Sezon urlopowy już na ukończeniu. Pora zatem pomyśleć o zbliżającym się wielkimi krokami kolejnym roku szkolnym. A początek nauki to dla dorosłych niemałe wydatki. Ciężarem ich sfinansowania (jeżeli po wakacyjnych wojażach domowy budżet świeci pustkami) możemy podzielić się z bankiem. A że czasy sprzyjają poszukiwaniom, wyjątkowych ofert specjalnych jest w czym wybierać. Przyjrzyjmy się zatem bliżej najkorzystniejszym ofertom promocyjnym.

1)  "Max Pożyczka Mini Ratę" – dostępna w PKO Banku Polskim, w ramach której w stałej ofercie banku znajdują się dwie równolegle obowiązujące propozycje specjalne. W pierwszej – klienci, którzy są zainteresowani kwotą do 3 000 zł spłacanej w 12 ratach z obowiązkowym pakietem ubezpieczeniowym mogą liczyć na oprocentowanie 6,99 proc. W drugiej zaś opcji, dla kwot pożyczki powyżej 3 000 do 5 000 zł udzielonych również na okres roku z ubezpieczeniem stawka prowizji wynosi 0 proc. Minusem są stosunkowo wysokie koszty ubezpieczenia, jednak szeroki jego zakres – ochrona na wypadek utraty pracy oraz NNW – może być pewnym usprawiedliwieniem;

2) "Kredyt gotówkowy" – oferowany przez Bank Pocztowy, gdzie do 31 sierpnia br. dla kredytów w kwocie do 30 000 zł obniżona została wysokość składki ubezpieczeniowej do poziomu 0,2 proc. Pozostałe parametry produktu pozostają bez zmian, czyli dla stałych klientów banku, czyli posiadających konto osobiste prowizja wynosi 4 proc., dla pozostałych 5proc., zaś oprocentowanie od 16 proc.


3) "Kredyt gotówkowy" –  dostępny w Getin Banku, w ramach obowiązujących do końca sierpnia br. promocji na szczególną uwagę zasługują dwie pozycje – "raty gratisowe" oraz "odpocznij od rat". Odpowiednio w pierwszej propozycji w zależności od długości okresu kredytowania ostatnie raty kredytu oprocentowane są 0 proc. Dla przykładu przy pięcioletnim kredycie będzie to 12 ostatnich rat, przy czteroletnim 8 rat, a przy dwunastomiesięcznym 6 rat. Prowizja wynosi 4,99 proc. a ubezpieczenie może zostać zastąpione przedstawieniem poręczycieli dla kredytu. Drugą opcją jest możliwość aż dwukrotnego skorzystania z tzw. wakacji kredytowych w ciągu roku! Parametry produktowe analogicznie jak w opcji "rat gratisowych";

4) "Kredyt konsolidacyjny" oferowany przez Eurobank, gdzie do odwołania dostępny jest kredyt z oprocentowaniem wynoszącym od 7proc., długim okresem spłaty aż do 8 lat i możliwości otrzymania zwrotu prowizji jeśli w ciągu 60 dni od zawarcia umowy dostarczymy dokumenty potwierdzające całkowitą spłatę i zamknięcie konsolidowanych zobowiązań. W ramach kredytu konsolidacyjnego, czyli spłaty posiadanych zobowiązań, istnieje możliwość "dobrania" dodatkowych środków! Z oferty promocyjnej skorzystać jednak mogą tylko klienci niezwiązani dotychczas z Eurobankiem.

5) "Pożyczkę ekspresową" oferowaną przez Bank Pekao S.A., gdzie do końca sierpnia przedłużona została oferta umożliwiająca uzyskanie pożyczki bez prowizji! Nie jest wymagane przystąpienie do ubezpieczenia, co korzystnie wpływa na pozycjonowanie tej propozycji. Jednak, aby móc skorzystać z promocji należy posiadać lub otworzyć konto osobiste typu Eurokonto w Pekao S.A. Jedynym znaczącym minusem tej oferty jest oprocentowanie nominalne, które kształtuje się na poziomie 19.99 proc. w skali roku;

>>>Brakuje gotówki po wakacjach? Wejdź, Porównaj i wybierz najtańszą pożyczkę!

Różnice w zestawieniu, porównującym kredyty na 2 000 zł, spłacane przez dwa lata są naprawdę niewielkie – sięgają raptem kilku złotych w miesięcznej racie. Warto zatem zdecydować się na taką ofertę, gdzie środki trafią na nasze konto najszybciej, a proces przyznawania kredytu nie będzie czasochłonny. 

Porównanie wybranych kredytów gotówkowych na "Szkolną wyprawkę" w kwocie 2 tys. na okres 24 miesiący
LPBankNazwa produktuRata równa w PLNRRSOProwizja
1Polbank EFGKredyt na miarę9716,10%3,00%
2BZ WBKKredyt gotówkowy9918,60%5,00%
3PKO BPSzybki serwis kredytowy 10020,60%5,00%
4Meritum Bank Kredyt gotówkowy 10323,40%5,00%
5Getin BankWygodny kredyt gotówkowy 10323,50%5,00%
6Bank BGŻ Pożyczka Tu i teraz 10424,60%4,00%
7Allianz BankKredyt gotówkowy10425,30%5,00%
8Citi handlowyPożyczka gotówkowa 10728,60%5,00%
9db KredytKredyt gotówkowy10728,60%5,00%
10mBankKredyt gotówkowy10728,60%5,00%
Dane na dzień 12.08 porównywarka TotalMoney.pl