzyki (oba poziomy); 11 maja - rano z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, po południu z niemieckiego na poziomie rozszerzonym; 12 maja - rano z fizyki i astronomii (oba poziomy), po południu z filozofii (oba poziomy); 13 maja - rano z geografii (oba poziomy), po południu - z wiedzy o tańcu (oba poziomy).

Reklama



16 maja będzie egzamin z języka rosyjskiego - rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony; 17 maja - rano z informatyki (oba poziomy), po południu - z łaciny i kultury antycznej (oba poziomy); 18 maja rano - z historii (oba poziomy), po południu - z chemii (oba poziomy); 19 maja - z języka francuskiego: rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony; 20 maja - z języka hiszpańskiego: rano poziom podstawowy, po południu rozszerzony; 23 maja - z języków mniejszości narodowych, języka kaszubskiego i języka włoskiego (poziomy podstawowe rano, rozszerzone po południu).

Termin egzaminów pisemnych z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych wyznaczono na 24 maja.

Szczegółowy kalendarz dotyczący ustnych egzaminów maturalnych ustalają szkolne komisje egzaminacyjne.

Dodatkowe terminy pisemnych egzaminów maturalnych wyznaczono na dni: 6-21 czerwca.

Maturalne egzaminy poprawkowe pisemne przeprowadzone będą 23 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 22-26 sierpnia.

4-6 maja będą dniami wolnymi w szkołach ponadgimnazjalnych kończących się maturą.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe przeprowadzone zostaną w styczniu i czerwcu. 18 stycznia przeprowadzony będzie egzamin pisemny dla absolwentów wszystkich ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, którzy ukończą szkołę w styczniu; w dniach 19-21 stycznia - egzamin praktyczny dla absolwentów techników i szkół policealnych, a w dniach 25 stycznia-11 lutego - dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych.

Egzamin pisemny potwierdzający kwalifikacje dla absolwentów wszystkich typów ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, którzy ukończą szkołę w czerwcu, przeprowadzony będzie 13 czerwca; egzamin praktyczny dla absolwentów techników i szkół licealnych - w dniach 14-17 czerwca, a praktyczny dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych - od 21 czerwca do 5 sierpnia.

Szczegółowy kalendarz egzaminacyjny w roku szkolnym 2010/2011 dostępny jest na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.